Porotherm 44 a ogrzewanie ścienne

Porotherm 44 a ogrzewanie ścienne

Czy ściana z pustaka porotherm 44 jest wystarczająco ciepła do zainstalowania pompy ciepła? Czy też trzeba ją ocieplić np. 5-cm wełną? Czy można zastosować ogrzewanie ścienne, czy ciepło przez taką ścianę nie będzie uciekało na zewnątrz?

Odpowiedź eksperta: Ocieplanie z zewnątrz ściany porotherm gr. 44 cm jest ekonomicznie nieuzasadnione, gdyż ma ona wystarczająco dobrą ciepłochronność. Przy instalacji ogrzewania ściennego, pod rurami grzewczymi można umieścić (od wewnątrz) izolację cieplną (styropian 5 cm), która ograniczy przenikanie ciepła z rur do ściany.

Redakcja BD
fot. Wienerberger

Redakcja Budujemy Dom
Redakcja Budujemy Dom

Od 1998 roku Redakcja "Budujemy Dom" tworzy społeczność pasjonatów budownictwa, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Nasz zespół to wykwalifikowani redaktorzy, architekci, inżynierowie i specjaliści z różnych dziedzin budownictwa, którzy stale poszerzają swoją wiedzę i śledzą najnowsze trendy.

Komentarze

T. Brzęczkowski
30-09-2010 15:13
To dlaczego zawilgocenie izolacji z paroizolacją jest do 1% a bez 4-7%?To dlaczego domy ocieplone z zewnątrz tak dużo palą - nawet ponad 30kWh/m2 rocznie?
Barbossa
30-09-2010 13:22
niektórzy twierdzą, że byłaby sucha bez folii w ścianiejest biuro projektowe, które taką klauzulę umieszcza w projekcie budowlanym (tj. o braku potrzeby użycia folii w szkieletorze, który projektowali) i na razie nie znam przypadku, aby cośsięz tymi ścianami działospacje mi zjadło
T. Brzęczkowski
30-09-2010 11:02
Cytat Oczywiście, że nie leje się, ale zupełnie z innych przyczyn:- dach jest wentylowany,- ściany szkieletora, to w zasadzie sama izolacja zabezpieczona od zewnątrz „wiatroizolacją” – co powoduje, że ściana taka, w zasadzie, jest ...
Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz