Czy są ograniczenia stosowania środków czystości w domu przy oczyszczalni ścieków?

Czy są ograniczenia stosowania środków czystości w domu przy oczyszczalni ścieków?

W celu zapewnienia prawidłowego działania oczyszczalni wskazane jest używanie środków (piorących, czyszczących, dezynfekujących) nie zawierających fosforanów (np. JELP, Ludwik) oraz chloru i jego pochodnych. Środki te powodują niszczenie i wstrzymanie rozwoju flory bakteryjnej w osadniku, a tym samym obniżają skuteczność działania oczyszczalni.

Wyeliminowanie wyżej wymienionych środków z użytkowania w gospodarstwie domowym może stanowić pewien problem, dlatego zalecane jest uzupełnienie i wspomaganie procesów biologiczno-chemicznych w osadniku poprzez dawkowanie biopreparatu (bakterie, enzymy).

 

Przed rozpoczęciem eksploatacji należy wprowadzić do zbiornika dawkę startową biopreparatu (Sotralentz zaleca Bio7). Zastosowanie jej spowoduje zaszczepienie odpowiedniej flory bakteryjnej w osadniku, a tym samym umożliwi natychmiastowe działanie oczyszczalni.

 

Biopreparat można wprowadzać przez urządzenia sanitarne w budynku (muszla klozetowa, umywalka itd.) postępując przy tym zgodnie z instrukcją dawkowania.

 

Jolanta Sych
Specjalista ds. Technicznych
Sotralentz Sp. z o.o.
Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz