Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Rozstrzygnięcie 10. edycji konkursu Wienerberger Brick Award 2022

Aż 789 zgłoszeń z 53 krajów - 10. edycja konkursu Wienerberger Brick Award jest kolejnym dowodem na to, że zrównoważone budownictwo z wykorzystaniem elementów ceramicznych cieszy się coraz większą popularnością.

Rozstrzygnięcie 10. edycji konkursu Wienerberger Brick Award 2022
Wienerberger System murowania ceramicznych pustaków POROTHERM DRYFIX
wienerberger.pl budogram.pl
Wienerberger System murowania ceramicznych pustaków POROTHERM DRYFIX
Dane kontaktowe:
22 514 20 20
Plac Konesera 8, 03-736 Warszawa
Zobacz firmę w innym dziale: Dachówki ceramiczne

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Co dwa lata odbywa się międzynarodowy konkurs Brick Award, którego celem jest uhonorowanie najbardziej kreatywnych przykładów nowoczesnej i innowacyjnej architektury z wykorzystaniem cegły ceramicznej.

W tym roku firma Wienerberger wręczyła tę nagrodę po raz dziesiąty. Konkurs powstał z inicjatywy Wienerberger - firma chce inspirować zarówno architektów, jak i entuzjastów spoza branży do dzielenia się koncepcjami projektowymi i do odkrywania nowych form budownictwa.

Niezwykle ważne jest dla nas, aby zapewnić przestrzeń dla wybitnej architektury. Szczególnie w tych burzliwych czasach tak istotne jest, abyśmy nadal koncentrowali się na zrównoważonej przyszłości. Konkurs Brick Award pomaga nam to osiągnąć. Po raz kolejny zgłoszone projekty były wyjątkowe, niepowtarzalne i innowacyjne - powiedział Heimo Scheuch, CEO Wienerberger AG.

W ramach dziesiątej edycji konkursu Brick Award wpłynęło 789 zgłoszeń z 53 krajów. Inicjatywa ta po raz kolejny udowodniła swoje międzynarodowe znaczenie - stanowi niezależną przestrzeń dla innowacyjnej i współczesnej architektury ceramicznej, koncentrującej się na budownictwie zrównoważonym i odpowiedzialnie korzystającym z naturalnych zasobów.

Celem jest nie tylko znalezienie inspiracji w niezwykłych projektach, ale przede wszystkim poszukiwanie nowych ścieżek i promowanie dyskusji na temat zrównoważonych koncepcji projektowych w celu przekształcenia wizjonerskiej architektury w rzeczywistość przy użyciu ceramicznych materiałów budowlanych. Idąc za rozwojem obserwowanym w ostatnich latach, w centrum uwagi znalazły się projekty, które stanowią odpowiedź na wyzwania związane ze zmianami klimatu i zarządzaniem ograniczonymi zasobami naturalnymi. Zwycięskie projekty są przykładem tego, w jaki sposób architekci mogą sprostać rosnącym wymaganiom i ramom prawnym w zakresie ekologicznego budownictwa, efektywności energetycznej, zrównoważonego rozwoju i ochrony zabytków - dodaje Heimo Scheuch.

Zwycięzcy Brick Award 2022 zachwycili jury estetycznymi, wyrafinowanymi koncepcjami i zrównoważonymi, nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. Pięć pracowni architektonicznych z Ekwadoru, Szwajcarii, Chin i Francji otrzymało nagrody za nowatorską ceramiczną architekturę.

Źródło i zdjęcia: Wienerberger