Metoda zabezpieczania produktów ZAMEL CET polega na grawerowaniu siatek dyfrakcyjnych za pomocą działa elektronowego wysyłającego promieniowanie beta. Ten system litografii jest tak precyzyjny, że umożliwia tworzenie hologramów o rozdzielczości do 0,1 mikrometra (co jest odpowiednikiem rozdzielczości na poziomie 100 000 dpi w poligrafii)*, a także daje możliwość zastosowania kombinacji różnego rodzaju cech ochronnych. Hologramy takie zawierają efekty optyczne niemożliwe do uzyskania przy użyciu innych metod. Stąd są one nie do podrobienia.
O jakości tych zabezpieczeń świadczy fakt, że w tej technologii wykonywane są także hologramy m. in. na zlecenie Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.
Dlatego też zdecydowaliśmy o umieszczeniu na oryginalnych dzwonkach i gongach marki ZAMEL dodatkowego oznakowania w postaci specjalnie zaprojektowanego i zabezpieczonego hologramu. Począwszy od dnia 1 kwietnia br wszystkie wprowadzane przez nas do obrotu produkty z rodziny SUNDI będzie można rozpoznać po dwóch hologramach - jednym umieszczonym z przodu opakowania, drugim na tylnej części montażowej każdego dzwonka i gongu. Należy przy tym podkreślić, że hologram stanowi jedynie zabezpieczenie dodatkowe, gdyż ZAMEL CET od lat dba o swoją własność intelektualną, rejestrując własne znaki towarowe, wzory przemysłowe, jak i autorskie rozwiązania technologiczne w Urzędzie Patentowym.
Z pomocą producentom zmagającym się z problemem piractwa przychodzi także ustawodawca. Nowelizacja Prawa własności przemysłowej zdecydowanie rozszerzyła zakres karalności za naruszenie patentów, praw ochronnych, praw z rejestracji wzorów przemysłowych i znaków towarowych. Od 2007 roku takiej samej karze podlega ten, kto podrobione towary wprowadza do obrotu oraz ten, kto nimi następnie handluje.
Według renomowanych kancelarii prawnych, nowe przepisy Prawa własności przemysłowej dużo skuteczniej chronią uczciwych producentów, i znacznie utrudniają funkcjonowanie na rynku podrobionych towarów.
*Dla porównania, inna technika holograficzna - technika laserowa pozwala na uzyskanie maksymalnej rozdzielczości obrazu na poziomie 12 000 dpi, gdy tymczasem standardem w technologii E-Beam jest rozdzielczość 150 000 dpi. Hologramy dla firmy ZAMEL przygotowane zostały w rozdzielczości 175 000 dpi. Inna ciekawostka, odbitka fotograficzna (zdjęcie) wykonana w studio fotograficznym standardowo pozwala na uzsykanie rozdzielczości zaledwie 216 dpi.
Firma powiązana: Zamel