Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Wielkanoc tuż-tuż! Urocze ozdoby okien i drzwi - trendy 2024

Wiosna to czas odrodzenia i radości, który idealnie wpisuje się w atmosferę zbliżającej się Wielkanocy. Aby odpowiednio przywitać to wyjątkowe święto, warto zadbać o dekoracje, które wprowadzą nas w pozytywny nastrój. W tym artykule podpowiemy, jakie ozdoby wielkanocne na okno i drzwi będą modne w 2024 roku, abyś mógł cieszyć się nie tylko pięknym wnętrzem, ale i podziwem przechodniów.

Wielkanoc tuż-tuż! Urocze ozdoby okien i drzwi - trendy 2024
OKNOPLAST Okna i drzwi balkonowe OKNOPLAST
oknoplast.com.pl
OKNOPLAST Okna i drzwi balkonowe OKNOPLAST
Dane kontaktowe:
12 279 71 71
Ochmanów 117, 32-003 Podłęże

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

1. Wianki Wielkanocne – od tradycji do nowoczesności

Tradycyjne wianki, znane z dekoracji bożonarodzeniowych, mogą również znaleźć swoje miejsce w dekoracjach wielkanocnych. W 2024 roku, zamiast igliwia, bazę stanowią naturalne materiały jak wiklina, pędy winorośli czy słoma. Trendy z mediów społecznościowych, takich jak Instagram czy Pinterest, wskazują na szczególną popularność wianków z witek wierzbowych z baziami.

Aby poczuć tchnienie wiosny, można w okresie świątecznym zdecydować się też na ozdoby wielkanocne na okno w formie wianków z kwiatów
Aby poczuć tchnienie wiosny, można w okresie świątecznym zdecydować się też na ozdoby wielkanocne na okno w formie wianków z kwiatów

Kwiaty na wiosnę – nic tak nie symbolizuje odrodzenia, jak bujne wianki z kwiatów. Wersje bogato zdobione, z żywymi lub wysokiej jakości sztucznymi kwiatami, są w tym roku na topie. Nie zapomnij o typowo świątecznych elementach, jak wydmuszki, piórka czy figurki kurcząt i zajączków.

2. Wiszące ozdoby – girlandy i zawieszki

Jeśli wianki to nie twoja bajka, zwróć uwagę na girlandy. Proste w wykonaniu, a jednocześnie niezwykle efektowne – mogą być zrobione z papierowych zajączków, kurcząt, a nawet wydmuszek jajek. W sklepach przedświątecznych znajdziesz również gotowe zawieszki, gniazdka z jajkami, czy stroiki na bazie metalowego koła, które pięknie prezentują się na oknach w każdym stylu.

Popularnym, niedrogim i łatwym również w samodzielnym przygotowaniu rozwiązaniem są girlandy wielkanocne na okno
Popularnym, niedrogim i łatwym również w samodzielnym przygotowaniu rozwiązaniem są girlandy wielkanocne na okno

3. Figurki i świeczniki na parapet – urok detalów

Jeżeli wolisz dekoracje bardziej stonowane, postaw na parapetowe dekoracje. Figurki wielkanocnych zająców, jajek, czy kurczaków w pastelowych barwach wprowadzą wiosenny nastrój do każdego wnętrza. Wieczorami dodaj magii, stawiając wielkanocne świeczniki czy latarenki, które rozświetlą parapet blaskiem świec.

4. Kwiaty w wazonie – prostota i elegancja

Nic nie mówi "Wielkanoc" tak, jak wazon z żywymi kwiatami na parapetach. Wybieraj spośród żonkili, narcyzów, tulipanów czy hiacyntów, które dostępne są w tym okresie. Do wazonów pasują zarówno klasyczne, jak i nowoczesne naczynia – wszystko zależy od twojego gustu. W 2024 roku szczególnie polecamy wazony ceramiczne w kolorach ziemi, które doskonale komponują się z niesymetrycznymi, naturalnymi kompozycjami kwiatowymi.

Ozdoby wielkanocne na okno i drzwi to nie tylko sposób na upiększenie domu, ale również wyraz tradycji i kultury. W 2024 roku modne są zarówno tradycyjne wianki i girlandy, jak i nowoczesne rozwiązania w postaci dekoracji parapetowych czy kwiatów w wazonach. Niezależnie od wybranych dekoracji, pamiętaj, że najważniejsze jest, aby dekoracje te sprawiały radość Tobie i Twoim bliskim. Stwórz przestrzeń, która będzie odzwierciedlała wiosenną aurę i świąteczną atmosferę, dodając do swojego domu elementy, które wprowadzą pozytywny nastrój i estetyczny wygląd.

Wybierając ozdoby wielkanocne na okno i drzwi w 2024 roku, postaw na te, które najlepiej oddają ducha tych wyjątkowych dni, bawiąc się formą, kolorem i materiałem. Pamiętaj, że każda, nawet najmniejsza dekoracja, może stać się cennym akcentem świątecznym, przynoszącym uśmiech i uczucie odnowy. Niech ten Wielkanocny czas będzie dla Ciebie i Twoich najbliższych okresem pełnym ciepła, radości i inspiracji do tworzenia niezapomnianych, wiosennych dekoracji.

źródło i zdjęcia: OKNOPLAST

Fotografie wygenerowane przez AI