Zaproszenie "Join for more energy" przyciągnęło tłumy zwiedzających do stoisk firmy Fronius w strefach Intersolar i Power2Drive. Tam na powierzchni niespełna 700 m² można było uzyskać aktualne informacje o najnowszych produktach, usługach serwisowych i pomocy technicznej na najwyższym poziomie oraz ważnych trendach, którym firma poświęca szczególną uwagę.
Fronius GEN24 i Fronius GEN24 Plus
W kategorii falowników były prezentowane bardzo ciekawe nowości. Falownik hybrydowy Fronius GEN24 Plus cieszy się ugruntowaną pozycją flagowego produktu w asortymencie firmy. Będzie on teraz dostępny także w jeszcze bardziej ekonomicznym wariancie do budowy instalacji PV Fronius GEN24. Z pomocą oprogramowania Fronius UP można w nim uaktywnić w dowolnym momencie funkcje magazynu energii oraz pełnego zasilania rezerwowego (Full Backup). Pozwala to na zmniejszenie złożoności i kosztów instalacji PV - ale z zachowaniem możliwości jej rozbudowy w dowolnym momencie. Maksymalna elastyczność, maksymalna niezależność i maksymalna przydatność w przyszłości - od jednego dostawcy.
Utytułowana stacja ładowania Fronius Wattpilot
Duże zainteresowanie wzbudziła stacja ładowania Fronius Wattpilot, która na kilka tygodni przed targami otrzymała nagrodę GERMAN INNOVATION AWARD 2023. Jurorów przekonały przede wszystkim inteligentne funkcje ładowania, które sprawiają, że prąd pozyskiwany jest w najtańszej i najbardziej ekologicznej formie z nadwyżek pochodzących z własnej instalacji PV. Osoby odwiedzające targi były zgodne, że unowocześnione wzornictwo wraz z podwyższonym stopniem ochrony IP stacji ładowania idealnie pasują do jej dotychczasowych cech, jak dostępność funkcji Plug’n‘Play.
Film Fronius z targów Intersolar 2023 w Monachium
Wzrost produkcji w trudnych czasach
Dostępność, moce produkcyjne, wzrost: to hasła, które przewijały się w wielu dyskusjach w trakcie targów Intersolar 2023. Fronius zaprezentował pod tym względem konsekwentne podejście. Aby w przyszłości uchronić się przed utrudnieniami w zaopatrzeniu w podzespoły, firma kładzie nacisk na rozbudowę własnych mocy produkcyjnych. Oprócz podwojenia powierzchni produkcyjnej w Sattledt wspólnie z partnerem uruchomiono w jego zakładzie na Węgrzech dodatkową linię produkcyjną falowników Fronius GEN24 Plus.
"Tym samym wzmacniamy łańcuchy dostaw naszych produktów w Europie. Pozwoliło nam to też zwiększyć w krótkim czasie nasze moce produkcyjne. W dłuższej perspektywie posunięcie to przełoży się jednak także na trwałe zagwarantowanie dostępności naszych produktów. W ogólnym rozrachunku podjęte działania pozwoliły nam na zwiększenie potencjału produkcyjnego o 65% z 32 tysięcy do ponad 52 tysięcy falowników miesięcznie" - podsumowuje Martin Hackl, Global Director Marketing and Sales, Business Unit Solar Energy, Fronius International GmbH.
Fronius na targach Intersolar Europe 2023
30 lat zrównoważonego rozwoju
Przemysł elektroniczny znakomicie wpisuje się w ramy zrównoważonego rozwoju, jak można było się przekonać na stoisku firmy Fronius. "Filozofia zrównoważonego rozwoju jest mocno zakorzenioną wartością naszej firmy i stanowi punkt oparcia wszystkich naszych rozwiązań, usług i decyzji" - tłumaczy Leonhard Peböck, odpowiedzialny za marketing produktu w jednostce biznesowej Solar Energy Fronius International GmbH, i kontynuuje - "Na poziomie produktów odzwierciedla to 95-procentowy udział europejskich firm w naszym łańcuchu dostaw, wysoki wskaźnik naprawialności i szeroka oferta usług cyfrowych". Jak bardzo firma Fronius jest od 30 lat przywiązana do zasad zrównoważonego rozwoju, pokazuje także szereg badań przeprowadzonych przez niezależne instytuty. Peböck prezentował w Monachium ich wyniki: "Instalacja PV z falownikiem Fronius GEN24 Plus kompensuje przykładowo w ciągu 20 lat 500 ton CO2 - odpowiada to 469 lotom z Wiednia do Nowego Jorku. Łącznie pożytki środowiskowe 45-krotnie przewyższają ślad węglowy towarzyszący produkcji takiego systemu. To niezbity dowód na to, że falowniki Fronius nie tylko produkują zrównoważoną energię, ale także wyznaczają nowe standardy jako urządzenia elektryczne".
Przeczytaj
Może cię zainteresować
Wsparcie w cyfrowym cyklu życia
Asystujemy naszym partnerom na każdym kroku. Nasz cyfrowy cykl życia wspiera naszych instalatorów na całym świecie od pierwszego zapoznania się z naszymi produktami, przez pierwsze plany projektu po monitorowanie i diagnostykę w razie zgłoszenia serwisowego. Wyposażamy ponadto naszych partnerów w przydatne narzędzia do codziennej pracy i chcemy się dowiedzieć, jakich narzędzi jeszcze potrzebują. Z pomocą cyfrowego cyklu życia jesteśmy w stanie jeszcze lepiej dostosować istniejące narzędzia do wymagań naszych partnerów, tworzyć nowe rozwiązania i oferować całościową, cyfrową koncepcję obsługi pełnego cyklu życia instalacji PV.
Wspólne spojrzenie w przyszłość
Swoimi przyszłościowymi produktami, inteligentnymi usługami i przywiązaniem do zasad zrównoważonego rozwoju firma Fronius pokazała na Intersolar 2023, jak zgodnie z hasłem "Join for more energy" wspólnie odnieść sukces w czasach transformacji energetycznej. "Jest nam niezmiernie miło, że w tym roku na naszym stoisku mogliśmy powitać tylu odwiedzających, partnerów i instalatorów. Żywe zainteresowanie możliwościami przyłączenia się do naszych działań na rzecz transformacji energetycznej potwierdza słuszność naszego kursu, który konsekwentnie kontynuowaliśmy w drugim półroczu 2023 roku. Do wzrostu liczby zatrudnionych i mocy produkcyjnych dojdą niedługo nowe fascynujące innowacje i nie możemy się już doczekać zaprezentowania ich na następnych targach Intersolar" - zakończył optymistycznie Martin Hackl.