Hologramy zabezpieczające na produktach ZAMEL CET

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2009-04-06 10:27:08
Hologramy zabezpieczające na produktach ZAMEL CET
Do ochrony swojej marki firma ZAMEL CET –producent dzwonków i gongów - wytoczyła prawdziwe działo elektronowe – hologramy zabezpieczające wykonane najnowocześniejszą obecnie technologią E-Beam.

Metoda zabezpieczania produktów ZAMEL CET polega na grawerowaniu siatek dyfrakcyjnych za pomocą działa elektronowego wysyłającego promieniowanie beta. Ten system litografii jest tak precyzyjny, że umożliwia tworzenie hologramów o rozdzielczości do 0,1 mikrometra (co jest odpowiednikiem rozdzielczości na poziomie 100 000 dpi w poligrafii)*, a także daje możliwość zastosowania kombinacji różnego rodzaju cech ochronnych. Hologramy takie zawierają efekty optyczne niemożliwe do uzyskania przy użyciu innych metod. Stąd są one nie do podrobienia.

O jakości tych zabezpieczeń świadczy fakt, że w tej technologii wykonywane są także hologramy m. in. na zlecenie  Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.

Hologramy zabezpieczające na produktach ZAMEL CET
Jako rzetelny producent i odpowiedzialny partner chcemy, aby nasi klienci mieli pewność, że nabywane przez nich produkty są oryginalnymi wyrobami naszej firmy i spełniają najwyższe standardy kontroli jakości. Bezpieczeństwo użytkowników jest dla nas kwestią priorytetową. – mówi Katarzyna Łodzińska współwłaściciel firmy ZAMEL 

Dlatego też zdecydowaliśmy o umieszczeniu na oryginalnych dzwonkach i gongach marki ZAMEL dodatkowego oznakowania w postaci specjalnie zaprojektowanego i zabezpieczonego hologramu. Począwszy od dnia 1 kwietnia br  wszystkie wprowadzane przez nas do obrotu produkty z rodziny SUNDI będzie można rozpoznać po dwóch hologramach - jednym umieszczonym z przodu opakowania,  drugim na tylnej części montażowej każdego dzwonka i gongu. Należy przy tym podkreślić, że hologram stanowi jedynie zabezpieczenie dodatkowe, gdyż ZAMEL CET od lat dba o swoją własność intelektualną, rejestrując własne znaki towarowe, wzory przemysłowe, jak i autorskie rozwiązania technologiczne w Urzędzie Patentowym.

 

Z pomocą producentom zmagającym się z problemem piractwa przychodzi także ustawodawca. Nowelizacja Prawa własności przemysłowej zdecydowanie rozszerzyła zakres karalności za naruszenie patentów, praw ochronnych, praw z rejestracji wzorów przemysłowych i znaków towarowych. Od 2007 roku takiej samej karze podlega ten, kto podrobione towary wprowadza do obrotu oraz ten, kto nimi następnie handluje.

 

Według renomowanych kancelarii prawnych, nowe przepisy Prawa własności przemysłowej dużo skuteczniej chronią uczciwych producentów, i znacznie utrudniają funkcjonowanie na rynku podrobionych towarów.

 

*Dla porównania, inna technika holograficzna - technika laserowa pozwala na uzyskanie maksymalnej rozdzielczości obrazu na poziomie 12 000 dpi, gdy tymczasem standardem w technologii E-Beam jest rozdzielczość 150 000 dpi. Hologramy dla firmy ZAMEL przygotowane zostały w rozdzielczości 175 000 dpi. Inna ciekawostka, odbitka fotograficzna (zdjęcie) wykonana w studio fotograficznym standardowo pozwala  na uzsykanie rozdzielczości zaledwie 216 dpi.

{mosloadmodule mod_firmy} 

Firma powiązana:
Zamel

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Jak szybko i prosto podłączyć przewody do nowego gniazda
Jak szybko i prosto podłączyć przewody do nowego gniazda
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny