Rekuperacja w istniejącym budynku bez gruntownej przebudowy? To możliwe, dzięki decentralnej wentylacji od STIEBEL ELTRON

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Rekuperacja w istniejącym budynku bez gruntownej przebudowy? To możliwe, dzięki decentralnej wentylacji od STIEBEL ELTRON

Decentralne systemy wentylacyjne STIEBEL ELTRON to świetny wybór dla osób, które pragną dostarczyć do swojego budynku świeże powietrze, rozwiązać problem wilgoci, przefiltrować szkodliwe cząsteczki, a przy okazji odzyskać ciepło z powietrza wywiewanego, a co za tym idzie zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.

aktualizacja: 2022-11-23 07:16:39

Rekuperatory decentralne (ścienne) zostały zaprojektowane głównie do obiektów, które podlegają termomodernizacji lub mają problemy z wentylacją (pojawiająca się pleśń na ścianach, zaparowane okna czy zaduch). Ich montaż nie wymaga gruntownej przebudowy, dzięki czemu nie musimy obawiać się długiego procesu montażu czy wysokich kosztów remontu.

Urządzenia można z powodzeniem stosować również w nowo budowanych obiektach. Rozwiązanie może pomóc w sytuacji, gdzie inwestor nie przewidział wcześniej systemu wentylacji centralnej lub kiedy chce obniżyć koszty inwestycji za sprawą braku instalacji rurowej.

Jak działają decentralne rekuperatory STIEBEL ELTRON?

System decentralnych rekuperatorów składa się z centralnego sterownika, który zarządza pracą rekuperatorów, zamontowanych w ścianach zewnętrznych pomieszczeń, takich jak: pokój, sypialnia, jadalnia, salon, gabinet czy pralnia. Wszystko w zależności od potrzeb jakie ma spełniać urządzenie. Zasada działania decentralnego rekuperatora VLR 70 L Trend EU polega na przemiennej pracy (co 40 sekund wentylator zmienia kierunek przepływu), dzięki czemu wymiennik ciepła nie podlega zamarznięciu i nie potrzebna jest grzałka elektryczna.

W ramach jednej jednostki sterującej można obsłużyć do ośmiu urządzeń wentylacyjnych jednocześnie. VLR 70 L Trend EU, charakteryzuje się wyjątkową sprawnością i higieną, ponieważ został zastosowany modułowy, aluminiowy wymiennik ciepła oraz system podwójnej filtracji powietrza. Odbywa się to za pomocą filtra przeciwpyłowego F7 oraz ochronnego filtra wstępnego G2 z dodatkiem węgla aktywnego, które sprawiają, że dostarczane powietrze jest całkowicie bezpieczne. Sterownik dysponuje 5 biegami wydajności, dzięki którym w łatwy sposób można dostosować pracę urządzeń do naszych potrzeb.

Decentralny rekuperator STIEBEL ELTRON
Decentralny rekuperator STIEBEL ELTRON

Oszczędności dzięki decentralnym systemom wentylacyjnym

Czy wiesz, że dzięki zastosowaniu rekuperatorów decentralnych możesz obniżyć swoje rachunki za ogrzewanie nawet o 30%? Wszystko dzięki odzyskowi ciepła z powietrza wywiewanego.

Ponadto podczas termomodernizacji szczelnie izolujemy budynki, przez co musimy zadbać o ich odpowiednią wentylację, aby uniknąć syndromu chorego budynku (SBS - sick building syndrome), gdzie mieszkańcy zaczynają odczuwać brak koncentracji, bóle głowy, kaszel, nudności czy senność.

STIEBEL ELTRON dąży do zapewnienia komfortu swoim klientom, a posiadane wieloletnie doświadczenie w produkcji urządzeń wentylacyjnych sprawia, że jest niezawodnym partnerem w branży.


STIEBEL ELTRON Polska
ul. Działkowa 2, 02-234 Warszawa
www.stiebel-eltron.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Klimatyzator przenośny - który wybrać? Czym się różnią?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania