PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Kotły na biomasę

Kotły DRAGON na pellet i agropellet

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2023-09-15

W ofercie firmy DRAGON znajdziemy nowoczesne i niezwykle wygodne w użytkowaniu kotły na pellet drzewny. Pellety są ekologicznym rodzajem opału, który powstaje poprzez sprasowanie odpadów roślinnych, często w postaci wiórów drewnianych, słomy lub otrąb.

To paliwo nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych, takich jak kleje, lakiery czy farby, co czyni je zgodnymi z najnowszymi normami ekologicznymi. Pellety należą do grupy biomasy, czyli materiałów pochodzących z przemysłu rolniczego lub leśnego, które łatwo ulegają rozkładowi i są przyjazne dla środowiska.

Piece na pellet zostały wyposażony w wiele innowacyjnych rozwiązań, które podnoszą jego efektywność i ułatwiają obsługę. W szczególności, zaawansowane technologicznie palniki z ruchomym rusztem i płynną zmianą aktywnej powierzchni pozwalają na precyzyjne dostosowanie ilości wytworzonego ciepła do pożądanej przez użytkownika temperatury.

Dodatkowo, nowatorski system wielopunktowego dostarczania powietrza pomaga w osiągnięciu optymalnej temperatury do pełnego spalania pelletu, co przyczynia się nie tylko do zwiększenia efektywności kotła, ale także zmniejsza ilość emitowanych zanieczyszczeń. To zaawansowane rozwiązania, które sprzyjają zarówno wydajności, jak i ekologiczności pieców na pellet.

Zalety kotłów na pellet i agropellet

Kotły na pellet drzewny oraz agropellet to nowoczesne, ekologiczne urządzenia korzystne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla portfela użytkownika. Wykorzystanie pelletu drzewnego oraz biomasy, takiej jak agropellet z pestek, łupin czy słomy, umożliwia korzystanie z odnawialnych źródeł energii i przyczynia się do poprawy jakości powietrza.

Pellet drzewny ma bardzo wysoką kaloryczność, jednocześnie będąc paliwem wygodnym w użytkowaniu. Przy jego dozowaniu do zasobnika pieca nie występuje uciążliwe pylenie, a samo paliwo jest łatwe w przechowywaniu i transporcie. Co istotne, pellet drzewny jest powszechnie dostępny i można go nabyć po atrakcyjnych cenach. To rozwiązania, które łączą wydajność, ekologię i ekonomiczność.

źródło i zdjęcie: DRAGON