Innowacyjny kocioł gwarancją taniego ogrzewania

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Innowacyjny kocioł gwarancją taniego ogrzewania

ONYKS i DIAMENT to najnowsze kotły na pellet marki ZĘBIEC. Posiadają wysoką sprawność energetyczną, co w połączeniu z tanim i ekologicznym paliwem gwarantuje oszczędności na ogrzewaniu.

aktualizacja: 2021-11-09 11:24:30
Zakłady Górniczo-Metalowe „ZĘBIEC” S.A.

Kocioł na pellet ONYKS

Kocioł ONYKS o mocach 10, 15 i 20 kW to nowoczesny, kompaktowy, wykonany ze stali kocioł c.o. na pellet z wbudowanym zasobnikiem. Przeznaczony jest głównie do ogrzewania domów jednorodzinnych, ale także pawilonów handlowych, usługowych i różnego rodzaju pomieszczeń gospodarczych. Jego ogromnymi zaletami są estetyczne wykonanie i niewielkie rozmiary, dzięki którym urządzenie zmieści się praktycznie nawet w najmniejszej kotłowni.

Kocioł na pellet ONYKS firmy Zębiec

Jest bardzo uniwersalny

ONYKS należy do kotłów wodnych niskotemperaturowych. Oznacza to, że temperatura podgrzanej wody nie może przekraczać 85°C. Nie powinna też być niższa niż 60°C, bo wówczas może szybciej tworzyć się korozja, skracająca żywotność kotła. Pracuje w instalacjach wodnych centralnego ogrzewania grawitacyjnego lub z obiegiem wymuszonym systemu otwartego. Można montować go także w zamkniętym układzie grzewczym pod warunkiem zastosowania zabezpieczenia w postaci zaworu schładzającego, podłączonego do sieci wodociągowej poprzez zawór termostatyczny.

Ma wiele zalet

Kocioł ONYKS firmy Zębiec automatycznie rozpala się i wygasza. Ma też funkcję samoczynnego czyszczenia palnika. Wymiennik ciepła czyści się mechanicznie, ale jest to niezwykle proste i trwa raptem kilka sekund. Kocioł jest łatwy w obsłudze, ma zaawansowany sterownik Lider Kolor Pellets z kolorowym, dotykowym wyświetlaczem i wszystkie niezbędne zabezpieczenia (m.in. wysokiej jakości czujniki termiczne).

Na piecu można ustawić dokładny czas, w którym będzie włączał się i wyłączał. Ma również tryb Lato/Zima. Ale to nie wszystko: kocioł może współpracować z czujnikiem pogodowym oraz regulatorem pokojowym. Co ciekawe, po zamontowaniu specjalnego internetowego modułu, można sterować nim również na odległość poprzez specjalną aplikację.

ONYKS ma wysoką sprawność cieplną i zużywa niewiele energii elektrycznej, przez co jest ekonomiczny w eksploatacji. Doprowadzanie paliwa odbywa się automatycznie. Jako paliwo wykorzystuje się pellet drzewny klasy A1. Warto zadbać, aby był on dobrej jakości, co jest gwarancją bezawaryjnej i długotrwałej pracy kotła oraz przekłada się na realne oszczędności. Co ciekawe, ONYKS ma także możliwość powiększenia kosza zasypowego poprzez dokupienie nadstawki. Można zmieniać stronę otwierania drzwiczek, co pozwala optymalizować miejsce w kotłowni.

Spełnia rygorystyczne normy

Kocioł spełnia wymagania najwyższej 5 klasy co oznacza, że jego sprawność cieplna przy 20 kW na pewno nie jest niższa niż 88% (producent podaje, że wynosi ona aż 92,5%). Wpisuje się też w unijną dyrektywę Ecodesign w zakresie czystości spalin. Dzięki temu może pełnić funkcję ekologicznego źródła ciepła, a na jego montaż przysługuje dofinansowanie z programu Czyste Powietrze.

Kocioł na pellet DIAMENT

Kocioł DIAMENT jest dostępny w trzech wariantach mocy: 14, 20 lub 26 kW, dzięki czemu można stosować go do ogrzewania budynków mieszkalnych o powierzchni do nawet 400 m2. Należy przy tym pamiętać, że moc kotła zawsze dopasowuje się do wielkości budynku.

Zaletami pieca oprócz wygody użytkowania, niewielkich wymiarów (ze względu na nietypowy kształt można wstawić go nawet do małej kotłowni) i rozwiązań podnoszących bezpieczeństwo (kocioł odcina dopływ paliwa w razie przerwy w dostawie prądu, przegrzania lub zaniku płomienia) są także duża wydajność oraz znakomita sprawność energetyczna, czyli stosunek energii zużytej do wyprodukowanej energii użytkowej. Jest to szczególnie istotny parametr decydujący o kosztach eksploatacji kotła i przekładający się na wydatki użytkownika.

Najlepsze kotły mają sprawność nie mniejszą niż 90%. DIAMENT również zalicza się do tej grupy, gdyż jego sprawność wynosi do 94,89%, co zostało potwierdzone badaniami przeprowadzonymi przez Zakład Badań i Atestacji "ZETOM" w Katowicach.

Kocioł oszczędny i ekologiczny

Kocioł DIAMENT bardzo szybko się nagrzewa, wykorzystując niedrogie i bezpieczne dla środowiska paliwo stałe w postaci pelletu. Jest to niedrogi materiał uzyskiwany z biomasy, głównie trocin, ścinków i wiórów drzewnych. Nie tylko zapewni on w domu ciepło, ale także pomoże zredukować koszty ogrzewania. Spalanie pelletu generuje niską emisję spalin i nie przyczynia się do powstawania smogu, dzięki czemu przychylnym okiem patrzy na niego Unia Europejska oraz polskie instytucje odpowiedzialne za realizację programu Czyste Powietrze.

Kocioł DIAMENT jest nie tylko wydajny i energooszczędny, ale spełnia także wyśrubowane normy emisyjne, zgodne z unijną dyrektywą ECODESIGN. Jest to dyrektywa, którą muszą spełniać wszystkie urządzenia grzewcze sprzedawane po 1 stycznia 2020 roku.

Kocioł DIAMENT w kotłowni
Kocioł DIAMENT w kotłowni

Kocioł DIAMENT w kotłowni

Dokument podwyższa dotychczasowe wymogi energetyczno-emisyjne dla urządzeń grzewczych. DIAMENT bez problemu przeszedł wszystkie testy konieczne do jej uzyskania. Cechuje się niską emisją dwutlenku węgla, pyłu oraz gazowych zanieczyszczeń organicznych (OGC). Wszystko to sprawia, że legitymuje się najwyższą 5. klasą jeśli chodzi o sprawność i emisję zanieczyszczeń oraz jest zgodny z normą PN-EN 303-5:2012.

Kocioł DIAMENT firmy Zębiec

Kocioł wygodny i prosty w obsłudze

Urządzenie wyróżnia się także innowacyjną konstrukcją i prostą obsługą, która podnosi komfort użytkowania. Piec wyposażony jest w automatyczny podajnik paliwa, które - dzięki zastosowanej technologii - jest niemal całkowicie wypalane. Stosując się do zaleceń producenta dotyczących doboru odpowiedniego pelletu i ciągu kominowego możemy być pewni, że wszystko będzie działało jak należy.

Obsługa kotła ograniczy się w tym wypadku w zasadzie do uzupełniania zasobnika i opróżniania popielnika. Automatyczny podajnik działa zgodnie z zaprogramowanym przez nas cyklem grzewczym, zapewniając optymalne spalanie przy utrzymaniu w domu komfortu cieplnego.

Technologia diamentu w zasięgu Twojej ręki

Kocioł DIAMENT marki Zębiec to jeden z najnowocześniejszych na rynku produktów centralnego ogrzewania zasilanych biomasą. Dzięki zastosowanym w nim rozwiązaniom, koszt jego zakupu szybko się zwraca. Co ciekawe, jako że spełnia rygorystyczną normę ECODESIGN na jego zakup można otrzymać dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze oraz skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej.

Urządzenie jest wygodne w eksploatacji. Raz na sezon wystarczy wyczyścić wnętrze kotła, co zapewni jego bezproblemowe działanie. DIAMENT automatycznie rozpala się, wygasza i ma system samoczynnego czyszczenia palnika, a podwójny ślimak oraz czujnik temperatury gwarantują jego bezpieczne użytkowanie. Opcjonalnie urządzeniem można sterować także zdalnie, za pomocą telefonu lub komputera.

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Robot

05 Sie 2022, 09:54

To teraz takie wychowawcze jest, zabiera się tym co ciężko pracują, a daje nierobom.

time image

04 Sie 2022, 14:22

1 godzinę temu, Gość Gość napisał: tylko fajnie by było dostać dotacje     A komu zabrać, żeby dać Tobie?

time image

Gość Gość

04 Sie 2022, 12:43

Ja mam kocioł na pellet dokładnie eei pellet z firmy Kostrzewa i jest wydajny sprawdza się u mnie tylko fajnie by było dostać dotacje do pelletu ponieważ za 3 tony zapłaciłem 6 tys .

time image

Gość Mariusz zm

23 Gru 2021, 11:39

Moim zdaniem kocioł na pellet to krok (niezbędny) naprzód w stosunku do pieca węglowego. Zdecydowałem się na taki kocioł ze względu na wąska kotłownię i nie żałuję.

time image

09 Paź 2021, 19:14

Dnia 24.01.2020 o 15:09, Gość Obserwator napisał: Pellet jest drogi i nigdy nie da ciepła co węgiel.Teraz najważniejsze napiszcie jak się produkuje pellet,bo dziwnie myślę że jest tam jakieś lepiszcze lub żywica,no i co na to" ekolodzy" którym gębę kazali trzymać ...

time image

Gość Stryj

09 Paź 2021, 16:16

Onyks 10 kw to bubel nie dajcie się zrobić , wiem bo mam poprostu nie działa.

time image

Gość Obserwator

24 Sty 2020, 14:09

Pellet jest drogi i nigdy nie da ciepła co węgiel.Teraz najważniejsze napiszcie jak się produkuje pellet,bo dziwnie myślę że jest tam jakieś lepiszcze lub żywica,no i co na to" ekolodzy" którym gębę kazali trzymać na wodzy.Tam gdzie biznes tam są największe przekręty.Np.elektryczny ...

time image

27 Paź 2019, 16:02

Cyt. Kocioł DIAMENT bardzo szybko się nagrzewa, wykorzystując niedrogie i bezpieczne dla środowiska paliwo stałe w postaci pelletu. Jest to niedrogi materiał uzyskiwany z biomasy, głównie trocin, ścinków i wiórów drzewnych   Niedrogi?

time image

Gość Monika

27 Paź 2019, 15:39

Ja mam kocioł EEI PELLETS od kostrzewy i za nic świecie bym go nie wymieniła na żaden inny ... Dla mnie jest najlepszy, bezpieczny a przede wszystkim sprawdzony , polecam

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Zakłady Górniczo-Metalowe „ZĘBIEC” S.A.