PokażUkryj kategorie
Zobacz oferty produktowe firm
Rekuperatory

Dlaczego powinniśmy korzystać z nowoczesnych rekuperatorów?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2022-03-30

Dzisiaj, szczelność budynku jest istotną kwestią, panującą niepodzielnie we współczesnym budownictwie. Szczelne ściany oraz okna owszem przekładają się na zwiększoną energooszczędność, tak bardzo ważną w dobie rosnących cen za prąd i ogrzewanie. Niestety, często możemy spotkać się z tym, że uszczelnione pomieszczenia pozbawione są odpowiedniej wentylacji.

Jeżeli nie ma prawidłowej wentylacji może zacząć rozwijać się pleśń i występować nieprzyjemny zaduch, który będziemy czuć nie tylko w gorące dni, ale także podczas okresu grzewczego. Dlatego też, coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne rekuperatory, które gwarantują sprawną wymianę powietrza, bez naruszania ogólnej energooszczędności budynku. Oto, dlaczego naprawdę warto jest rozważyć instalację tego typu urządzeń w domu.

Rekuperator na lata

Wielu osobom często wydaje się, że rekuperator jest inwestycją niezwykle kosztowną, a co za tym idzie – nieopłacalną. Nic bardziej mylnego. Urządzenia tego typu mają bowiem za zadanie służyć nam latami, zaś ich prawidłowa eksploatacja pozwoli domownikom na cieszenie się świeżym powietrzem.

To z kolei przekłada się na poprawę samopoczucia nie tylko nas, ale też naszych bliskich. Należy również pamiętać o prawidłowym montażu urządzenia. Proces ten powinien być przeprowadzony wyłącznie przez doświadczonych specjalistów, aby zapobiec ewentualnym nieprawidłowościom.

Zainstalowany sprzęt nie należy do szczególnie wymagających pod kątem eksploatacji – podstawowymi czynnościami są tu regularne usuwanie nagromadzonego brudu z okolic anemostatu oraz wymiana filtrów. W przypadku tego drugiego procesu, rekuperator sam poinformuje nas o zużywającym się elemencie.

To, jak złożona staje się eksploatacja oraz jak często musimy wykonywać konkretne czynności, zależy od wykorzystywanego przez nas modelu. Trzymanie się tej podstawowej reguły umożliwi nam cieszenie się szeregiem zalet, oferowanych przez te niezawodne maszyny.

Świeże powietrze przez cały rok

Urządzenia, zaprojektowane przez wiodących producentów rekuperatorów, zapewniają ciągłą wymianę powietrza. W efekcie, warunki, panujące w naszym domu, nie ulegną pogorszeniu, nawet podczas gwałtownych kaprysów pogody.

Dzięki temu, urządzenia tego typu odznaczają się znakomitą efektywnością przez cały rok. Powietrze, trafiające do układu, ulega bowiem wstępnemu ogrzaniu, zaś w cieplejsze dni może być z kolei wykorzystywane do chłodzenia pomieszczeń.

Dodatkowo, z wykorzystaniem odpowiednio dostosowanych filtrów, nawiewane powietrze może zostać oczyszczone z alergenów, pyłów i innych zanieczyszczeń. Sprzyja to tym samym poprawie samopoczucia domowników oraz redukcji zabrudzenia wnętrz.

Rekuperator = Niskie rachunki za prąd

Ponieważ wymienniki ciepła instalowane w rekuperatorach przekazują energię z powietrza wywiewanego bezpośrednio do nawiewanych strumieni, możliwe staje się ponowne wykorzystanie wygenerowanej ciepłoty. To z kolei sprawia, że nie musimy zużywać zbyt dużej ilości energii do ogrzewania pomieszczeń.

Rekuperator PRO-VENT MISTRAL PRO współpracuje z elektrycznym oczyszczaczem powietrza PRO-VENT CLEAN R
Rekuperator PRO-VENT MISTRAL PRO współpracuje z elektrycznym oczyszczaczem powietrza PRO-VENT CLEAN R

Dzięki temu ceny rachunków ulegają znacznemu obniżeniu. Jak zauważają eksperci współpracujący z wiodącymi polskimi portalami o tematyce energetycznej, dzięki zastosowaniu rekuperacji nasze oszczędności nierzadko wzrosną nawet o połowę.

Nowoczesny rekuperator to także obecność nowoczesnych sterowników. Systemy te, opracowane przez wiodących specjalistów, odznaczają się niezwykle przejrzystymi interfejsami, dzięki którym dostosowanie pracy urządzenia do naszych potrzeb nie sprawia żadnych problemów.

Posługując się zaawansowanym sterownikiem, użytkownik jest w stanie określić dokładną intensywność pracy urządzenia, zależnie od danej sytuacji.

Niezawodne rekuperatory PRO-VENT

Firma PRO-VENT istnieje na rynku już od ponad dwudziestu lat. Jako doświadczony producent rekuperatorów, doskonale rozumie, czym powinny odznaczać się niezawodne urządzenia tego typu. Modele marki PRO-VENT łączą w sobie prostą, niedrogą eksploatację oraz znakomitą efektywność, utrzymującą się latami.

Odporność na wysokie opory powietrza oraz zachowanie jego świeżości to tylko niektóre z zalet, dzięki którym to właśnie rekuperatory PRO-VENT cieszą się tak dużym uznaniem na terenie całego kraju.

PRO-VENT zaprasza do bliższego zapoznania się z ofertą i przekonania, że poprawa warunków w domu wcale nie musi wiązać się z wyborem między sprawną wymianą powietrza a energooszczędnością!

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

źródło i zdjęcia: Pro-Vent Systemy Wentylacyjne

Budujemy Dom czerwiec 2022

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze czerwiec 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Wnętrza 2022

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec 2022

Gardeners' World Edycja Polska

Czasopismo ogrodnicze - najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje

Dom Energooszczędny Vademecum 2022

Dom Energooszczędny Vademecum