Viessmann na GREENPOWER 2010

Viessmann na GREENPOWER 2010
W dniach 18-20 maja w Poznaniu odbywały się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010. Viessmann, producent systemów grzewczych, zaprezentował na nich innowacyjną pompę ciepła Vitocal 160-A, która wykorzystując powietrze obiegowe lub wylotowe podgrzewa centralną wodę użytkową. Urządzenie to chroni środowisko naturalne, a także znacznie redukuje koszty ogrzewania.

Podczas Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej GREENPOWER 2010 zaprezentowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne wykorzystujące odnawialne źródła energii. Około 80 wystawców, m.in.  z Polski, Chin, Danii, Francji, czy Niemiec prezentowało swoje innowacyjne produkty, których działanie opiera się na energii odnawialnej.

Wśród wystawców dominowali producenci i dystrybutorzy pomp ciepła i kolektorów słonecznych, a także firmy oferujące technologie i urządzenia służące do pozyskiwania biomasy i biogazu, a także do przetwarzania ich w energię.

 

Minister Waldemar Pawlak przy stoisnku Viessmann na GREENPOWER 2010 Firma Viessmann, producent innowacyjnych systemów grzewczych już od wielu lat propaguje rozwiązania wykorzystujące odnawialne źródła energii.

Podczas Targów GREENPOWER 2010 firma zaprezentowała pompę ciepła Vitocal 160-A, która wykorzystując powietrze obiegowe lub wylotowe samodzielnie podgrzewa centralną wodę użytkową do 55°C. Najbardziej obrazowym przykładem miejsca, w którym „ulatnia” się najwięcej energii są kuchnie.

Gotując jest wytwarzane ciepło, które może być „przechwycone” przez pompę Vitocal 160- A i wykorzystane ponownie do podgrzania c.w.u. Bez dodatkowej wytwornicy ciepła można podgrzać wodę do 55°C. Wykorzystując wbudowaną grzałkę elektryczną o mocy 1,5 kW, temperatura c.w.u  może sięgać nawet 65°C.

 

Pompa ciepła Vitocal 160- A zawiera w sobie wszystkie niezbędne elementy przechwytujące i wytwarzające energię cieplną: pompę ciepła, grzałkę elektryczną, regulator, a także bardzo pojemny, 285 litrowy zasobnik wody z opcjonalną wężownicą do instalacji solarnej. Z

biornik jest zabezpieczony podwójną warstwą emalii. W celu zwiększenia ochrony antykorozyjnej, montuje się w nim również anodę ochronną, która neutralizuje działanie szkodliwych składników wody. Zasobnik jest również przygotowany do podłączenia w system instalacji solarnej, co stwarza możliwość budowy systemu opartego o pompę ciepła, a w przyszłości uzupełnionego płaskimi lub rurowymi kolektorami słonecznymi.

 

Stoisko firmy Viessmann przyciągało wielu inwestorów zainteresowanych efektywnym systemem grzewczym, który nie tylko chroni środowisko naturalne, ale jest również niezwykle ekonomiczną inwestycją. Skupiło ono również uwagę wicepremiera Waldemara Pawlaka, który odwiedzał targi GREENPOWER 2010. Pracownicy Salonu Firmowego Inside zaprezentowali wicepremierowi mechanizm działania pompy ciepła Viessmann, a także zalety które ze sobą niesie dla poszczególnego inwestora oraz dla całej branży grzewczej.

Viessmann na GREENPOWER 2010

Honorowy patronat nad targami GREENPOWER 2010 objęło Ministerstwo Gospodarki, które dostrzega duży potencjał i potrzebę inwestycji w energię odnawialną. Duża liczba wystawców, a przede wszystkim odwiedzających targi jest wyrazem zainteresowania i potrzeby informacji na temat nowoczesnych technologii wykorzystujących odnawialne źródła energii.

Odwiedzający mieli możliwość zapoznania się z nowinkami technicznymi, a także wzięcia udziału w dyskusjach i seminariach GREENPOWER poruszających zagadnienia z zakresu efektywności, a także sposobu wykorzystania poszczególnych nośników energii odnawialnej. Zainteresowanie Targami jest potwierdzeniem potrzeby informacji na temat możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii, a także korzyści z nich płynących.

 

Firma powiązana: Viessmann

Komentarze

Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz