Jak odzyskać ciepło i zapłacić mniej?

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Jak odzyskać ciepło i zapłacić mniej?

Jesień w pełni i za oknem coraz chłodniej. Znak to, że za chwilę uruchomimy nasze sezonowe grzewcze moce. Bez względu na to, z których z nich korzystamy, warto pomyśleć o jednym - ile rzeczywiście będzie to nas kosztować?

aktualizacja: 2021-11-05 05:20:37
Norweskie rekuperatory obrotowe ENSY zapewniają skuteczny odzysk ciepła i realne oszczędności. Ponadto dokładnie filtrują powietrze i regulują poziom jego wilgotności. Zalet jest znacznie więcej. Oto nieodparte korzyści jakościowej domowej rekuperacji.

Zawsze świeże powietrze

Rekuperatory obrotowe ENSY wyposażone zostały aż w dwa, trzy razy większe od standardowych, przeciwpyłkowe filtry klasy F7, co oznacza, iż skutecznie zatrzymują wszelkie codzienne zanieczyszczenia, w tym miejskie spaliny i smog, ale też najbardziej niebezpieczne dla ludzi i zwierząt, ultradrobne pyłki PM1. Ponadto stała i kontrolowana wymiana powietrza niweluje wyższe stężenia dwutlenku węgla, zapewniając sprzyjający domownikom, komfortowy klimat. W pomieszczeniach, w których działa wysokiej jakości, wydajny rekuperator nie potrzeba otwierać okien - powietrze jest zawsze świeże, w preferowanej, dogodnej temperaturze i z odpowiednio ustalonym poziomem wilgotności. Opcjonalnie w urządzeniu zamontować możemy filtry najwyższej klasy F9 z aktywnym węglem, które poza wszystkimi atutami filtrów F7 eliminują też uciążliwe zapachy.

Infografika: Przewaga wydajnych filtrów ENSY
Infografika: Przewaga wydajnych filtrów ENSY
Jednostki ENSY testowane są na co dzień w wymagających norweskich warunkach atmosferycznych. Niemal 120-letnie doświadczenie w produkcji mechanicznych urządzeń wentylacyjnych oraz unikalna technologia pozwoliły osiągnąć bezkompromisową wydajność działania, umożliwiającą zatrzymanie optymalnej ilości ciepła przy zachowaniu wyjątkowej świeżości i jakości powietrza, również pod względem wilgotności. ENSY to nie tylko synonim nowoczesności i ekologii, to także realna oszczędność, bowiem wszystkie modele rekuperatorów zużywają minimalną ilość energii.

Odzysk ciepła, który się opłaca

Rekuperacja to oszczędność (rachunki za energię cieplną obniżyć możemy nawet o 30%!). Aby jednak nie była ona jedynie pozorna, muszą zostać spełnione następujące, istotne przesłanki:

1. Jednostki centralne muszą być wydajne

A ich moc powinna zostać właściwie dopasowana do przewidzianych zastosowań, w szczególności do wielkości powierzchni użytkowej w pomieszczeniach zamkniętych. Im trafniej dobierzemy odpowiedni model, tym lepiej sprawdzi się on w praktyce, my zaś odzyskamy znacznie więcej, nie przepłacając za jego pracę. Dla pełnego komfortu i lepszego samopoczucia zaleca się przynajmniej jedną, pełną wymianę powietrza na godzinę.

Nowa gama rekuperatorów obrotowych ENSY

Rekuperatory ENSY dostępne są w kilku wariantach o różnej wydajności, w zależności od charakterystyki obiektu, z możliwością montażu na ścianie, suficie i w zabudowie meblowej. Każdy z nich podłączymy też do dedykowanego okapu kuchennego. Ciekawą opcją jest kompaktowy rekuperator już z wbudowanym okapem, również w wersji do zabudowy, który sprawdzi się idealnie w mieszkaniach i apartamentach.

2. Rekuperator musi być bezawaryjny i wytrzymały

A więc najwyższej jakości, z możliwie najprostszym, łatwo dostępnym serwisem. Tylko wtedy zyskamy pewność, że do ceny zakupu nie będziemy zmuszeni dopłacać już po paru miesiącach intensywnej pracy. Wszystkie podzespoły jednostek ENSY to wyłącznie uznani producenci i bezkompromisowa jakość wykonania: silnik EC Stegia Sweden, wentylatory EBM Germany, wymiennik ciepła Heatex, dwa przeciwpyłkowe filtry klasy F7. Ponadto większość części wyprodukowana została z trwałego aluminium, a unikalny system szyn montażowych zapewnia niedrogą, okresową konserwację bez potrzeby używania profesjonalnych narzędzi.

Najwyższa jakość podzespołów i bezawaryjna praca
Najwyższa jakość podzespołów i bezawaryjna praca

Urządzenia norweskiego producenta zdolne są przy odpowiednich ustawieniach odzyskać średnio 85% wytworzonego ciepła, przez co zapłacimy za nie znacznie mniej. Ponadto wysoka wydajność pozwala na skuteczne działanie bez użycia nagrzewnicy, co pozwoli zaoszczędzić dodatkowe pieniądze za prąd. We wszystkich dostępnych modelach z nagrzewnicy skorzystać możemy w każdym momencie, aby wspomóc wymiennik podczas bardzo zimnych temperatur, nawet poniżej -20°C.

Norweska jakość w połączeniu z technologią obrotowego wymiennika ciepła sprawiają, że urządzenia ENSY odporne są na skrajnie niskie temperatury zewnętrzne - nie zamarzają, zachowując pełną zdolność i wydajność pracy. Co więcej, ich montaż możliwy jest w pomieszczeniach, w których temperatura waha się nawet do -10°C.

Regulacja wilgotności

Wszystkie rekuperatory ENSY wyposażone zostały w aktywny higrostat oraz możliwość ręcznej lub automatycznej regulacji poziomu wilgotności powietrza. Zaawansowana technologia obrotowa zwraca nawet do 90% wilgotności z powietrza w domu lub mieszkaniu, zapewniając użytkownikom zdrowe i sprzyjające warunki. Dzięki zaawansowanej rekuperacji, zimą poziom ten zostanie wyrównany. Latem zaś przy zwiększonej wilgotności powietrze zostanie osuszone, aby uniknąć namnażania się zarodników i grzybów.

Bezpieczny dom z rekuperatorem ENSY

Zalety markowych rekuperatorów ENSY

  • Wysoki odzysk ciepła.
  • Optymalna wilgotność powietrza.
  • Filtracja powietrza na poziomie ultradrobnych pyłków PM1.
  • Możliwość podłączenia okapu kuchennego.
  • Niższe opłaty za energię cieplną przez cały rok, nawet o 30%!
  • Wysoka sprawność programu letniego Cool Recovery w upalne dni.
  • Zaskakująco niskie zużycie energii elektrycznej.
  • Bardzo cicha praca - już od 5 dB!

Rekuperator ENSY jest wyjątkowo cichy

Rekuperacja, czyli odzysk ciepła z powietrza, to wyjątkowo skuteczne i oszczędne rozwiązanie do mniejszych i większych domów mieszkalnych oraz obiektów użyteczności publicznej - wszędzie tam, gdzie zdrowe i czyste powietrze wpływa na samopoczucie i komfort użytkowników.

www.ecomax.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2021 - styczeń 2022

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2022

Nowoczesne Instalacje