Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Innowacyjne i kompleksowe rozwiązania do realizacji instalacji wodno-kanalizacyjnych i grzewczych

Reliance Worldwide Corporation® (RWC) to rodzina innowacyjnych marek, które zmieniają wydajność i efektywność w instalacjach wodno-kanalizacyjnych i grzewczych, inteligentnych domach i specjalistycznych branżach na całym świecie. Od wiodących na świecie systemów push-fit po opracowywanie rozwiązań inżynieryjnych do zastosowań przemysłowych, marki RWC pomagają klientom dostarczać, kontrolować, optymalizować i rozwiązywać w innowacyjny, niezawodny i prosty sposób każdego dnia. 

Innowacyjne i kompleksowe rozwiązania do realizacji instalacji wodno-kanalizacyjnych i grzewczych
John Guest Polska System SharkBite Nexus do instalacji sanitarnych i grzewczych
johnguest.com rwc.com
John Guest Polska System SharkBite Nexus do instalacji sanitarnych i grzewczych
Dane kontaktowe:
61 878 04 08
Starołęcka 7, 61-361 Poznań

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Pełna gama rozwiązań hydraulicznych i grzewczych

Ambicją firmy jest kształtowanie lepszego świata dla swoich klientów, pracowników, szerszych społeczności i akcjonariuszy, poprzez nieustanne skupianie się na ułatwianiu życia.

Podobnie jak cała branża budowlana, specjaliści od hydrauliki i ogrzewania zmagali się z wyzwaniem rosnących kosztów materiałów przez cały 2023 rok. Ponadto wahania popytu w ciągu roku czasami wpływają na łańcuchy dostaw, utrudniając zdobycie odpowiednich produktów, gdy są potrzebne.

Możliwość pozyskania całego zestawu rozwiązań hydraulicznych i grzewczych z jednego źródła może pomóc instalatorom w radzeniu sobie z tymi wyzwaniami branżowymi, jednocześnie pomagając w utrzymaniu stałego poziomu jakości w każdym projekcie.

Dzięki pełnej gamie rozwiązań hydraulicznych i grzewczych, RWC i jego rodzina marek - JG Speedfit, Reliance Valves i JG Underfloor - są doskonale przygotowani do wspierania instalatorów. Oto nasze najpopularnieje rozwiązania oraz praktyczne korzyści, jakie przynoszą w realizacji projektów każdego dnia.

Rury

Wiadomo, że rury z tworzyw sztucznych zapewniają szereg korzyści w porównaniu z ich miedzianymi odpowiednikami, często zapewniając instalatorom większą elastyczność w pracy i pomagając im w dostarczaniu wysokiej jakości, trwałych systemów. Rura JG Layflat to rura barierowa z polibutylenu, przeznaczona do zastosowań w ciepłym, zimnym i centralnym ogrzewaniu. Ale jego wszechstronność wykracza daleko poza to. Dostarczany w zwoju, umożliwia prowadzenie długich odcinków rur tam, gdzie jest to wymagane w projekcie.

Oprócz oszczędności czasu instalatorów, znacznie zmniejsza to również liczbę wymaganych połączeń w całym systemie. Ponieważ źle zainstalowane połączenia mogą prowadzić do potencjalnych wycieków, ograniczenie liczby punktów połączeń poprzez poprowadzenie ciągłego biegu rury od scentralizowanego rozdzielacza do wylotu może zapewnić większą niezawodność.

Korzystając z JG Layflat i wykorzystując potencjał mniejszej liczby połączeń, instalatorzy mogą tworzyć mocniejsze systemy o znacznie mniejszym prawdopodobieństwie wystąpienia wycieków. Jednocześnie można skrócić czas instalacji, oszczędzając cenny czas profesjonalistów i minimalizując potencjalne zakłócenia dla klientów.

Armatura

Jeśli chodzi o nawiązywanie połączeń, bezpieczeństwo jest kluczowe – a korzystanie z wysokiej jakości i sprawdzonych rozwiązań jest niezbędne do utrzymania ciągłości i wydajności w całym systemie. Rozwiązania z tworzyw sztucznych, takie jak JG Speedfit Twist & Lock®, mogą zapewnić niezawodną odporność na korozję, dzięki czemu połączenia są bardziej niezawodne w dłuższej perspektywie.

Technologia Twist & Lock nie tylko zwiększa wydajność, ale także zwiększa trwałość i zapewnia szczelne połączenie. Co więcej, zęby ze stali nierdzewnej, które zapewniają pewny chwyt, pozwalają również na łatwy montaż i demontaż okuć.

Aby zapewnić bardzo mocne połączenia, wkładka rurowa JG Speedfit Superseal tworzy bardziej wytrzymałe połączenie między rurami i złaczami Speedfit. Wkładka Superseal nie tylko zapewnia dodatkowe podparcie rur, ale także zawiera podwójny o-ring, który zapewnia mocniejsze, szczelne połączenia. To, w połączeniu z głównym o-ringiem w złączce, tworzy unikalne  podwójne uszczelnienie.

Zawory

Jeśli chodzi o zawory, które odgrywają zasadniczą rolę w wydajności systemu RWC łączy wiodące technologie zaworów Reliance Valves i JG Speedfit, aby zmienić szybkość i prostotę instalacji.

W praktyce oznacza to szybki i łatwy montaż, bez użycia narzędzi. Eliminuje to złożoność pracy w ciasnych przestrzeniach, zapewniając jednocześnie niezawodne połączenie.

Termostatyczny zawór mieszający Easifit
Termostatyczny zawór mieszający Easifit

Dostarczając rozwiązania hydrauliczne dla różnych projektów, zawory, które zawierają połączenie wciskane, obejmują termostatyczny zawór mieszający Easifit 15 mm (TMV) firmy Reliance Valves, kompaktowy zawór redukcyjny ciśnienia 312 15 mm i 22 mm (PRV), niklowany zawór kulowy 15 mm i 22 mm oraz automatyczny odpowietrznik 15 mm.

Ogrzewanie podłogowe

Dlatego wprowadziliśmy nowe, niskoprofilowe rozwiązanie ogrzewania podłogowego, które uzupełnia naszą dotychczasową ofertę. RWC JG LowFit został zaprojektowany tak, aby ograniczyć wysokość podłogi do minimum, zapewniając wydajne i efektywne ogrzewanie domu, bez uszczerbku dla mocy cieplnej.

Działa zarówno przy nowych projektach budowlanych, jak i modernizacyjnych. Panele mocujące rury występują w zakresie od 16 do 20 mm grubości, a po zainstalowaniu całkowita wysokość wynosi od 19 do 23 mm.

Seria JG LowFit oferuje instalatorom wygodne i dyskretne rozwiązanie ogrzewania podłogowego do pracy z alternatywnymi technologiami grzewczymi, takimi jak pompy ciepła, bez uszczerbku dla wydajności.

Niskoprofilowe rozwiązanie ogrzewania podłogowego RWC JG LowFit
Niskoprofilowe rozwiązanie ogrzewania podłogowego RWC JG LowFit

Panele z folii i siatki zostały specjalnie zaprojektowane do umieszczenia na istniejących drewnianych podłogach lub tradycyjnych, co oznacza, że instalatorzy unikają konieczności poświęcania czasu na modernizację podłogi w budynku i dodawanie niepotrzebnych kosztów do projektu.

Podczas gdy efektywność, wydajność mają kluczowe znaczenie we wszystkich aspektach systemu wodno-kanalizacyjnego i grzewczego, przyczyniając się do wyższego poziomu zrównoważonego rozwoju, w przypadku ogrzewania domu ma to jeszcze większy wpływ.

Ogrzewanie podłogowe (UFH) staje się coraz popularniejszym sposobem ogrzewania domów - zarówno w sposób zrównoważony, jak i ekonomiczny. Jego zalety można odczuć zwłaszcza w istniejących domach, gdy są instalowane w ramach projektów modernizacyjnych.

W czasach, gdy instalatorzy stoją przed większą liczbą wyzwań niż kiedykolwiek wcześniej - od zmian przepisów po zwiększone zapotrzebowanie na zrównoważone instalacje - możliwość polegania na jednym dostawcy podstawowych komponentów może uprościć każde zadanie.

Źródło i zdjęcia: John Guest Polska