Rewolucja ekologiczna w Nice

Nice, lider globalny w dziedzinie zarządzania domem, budynkami i bezpieczeństwa, przedstawia nowe cele dotyczące promowania zrównoważonego modelu produkcji, mającego na uwadze dobro planety, ludzi i społeczeństwa.

Rewolucja ekologiczna w Nice
Nice Polska Automatyka do bram i rolet
Dane kontaktowe:
22 759 40 00
Parzniewska 2 A 05-800 Pruszków

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Zgodnie z założeniami strategii ESG (Environmental, Social, Governance), firma zamierza używać wyłącznie plastiku pochodzącego z recyklingu we wszystkich swoich produktach, całkowicie eliminując go z opakowań do roku 2025. Ta ambitna inicjatywa już została wdrożona na poziomie globalnym przez międzynarodową siedzibę firmy w Oderzo, we Włoszech.

Wiele produktów oferowanych przez Nice, takich jak silnik do bram garażowych Spido600, wykonany w 75% z regenerowanego akrylonitrylo-butadieno-styrenu (znany również jako ABS), przyczynia się do ochrony środowiska. Stopniowe ograniczanie użycia tworzyw sztucznych stanowi kluczowy element strategii zrównoważonego rozwoju firmy, nakazującej projektowanie produktów o mniejszym wpływie na środowisko, zarówno pod względem wyboru materiałów, jak i zużycia energii.

Firma Nice wprowadziła w tym roku nową politykę energetyczną, którą można znaleźć w sekcji "Zrównoważony rozwój" na stronie internetowej www.niceforyou.com. Polityka ta określa wytyczne dotyczące promowania efektywności energetycznej oraz podnoszenia świadomości ekologicznej we wszystkich obszarach działalności firmy, włączając zarządzanie budynkami, mobilność pracowników oraz rozwój produktów.

W ramach tej nowej strategii, firma Nice rozpoczęła od dokładnego zbadania swojego śladu węglowego w 2021 roku. Następnie postanowiła zmniejszyć emisję dwutlenku węgla związanej z zużyciem energii o 50% do roku 2025, dążąc do osiągnięcia całkowicie zerowej emisji CO2 do roku 2030. Te cele wpisują się w ogólnoświatowe założenia mające na celu utrzymanie globalnego ociepleniaponiżej 2°C.

Praktycznym wyrazem tego zobowiązania było otwarcie nowej siedziby Nice w Brazylii, która miała miejsce 12 czerwca 2023 roku. Futurystyczny kompleks w Limeira, w stanie São Paulo, pełni funkcję centrum badawczo-rozwojowego oraz zakładu produkcyjnego. Budynek został zaprojektowany zgodnie z wymogami certyfikacji LEED i stanowi międzynarodowy punkt odniesienia dla zrównoważonej architektury przemysłowej.

Wprowadzenie nowej polityki energetycznej oraz inwestycja w nową siedzibę w Brazylii są wyraźnym dowodem na zaangażowanie Nice w budowanie zrównoważonej przyszłości i stawianie sobie wysokich standardów w zakresie ochrony środowiska.

- "Jesteśmy głęboko przekonani, że Nice, jako globalny lider, może coś zmienić i wskazać właściwą drogę w tym wyzwaniu, począwszy od innowacji produktowych, które zawsze były siłą napędową Nice, po integrację społeczną. Praktykowanie zrównoważonych działań oznacza zarządzanie rozwojem w inny i bardziej efektywny sposób. Dzięki naszym wyborom, na tej szlachetnej ścieżce chcemy dać przykład interesariuszom w naszym łańcuchu dostaw"- mówi Roberto Griffa, Dyrektor Generalny Nice.

- "Celem Nice jest oferowanie dostępnego, bezpiecznego i wygodnego domu. Pragniemy zrobić to samo dla naszego największego "wspólnego domu" - Ziemi" - wyjaśnia Marco Bianchet, Dyrektor ds. jakości i zrównoważonego rozwoju w Nice.

- "W związku z tym promujemy fundamentalną rolę technologii w osiągnięciu celu zerowego śladu węglowego netto do roku 2050, zapewniając techniki, wiedzę i narzędzia wspierające i pomagające w transformacji ekologicznej, począwszy od sektora energetycznego".

Innowacyjne rozwiązania dla inteligentnych, energooszczędnych domów

Nice, firma pionier w dziedzinie rozwiązań dla inteligentnego zarządzania budynkami, nie tylko koncentruje się na ciągłym doskonaleniu efektywności środowiskowej poprzez zastosowanie zasad ekoprojektowania w procesach produkcyjnych, ale także zaangażowana jest w dostarczanie firmom i użytkownikom indywidualnym swojego ekosystemu produktów w celu zmniejszenia zużycia energii w budynkach, włączając w to domy, które mogą stać się inteligentne, wydajne i innowacyjne.

Przykładowo, dzięki zastosowaniu dwukierunkowych produktów Nice, każdy użytkownik jest w stanie inteligentnie kontrolować swoje urządzenia domowe oraz podłączoną automatykę - indywidualnie, grupowo lub w ramach scenariuszy - w celu monitorowania zużycia energii i regulacji obciążeń elektrycznych, co przyczynia się do zmniejszenia marnotrawstwa energii. BiDi-Switch, szczególnie skuteczny w zarządzaniu oświetleniem i obciążeniami elektrycznymi, umożliwia kontrolę urządzeń od zmywarki, przez pralkę, aż po kuchenkę mikrofalową.

Nice oferuje także zestaw Heat-Control, który pomaga w redukcji zużycia energii i strat ciepła w domu. Składa się on z termozaworu Nice Heat-Control i czujnika temperatury Nice Temp-Control, które automatycznie regulują temperaturę w pomieszczeniu, uwzględniając jego kubaturę i obliczając czas potrzebny do osiągnięcia pożądanej temperatury.

Rozwiązania dotyczące osłon przeciwsłonecznych, dla których Nice utworzyło dedykowaną jednostkę biznesową Sun Shading Solutions w 2021 roku, również przyczyniają się do regulacji temperatury wewnątrz domu. Zautomatyzowane osłony przeciwsłoneczne są kluczową technologią, zapewniającą odporność budynków na zmiany klimatyczne. Blokują one 90% ciepła z zewnątrz, zapobiegając przegrzewaniu się pomieszczeń i tym samym mogą zmniejszyć zapotrzebowanie na klimatyzację.

Ponadto, za pomocą Yubii Home - centrali łączącej technologie Nice i ponad 3000 urządzeń innych producentów - firma umożliwia użytkownikom bezpośrednie sterowanie inteligentnym systemem domowym za pomocą smartfona. Yubii Home, poprzez aplikację Yubii, umożliwia monitorowanie, gromadzenie i analizowanie danych z czujników zainstalowanych w domu, zapewniając intuicyjny, użytkownikowi przyjazny i konfigurowalny interfejs. Ponadto, jeśli dom jest wyposażony w system fotowoltaiczny, integracja z Yubii Home pozwala na monitorowanie i inteligentne zarządzanie źródłami ciepła i chłodzenia, aby efektywnie wykorzystać uzyskaną energię i uniknąć jej marnotrawstwa w niepotrzebnych obszarach.

źródło i zdjęcia: Nice Polska