Zawory Reliance oraz system złączy i rur JG Speedfit ułatwią każdą instalację!

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Zawory Reliance oraz system złączy i rur JG Speedfit ułatwią każdą instalację!

Firma RWC jest światowym liderem w produkcji rur i złączy wtykowych. Wzbogacona o doświadczenie firmy John Guest od ponad 60 lat dostarcza niezawodne systemy hydrauliczne i grzewcze.

aktualizacja: 2023-07-31 09:56:01

Jak wie każdy instalator, zawory są niezbędne do utrzymania instalacji wodno-kanalizacyjnych i grzewczych w idealnym stanie. Od kontrolowania temperatury i ciśnienia wody - zawory pełnią różne funkcje - a wiele z nich wymaga zainstalowania. Instalatorzy instalacji wodno-kanalizacyjnych i grzewczych coraz częściej muszą pracować w ciasnych przestrzeniach, ponieważ mniejsza powierzchnia nowych budynków oznacza, że ludzie mieszkają na znacznie mniejszych przestrzeniach w porównaniu do tych z przeszłości. A to stawia przed instalatorami dalsze wymagania dotyczące skutecznej realizacji skomplikowanych projektów hydraulicznych i grzewczych. W rezultacie kompaktowe i łatwe w montażu rozwiązania hydrauliczne stają się coraz bardziej popularne.

Dlatego, aby sprostać tej potrzebie, firma RWC niedawno połączyła swoją technologię JG Speedfit z gamą zaworów Reliance, aby pomóc ekspertom w dziedzinie instalacji sanitarnych i grzewczych w montowaniu systemów kontroli wody na mniejszych przestrzeniach i w krótszym czasie. Jako firma, która dąży do doskonałości hydraulicznej, RWC zgromadziła wiele innowacyjnych marek hydraulicznych, aby stać się częścią rodziny RWC. Reliance Valves i JG Speedfit to dwie takie marki, z których każda ma własną, odrębną spuściznę i innowacyjne technologie.

Połączenie asortymentu Reliance Valves, który specjalizuje się w zaworach ciśnieniowych, temperaturowych i termostatycznych zaworach mieszających, z innowacyjnym systemem mocowania na wcisk firmy JG Speedfit, przyspieszyło i ułatwiło wiele prac hydraulicznych i grzewczych. Wynika to z faktu, że montaż w technologii push-fit zajmuje mniej czasu, a kompaktowe zawory zajmują mniej miejsca, oferując jednocześnie najwyższą kontrolę i niezawodność.

Zawory Reliance dostępne ze złączami JG Speedfit to termostatyczny zawór mieszający Easifit (TMV), kompaktowy zawór redukcyjny 312 (PRV), zawór kulowy z niklowanego mosiądzu i automatyczny odpowietrznik.

  • Easifit TMV miesza ciepłą i zimną wodę, aby zapewnić użytkownikom komfortową temperaturę, aby uniknąć poparzeń. Jako mały i łatwy w instalacji zawór, który jest zgodny zarówno ze schematami TMV2, jak i TMV3, zawór ten jest preferowany przez instalatorów, ponieważ jest łatwy w obsłudze, zwłaszcza w ciasnych przestrzeniach, takich jak pod wanną.
  • Technologia JG Speedfit jest również stosowana w modelu 312 Compact PRV, który bezpiecznie kontroluje ciśnienie wody w budynku. Dzięki jednoczęściowej konstrukcji wkładu i połączeniom na wcisk, zawór ten jest jednym z najtrwalszych i najpopularniejszych produktów tego typu.
  • Wciskane niklowane zawory kulowe są łatwe i bezpieczne w użyciu do odcinania ciepłej i zimnej wody.
  • Wysokiej jakości odpowietrznik z przyłączem na wcisk poprawia wydajność zamkniętych systemów grzewczych poprzez automatyczne odpowietrzanie z nich.

Wszystkie cztery systemy zaworów są niezbędnymi narzędziami w arsenale instalatora instalacji sanitarnych lub grzewczych i są szczególnie przydatne podczas montażu i instalacji systemów w ciasnych przestrzeniach.

System JG Speedfit sprawia, że instalacja jest jeszcze szybsza, ponieważ jest całkowicie beznarzędziowa. Wystarczy wsunąć rurę do zaworu, a tuleja z zębami ze stali nierdzewnej mocno zaciśnie się na rurze, zapewniając szczelność.

Prace hydrauliczne i grzewcze w ciasnych przestrzeniach stają się coraz trudniejsze, ponieważ czasami są one zbyt małe, aby zmieścić wymagane narzędzia, takie jak klucze i palniki.

Połączenia JG Speedfit wymagają jedynie obcinaków do rur w celu przycięcia rur na żądaną długość, dzięki czemu instalacja zaworów Reliance z Speedfit jest bezpieczniejsza i łatwiejsza w porównaniu z większością tradycyjnych metod.

Reliance Valves w połączeniu z technologią JG Speedfit upraszczają prace naprawcze, ponieważ w razie potrzeby można zdemontować zawory w celu konserwacji lub wymiany. W przeciwieństwie do niektórych innych metod instalacji, takich jak wciskanie, złączki można również wykorzystać ponownie.

Wiele osób staje się bardziej świadomych ekologicznie, dlatego technologie takie jak energia słoneczna i pompy ciepła staną się bardziej powszechne. Jako instalator musisz wiedzieć, w jaki sposób termostatyczne zawory mieszające współpracują z tymi technologiami. Dzięki wszystkim posiadanym zaletom złączki JG Speedfit znakomicie nadają się nie tylko do instalacji hydraulicznych, c.o., ogrzewania płaszczyznowego oraz chłodzenia płaszczyznowego, ale także do podłączania pomp ciepła, które są coraz powszechniejsze i coraz częściej stosowane. Wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego są odporne na działanie wysokich temperatur i ciśnień oraz korozję. Tworzywowe elementy nie przenoszą drgań ani hałasu z pompy na instalacje. Materiał nie zawiera związków toksycznych, ołowiu i gwarantuje długą żywotność systemu. Nasze złącza pozwalają na łączenie miedzianych króćców z tworzywowymi rurami za pośrednictwem tylko jednej złączki.

Aby uzyskać więcej informacji o naszej rodzinie marek RWC oraz jak nasze rozwiązania mogą pomóc w codziennym życiu zapraszamy do odwiedzania nas na stronie www.rwc.com, www.johnguest.com.


RELIANCE WORLDWIDE DISTRIBUTION EUROPE Ltd
ul. Starołęcka 7, 61-361 Poznań
tel. +48 61 87 80 408
e-mail: info.pl@rwc.com
www.rwc.com, www.johnguest.com

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły