Odpowiedź eksperta: System ogrzewania powietrznego wymaga zapewnienia cyrkulacji pomiędzy wszystkimi ogrzewanymi pomieszczeniami. W przypadku łazienki wlot ciepłego powietrza powodowałby rozchodzenie się przykrych zapachów po całym domu. Również ze względu na krótkotrwałe wykorzystywanie tego pomieszczenia i konieczność utrzymania podwyższonej temperatury nie warto tam instalować ogrzewania powietrznego.
System ten praktycznie uniemożliwia szybkie podgrzanie pomieszczenia, a konieczność zapewnienia intensywnej wentylacji nie gwarantuje utrzymania właściwej temperatury. Lepszym rozwiązaniem będzie zainstalowanie elektrycznej nagrzewnicy, którą włącza się tylko na czas korzystania z łazienki.
Przy usytuowaniu łazienki w centralnej części domu wystarczające ogrzewanie powinno zapewnić ciepło przenikające przez ścianki działowe oraz dopływ powietrza wentylacyjnego przez otwory drzwiowe. Jeśli pomieszczenie to jest duże i zlokalizowane w narożu domu, może okazać się, że konieczne będzie zainstalowanie dodatkowego źródła ciepła np. grzejnika elektrycznego.
Redakcja BD
fot. otwierająca: Cersanit