Viessmann na GREENPOWER 2010

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2010-05-26 12:51:01
Viessmann na GREENPOWER 2010
W dniach 18-20 maja w Poznaniu odbywały się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010. Viessmann, producent systemów grzewczych, zaprezentował na nich innowacyjną pompę ciepła Vitocal 160-A, która wykorzystując powietrze obiegowe lub wylotowe podgrzewa centralną wodę użytkową. Urządzenie to chroni środowisko naturalne, a także znacznie redukuje koszty ogrzewania.

Podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010 zaprezentowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wykorzystujące odnawialne źródła energii. Około 80 wystawców, m.in.  z Polski, Chin, Danii, Francji, czy Niemiec prezentowało swoje innowacyjne produkty, których działanie opiera się na energii odnawialnej.

Wśród wystawców dominowali producenci i dystrybutorzy pomp ciepła i kolektorów słonecznych, a także firmy oferujące technologie i urządzenia służące do pozyskiwania biomasy i biogazu, a także do przetwarzania ich w energię.

 

Minister Waldemar Pawlak przy stoisnku Viessmann na GREENPOWER 2010Firma Viessmann, producent innowacyjnych systemów grzewczych już od wielu lat propaguje rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Podczas Targów GREENPOWER 2010 firma zaprezentowała pompę ciepła Vitocal 160-A, która wykorzystując powietrze obiegowe lub wylotowe samodzielnie podgrzewa centralną wodę użytkową do 55°C. Najbardziej obrazowym przykładem miejsca, w którym „ulatnia” się najwięcej energii są kuchnie.

Gotując jest wytwarzane ciepło, które może być „przechwycone” przez pompę Vitocal 160- A i wykorzystane ponownie do podgrzania c.w.u. Bez dodatkowej wytwornicy ciepła można podgrzać wodę do 55°C. Wykorzystując wbudowaną grzałkę elektryczną o mocy 1,5 kW, temperatura c.w.u  może sięgać nawet 65°C.

 

Pompa ciepła Vitocal 160- A zawiera w sobie wszystkie niezbędne elementy przechwytujące i wytwarzające energię cieplną: pompę ciepła, grzałkę elektryczną, regulator, a także bardzo pojemny, 285 litrowy zasobnik wody z opcjonalną wężownicą do instalacji solarnej. Z

biornik jest zabezpieczony podwójną warstwą emalii. W celu zwiększenia ochrony antykorozyjnej, montuje się w nim również anodę ochronną, która neutralizuje działanie szkodliwych składników wody. Zasobnik jest również przygotowany do podłączenia w system instalacji solarnej, co stwarza możliwość budowy systemu opartego o pompę ciepła, a w przyszłości uzupełnionego płaskimi lub rurowymi kolektorami słonecznymi.

 

Stoisko firmy Viessmann przyciągało wielu inwestorów zainteresowanych efektywnym systemem grzewczym, który nie tylko chroni środowisko naturalne, ale jest również niezwykle ekonomiczną inwestycją. Skupiło ono również uwagę wicepremiera Waldemara Pawlaka, który odwiedzał targi GREENPOWER 2010. Pracownicy Salonu Firmowego Inside zaprezentowali wicepremierowi mechanizm działania pompy ciepła Viessmann, a także zalety które ze sobą niesie dla poszczególnego inwestora oraz dla całej branży grzewczej.

Viessmann na GREENPOWER 2010

Honorowy patronat nad targami GREENPOWER 2010 objęło Ministerstwo Gospodarki, które dostrzega duży potencjał i potrzebę inwestycji w energię odnawialną. Duża liczba wystawców, a przede wszystkim odwiedzających targi jest wyrazem zainteresowania i potrzeby informacji na temat nowoczesnych technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z nowinkami technicznymi, a także wzięcia udziału w dyskusjach i seminariach GREENPOWER poruszających zagadnienia z zakresu efektywności, a także sposobu wykorzystania poszczególnych nośników energii odnawialnej. Zainteresowanie Targami jest potwierdzeniem potrzeby informacji na temat możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii, a także korzyści z nich płynących.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
Viessmann

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Użytkowanie instalacji fotowoltaicznej - 6 kluczowych pytań
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny