Knauf Finish Grund: dlaczego warto wybrać ten grunt?

KNAUF FINISH GRUND to nowoczesny środek gruntujący, opracowany specjalnie do stosowania z gładziami i masami szpachlowymi KNAUF. Jego unikalna formuła jest idealnie dopasowana do receptur tych produktów, co gwarantuje doskonałą jakość wykończenia powierzchni.

Knauf Finish Grund: dlaczego warto wybrać ten grunt?

Korzyści ze stosowania gruntu

  • Zwiększony komfort pracy z gładziami i masami szpachlowymi,
  • odpowiednie wysychanie powierzchni,
  • trwałość i odporność na uszkodzenia,
  • efektywne wykorzystanie materiału.

Właściwości produktu

  • Gotowy do natychmiastowego użycia,
  • wzmacnia strukturę podłoża,
  • reguluje poziom chłonności,
  • poprawia przyczepność kolejnych warstw,
  • możliwość aplikacji ręcznej lub natryskowej,
  • bezrozpuszczalnikowy skład,
  • paroprzepuszczalny, pozwalający powierzchni "oddychać",
  • przeznaczony do stosowania na ścianach i sufitach wewnętrznych.

Produkt posiada certyfikat EMICODE® EC1 PLUS, gwarantujący najwyższą jakość powietrza w pomieszczeniach oraz spełnia normy ochrony środowiska. Atest higieniczny PZH potwierdza zgodność z normami bezpieczeństwa.

KNAUF FINISH GRUND

KNAUF FINISH GRUND - zakres zastosowania

KNAUF FINISH GRUND jest przeznaczony do stosowania jako podkład pod masy i gładzie szpachlowe. Może być używany na podłożach zarówno chłonnych, jak i niechłonnych, takich jak beton, tynki cementowe, cementowo-wapienne, tynki gipsowe, czy bloczki gipsowe.

Środek wzmacnia powierzchnie ścian i sufitów, wyrównuje chłonność podłoża, poprawia przyczepność, optymalizuje proces obróbki oraz reguluje czas wiązania i wysychania, dodatkowo zmniejsza zużycie mas szpachlowych.

Produkt jest odpowiedni do zastosowania w budownictwie mieszkaniowym, biurach, obiektach usługowych, użyteczności publicznej, służby zdrowia, a także w żłobkach, przedszkolach i szkołach.

Przygotowanie podłoża

Przed gruntowaniem, podłoże powinno być odpowiednio przygotowane – suche, nośne, czyste, wolne od spękań, kurzu, olejów i innych substancji obniżających przyczepność. Powłoki wrażliwe na wodę należy usunąć.

Świeże tynki cementowe i cementowo-wapienne wymagają sezonowania przez co najmniej 28 dni, a tynki gipsowe przez co najmniej 14 dni.

Temperatura materiału, podłoża i otoczenia nie powinna być niższa niż +5°C.

Zawsze należy sprawdzić skuteczność gruntowania przed przystąpieniem do kolejnych prac. Mocno porowate lub bardzo chłonne podłoża mogą wymagać powtórnego gruntowania. Po aplikacji gruntu należy unikać osiadania kurzu i pylenia w pomieszczeniu.

Sposób użycia

Przed zastosowaniem wstrząsnąć opakowaniem. Grunt należy nakładać równomiernie cienką warstwą za pomocą pędzla, wałka lub metodą natryskową, unikając zacieków.

Wysychanie

Czas schnięcia zależy od rodzaju podłoża, jego chłonności, a także temperatury i wilgotności powietrza.

Przy temperaturze +23°C i wilgotności względnej 50%, grunt schnie około 3 godziny.

Niższe temperatury lub wyższa wilgotność mogą wydłużyć ten czas. Dobra wentylacja pomieszczenia przyspiesza proces wysychania. Masę lub gładź szpachlową można nakładać dopiero po całkowitym wyschnięciu gruntu.

źródło i zdjęcia: Knauf Sp. z o.o.

Autor
Sebastian Malinowski
Sebastian Malinowski

Z mediami związany od ponad 25 lat. Przygodę w prasie zaczynał jako redaktor w magazynie komputerowym ENTER, następnie przez wiele lat związany z magazynem komputerowym PC Format. W branży budowlanej od 2019 roku - na początku jako redaktor online w miesięczniku Murator, obecnie jako redaktor prowadzący serwis BudownictwoB2B.pl. Autor artykułów poradnikowych, majsterkowicz i ogrodnik. Wolny czas spędza w bliskim kontakcie z naturą, remontując swoją starą chałupę na Kurpiach.