Jakie są najpopularniejsze rodzaje technologii zewnętrznych źródeł światła do domu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jakie są najpopularniejsze rodzaje technologii zewnętrznych źródeł światła do domu?

Zewnętrzne źródła światła od zawsze kojarzone są ze światłem mocnym, o dużym natężeniu. Dlatego prym wiodły źródła halogenowe, które były trwalsze niż tradycyjne żarówki i miały dużo silniejszy strumień świetlny, co za tym idzie były też mocno "prądożerne".

Popularne zewnętrzne oprawy dogruntowe o mocy 150 W prezentowały się dobrze, jednak zużycie prądu mogło nam mocno drenować portfel. Dziś zastępują je źródła LED o mocach do 10 W.

W Polsce bardzo chętnie wykorzystuje się oprawy zewnętrzne z wymiennymi źródłami światła - sami dobieramy wtedy barwę i moc. W większości krajów Europy popularniejsze są natomiast oprawy LED z niewymiennym źródłem. Pewne jest jednak, że w obu tych przypadkach wykorzystywana jest technologia LED - trwałość i energooszczędność jest tu dużo większa niż w źródłach halogenowych.

Dzięki zastosowaniu LED mamy też więcej rodzajów oświetlenia zewnętrznego. Lampy elewacyjne, plafoniery, słupki, lampy do umieszczenia w oczku wodnym, kostki, kule świetlne, oprawy asymetryczne a nawet paski LED - to wszystko jest do naszej dyspozycji przy oświetlaniu przestrzeni dookoła domu.

Łukasz Kłys
Manager ds. komunikacji Kanlux SA
fot. otwierająca: Kanlux

Dodaj komentarz

time image
time image
Dobór gniazd i osprzętu elektroinstalacyjnego
Dobór gniazd i osprzętu elektroinstalacyjnego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!