Innowacyjny kocioł gwarancją taniego ogrzewania

Artykuł sponsorowany
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Innowacyjny kocioł gwarancją taniego ogrzewania

DIAMENT to najnowszy kocioł pelletowy marki ZĘBIEC. Posiada wysoką sprawność energetyczną, co w połączeniu z tanim i ekologicznym paliwem gwarantuje oszczędności na ogrzewaniu.

aktualizacja: 2019-11-13 13:09:48
Zakłady Górniczo-Metalowe „ZĘBIEC” S.A.

Kocioł DIAMENT jest dostępny w trzech wariantach mocy: 14, 20 lub 26 kW, dzięki czemu można stosować go do ogrzewania budynków mieszkalnych o powierzchni do nawet 400 m2. Należy przy tym pamiętać, że moc kotła zawsze dopasowuje się do wielkości budynku.

Zaletami pieca oprócz wygody użytkowania, niewielkich wymiarów (ze względu na nietypowy kształt można wstawić go nawet do małej kotłowni) i rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo (kocioł odcina dopływ paliwa w razie przerwy w dostawie prądu, przegrzania lub zaniku płomienia) są także duża wydajność oraz znakomita sprawność energetyczna, czyli stosunek energii zużytej do wyprodukowanej energii użytkowej. Jest to szczególnie istotny parametr decydujący o kosztach eksploatacji kotła i przekładający się na wydatki użytkownika.

Najlepsze kotły mają sprawność nie mniejszą niż 90%. DIAMENT również zalicza się do tej grupy, gdyż jego sprawność wynosi do 94,89%, co zostało potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez Zakład Badań i Atestacji "ZETOM" w Katowicach.

Kocioł DIAMENT firmy Zębiec
Kocioł DIAMENT firmy Zębiec

Kocioł oszczędny i ekologiczny

Kocioł DIAMENT bardzo szybko się nagrzewa, wykorzystując niedrogie i bezpieczne dla środowiska paliwo stałe w postaci pelletu. Jest to niedrogi materiał uzyskiwany z biomasy, głównie trocin, ścinków i wiórów drzewnych. Nie tylko zapewni on w domu ciepło, ale także pomoże zredukować koszty ogrzewania. Spalanie pelletu generuje niską emisję spalin i nie przyczynia się do powstawania smogu, dzięki czemu przychylnym okiem patrzy na niego Unia Europejska oraz polskie instytucje odpowiedzialne za realizację programu Czyste Powietrze.

Kocioł DIAMENT jest nie tylko wydajny i energooszczędny, ale spełnia także wyśrubowane normy emisyjne, zgodne z unijną dyrektywą ECODESIGN. Jest to dyrektywa, którą będą musiały spełniać wszystkie urządzenia grzewcze sprzedawane po 1 stycznia 2020 roku.

Kocioł DIAMENT w kotłowni
Kocioł DIAMENT w kotłowni

Dokument podwyższa dotychczasowe wymogi energetyczno-emisyjne dla urządzeń grzewczych. DIAMENT bez problemu przeszedł wszystkie testy konieczne do jej uzyskania. Cechuje się niską emisją dwutlenku węgla, pyłu oraz gazowych zanieczyszczeń organicznych (OGC). Wszystko to sprawia, że legitymuje się najwyższą 5. klasą jeśli chodzi o sprawność i emisję zanieczyszczeń oraz jest zgodny z normą PN-EN 303-5:2012.

Przekrój kotła DIAMENT firmy Zębiec
Przekrój kotła DIAMENT firmy Zębiec

Kocioł wygodny i prosty w obsłudze

Urządzenie wyróżnia się także innowacyjną konstrukcją i prostą obsługą, która podnosi komfort użytkowania. Piec wyposażony jest w automatyczny podajnik paliwa, które - dzięki zastosowanej technologii - jest niemal całkowicie wypalane. Stosując się do zaleceń producenta dotyczących doboru odpowiedniego pelletu i ciągu kominowego możemy być pewni, że wszystko będzie działało jak należy.

Obsługa kotła ograniczy się w tym wypadku w zasadzie do uzupełniania zasobnika i opróżniania popielnika. Automatyczny podajnik działa zgodnie z zaprogramowanym przez nas cyklem grzewczym, zapewniając optymalne spalanie przy utrzymaniu w domu komfortu cieplnego.

Technologia diamentu w zasięgu Twojej ręki

Kocioł DIAMENT marki Zębiec to jeden z najnowocześniejszych na rynku produktów centralnego ogrzewania zasilanych biomasą. Dzięki zastosowanym w nim rozwiązaniom, koszt jego zakupu szybko się zwraca. Co ciekawe, jako że spełnia rygorystyczną normę ECODESIGN na jego zakup można otrzymać dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze oraz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Urządzenie jest wygodne w eksploatacji. Raz na sezon wystarczy wyczyścić wnętrze kotła, co zapewni jego bezproblemowe działanie. DIAMENT automatycznie rozpala się, wygasza i ma system samoczynnego czyszczenia palnika, a podwójny ślimak oraz czujnik temperatury gwarantują jego bezpieczne użytkowanie. Opcjonalnie urządzeniem można sterować także zdalnie, za pomocą telefonu lub komputera.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Pit

18 Cze 2020, 22:39

A Ja mam Zębiec Diament i za nic w świecie nie zmienię na inny. Bylem jestem i będę wierny marce Zębiec. Jedna z najlepszych polskich firm z tradycjami. Najlepsze, najlepszej jakości Piece.

time image

Gość Obserwator

24 Sty 2020, 14:09

Pellet jest drogi i nigdy nie da ciepła co węgiel.Teraz najważniejsze napiszcie jak się produkuje pellet,bo dziwnie myślę że jest tam jakieś lepiszcze lub żywica,no i co na to" ekolodzy" którym gębę kazali trzymać na wodzy.Tam gdzie biznes tam są największe przekręty.Np.elektryczny ...

time image

27 Paź 2019, 16:02

Cyt. Kocioł DIAMENT bardzo szybko się nagrzewa, wykorzystując niedrogie i bezpieczne dla środowiska paliwo stałe w postaci pelletu. Jest to niedrogi materiał uzyskiwany z biomasy, głównie trocin, ścinków i wiórów drzewnych   Niedrogi?

time image

Gość Monika

27 Paź 2019, 15:39

Ja mam kocioł EEI PELLETS od kostrzewy i za nic świecie bym go nie wymieniła na żaden inny ... Dla mnie jest najlepszy, bezpieczny a przede wszystkim sprawdzony , polecam

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zakłady Górniczo-Metalowe „ZĘBIEC” S.A.
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje