Daleko od miasta - wada działki budowlanej

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Daleko od miasta - wada działki budowlanej

Daleko od miasta to feler subiektywny. Znaczna odległość od miasta (kilkanaście, kilkadziesiąt kilometrów) nie zawsze będzie wadą. Dla małżeństwa emerytów, chcących spędzić jesień swego życia w spokojnym miejscu, tak położona działka może być idealna.

Do miasta będą jeździć raz, góra dwa razy w tygodniu i raczej nie w godzinach szczytu. Lekarza mają w sąsiedztwie, a nic ich nie cieszy tak, jak praca we własnym ogródku.

Dla małżeństwa z dziećmi w wieku szkolnym konieczność codziennego pokonywania tej samej drogi może być jednak katorgą. Bo choć dojazd do granic miasta zajmuje tylko dwadzieścia minut, to kolejne trzydzieści kilka trzeba postać w korkach w mieście. Rano. Po południu to samo, ale w odwrotnej kolejności. I tak przez dwa dni w tygodniu, bo w pozostałe ktoś musi jeszcze zawieźć syna na karate, a córkę na zajęcia taneczne i do koleżanki.

W ciągu tygodnia spędzamy w aucie więcej niż jeden dzień. Płacimy za paliwo i ubezpieczenie dwóch samochodów. Na wszystko brakuje nam czasu. Może zatem lepiej wybrać brzydszą i mniejszą działkę bliżej pracy i szkoły?

Z dużą odległością od miasta wiąże się także dostęp do komunikacji publicznej. Nawet jeśli codziennie podróżujemy własnym autem, to w końcu i najbardziej niezawodny samochód może się zepsuć. Jeżeli w pobliżu domu (naszej wymarzonej działki) nie ma przystanku autobusowego lub stacji kolejowej, to mamy problem. Warto też sprawdzić, jak często kursuje publiczna komunikacja. Poza tym jej obecność uwolni nas od uciążliwego dla obu stron obowiązku bycia szoferem nastoletniego dziecka.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Janusz Werner
fot. J. Werner

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Ile czasu i pieniędzy potrzeba, aby doprowadzić media do działki?
Ile czasu i pieniędzy potrzeba, aby doprowadzić media do działki?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny