Płyta fundamentowa PARATi - czy można ją wykorzystać na gruntach słabonośnych?

Co to znaczy dla inwestora - grunt słabonośny? Wymarzona lokalizacja może okazać się problematyczna. Warstwy gruntu niespełniające wymagań wynikających z warunków nośności, stateczności czy warunków przydatności do użytkowania planowanego obiektu to po prostu realny problem przy budowie domu.

Płyta fundamentowa PARATi - czy można ją wykorzystać na gruntach słabonośnych?
Parati sp. z o.o. Płyty fundamentowe PARATi, szalunek styropianowy
Dane kontaktowe:
58 341 48 54, 693 182 202
Zeusa 81/25 80-299 Gdańsk

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Jednakże idealnym rozwiązaniem w przypadku takich właśnie gruntów jest właśnie płyta fundamentowa. Jej wykorzystanie jest korzystne także w przypadku wysokich wód gruntowych lub szkód górniczych. Stabilność konstrukcji oraz płytkie posadowienie w gruncie pozwala na stawianie budynku tam, gdzie przy zwykłych fundamentach jest to niemożliwe.

PARATi Basic - idealne rozwiązanie na słabe podłoże

Firma PARATi przygotowała w ostatnim sezonie na takim właśnie gruncie, zaprezentowaną tu na zdjęciach płytę fundamentową.

Konieczny był zwiększony zakres prac ziemnych. Inwestycja w Dobrzewinie na Kaszubach to płyta PARATi Basic o powierzchni 272 m2, czyli w wersji podstawowej, bez systemu ogrzewania.

Produkt PARATi Basic to bazowa płyta z serii płyt PARATi. Fundament posadawiany jest na powierzchni gruntu w otoczce styropianowej izolacji termicznej. To doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią. Płyta blokuje ucieczkę ciepła z budynku do gruntu.

Bez projektu nie da rady

Integralną częścią płyty jest jej projekt, za każdym razem indywidualnie przygotowywany do każdej inwestycji. Płyta tego typu, czyli izolowana termicznie bez systemu grzewczego, jest wybierana na ogół wtedy, gdy w obiekcie ma być montowane ogrzewanie inne niż podłogowe, ewentualne wtedy, gdy planuje się wykonanie dodatkowej warstwy styropianu i wylewki nad fundamentem.

Szalunek tracony z kształtek styropianowych

W technologii PARATi stosowane są kształtki, które pełnią funkcję ochrony termicznej. Co również ważne - tworzą szalunek na krawędzi płyty. Dodajmy, że budowa tych elementów brzegowych oraz stosowanie na łączeniu elementów pióro-wpustu, eliminuje mostki termiczne - i to skutecznie!

W tej technologii to rozwiązanie szczególnie ważne - pamiętajmy, że brzegi fundamentu są najbardziej narażone na ucieczkę ciepła.

źródło i zdjęcia: PARATi