PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Nowości Franke na Fuorisalone 2022

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-06-23

Podczas Milano Fuorisalone 2022, między 6 a 12 czerwca, flagowy salon Franke w Mediolanie zmienił się w wyjątkową przestrzeń pełną najlepszego designu i technologii. Franke zaprezentowało swoje nowości, które zachwyciły wielu odwiedzających.

W tętniącym designem i wydarzeniami sercu Brery, szwajcarska marka zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania. Pokazowi przyświecało hasło Explore Your Future. To ono właśnie wyraża innowacyjność technologiczną, unikalność wzornictwa oraz światowej klasy jakość Franke.

Kolekcja Mythos Masterpiece

Podczas Fuorisalone marka Franke po raz pierwszy zaprezentowała kolekcję Mythos Masterpiece. Serię niezawodnych, trwałych, eleganckich zlewozmywaków oraz baterii i dozowników mydła. Estetycznych, a jednocześnie niezwykle funkcjonalnych. Uwagę przyciągają ich wyszukane kolory - olśniewająca miedź, wyrazisty antracyt i lśniące złoto.

Wyrafinowana, elegancka paleta otwiera możliwości tworzenia aranżacji kuchennych, które wyróżnia niepowtarzalność godna arcydzieła.

Obok estetyki, ważną cechą kolekcji Mythos Masterpiece jest trwałość. Wszystko to za sprawą technologii F-Inox firmy Franke. To innowacyjne rozwiązanie jest niewidoczną, ale silnie działającą warstwą ochronną stosowaną na powierzchni zlewozmywaków. Zmniejsza ona możliwość przypadkowego zarysowania, osadzania się brudu i zaplamienia.

W zlewozmywakach z kolekcji Mythos Masterpiece wszystkie elementy są idealnie dopasowane - tak, aby te produkowane ze stali szlachetnej arcydzieła, dostępne w bogatej kolorystyce, mogły cieszyć oko nieprzemijającym pięknem i oczarować użytkowników nadzwyczajną trwałością.

Mythos Masterpiece
Mythos Masterpiece

Baterie kuchenne Active Twist

Nowy model Active Twist zmienia sposób patrzenia na baterię kuchenną. Innowacyjność zapewniła jej zwycięstwo w kategorii „Best of the Best” w konkursie Red Dot Awards 2022 (wraz ze zlewozmywakiem Kanon).

Nowa bateria Franke służy nie tylko do napełniania zlewozmywaka, ale także do jego opróżniania. Dzieje się tak dzięki nowatorskiej funkcji, która łączy baterię i komorę. Bateria ma umiejscowione po drugiej stronie dźwigni mieszacza pokrętło, które służy do sterowania odpływem zlewu. Dzięki niemu nie musimy już wkładać rąk do gorącej lub brudnej wody, by wyciągnąć korek.

Co więcej, Active Twist wyposażona jest w technologię ECO. Dzięki niej możemy ograniczyć ilość wody zużytej w kuchni nawet o 50% oraz zoptymalizować jej temperaturę, a przez to zmniejszyć zużycie energii potrzebnej do podgrzania wody.

Franke Active Twist
Franke Active Twist

Zlewozmywak z Fragranitu Maris

Kolejnym sztandarowym produktem firmy Franke, który można było obejrzeć podczas tegorocznego Fuorisalone Milano, jest nowa linia zlewozmywaków Maris, wyróżnionych nagrodą Red Dot 2022 za innowacyjne wzornictwo. Nowość wyróżnia spektakularnie duża komora, która pomieści blachę do pieczenia, duże patelnie i garnki - czyli wszystko to, co nie zmieści się w zmywarce.

Modele z linii Maris dostępne są w kilku rozmiarach i kolorach. Wykonane są one z opracowanego przez firmę Franke materiału Fragranit+, który jest wyjątkowo odporny na zarysowania i trwały oraz niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości. A technologia Sanitized® z dodatkiem jonów srebra aktywnie ogranicza rozwój bakterii i drobnoustrojów o 99%.

Maris Fragranite Bowl
Maris Fragranite Bowl 

Organizer ALL-IN do zlewozmywaka

Kolejną nowością nagrodzoną Red Dot 2022 jest ALL-IN, modułowy organizer do zlewozmywaka, który doskonale wpisuje się w ekosystem kuchenny Franke. To rozwiązanie może przekształcić każdy zlewozmywak w stylową stację roboczą. Tym bardziej, że ALL-IN pasuje do zlewów o szerokości do 54 cm.

Teraz wszystkie najczęściej używane w kuchni akcesoria, z których można korzystać na wiele sposobów są częścią jednego zestawu. Z ALL-IN pokroisz i posiekasz składniki, osuszysz warzywa i owoce, łatwiej posprzątasz kuchnię, a nawet przechowasz żywność w lodówce.

Franke All-In
Franke All-In

Minimalistyczny okap sufitowy

Oszczędna forma okapu wyspowego Smart przywodzi na myśl designerską lampę. Nowość oferuje klasę energetyczną A i wydajność 720 m3/h, a także niski poziom hałasu (68db). Dzięki tym cechom produkt stanowi inteligentny wybór dla każdej nowoczesnej kuchni.

Okap łatwo jest wyczyścić z zewnątrz, również wymiana filtra węglowego jest prosta. Model został wyróżniony nagrodą Red Dot 2022. Dostępny jest w trzech eleganckich wykończeniach: czarny mat, biały mat i stal szlachetna.

Okap wyspowy Smart
Okap wyspowy Smart

Wszystkie produkty zaprezentowane przez Franke podczas Fuorisalone 2022 są częścią systemu, który obejmuje szeroką gamę najwyższej klasy urządzeń kuchennych producenta. Nowości to zmaterializowane kluczowe wartości szwajcarskiej firmy, do których należą: unikalne know-how, wyjątkowa jakość i ponadczasowe wzornictwo

Źródło i zdjęcia: Franke

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum