"Dom w szyszkowcach" z kolekcji ARCHON+ to przyciągający wzrok projekt nowoczesnego domu z poddaszem użytkowym oraz jednostanowiskowym garażem, zintegrowanym z bryłą domu. Zachwyca funkcjonalnością wnętrz, które oferują mieszkańcom wyjątkowy komfort, jest również ekonomiczny w budowie i użytkowaniu.
Data publikacji: 2020-07-17
Data aktualizacji: 2020-07-17
Uwagę zwraca wejście główne zaakcentowane ramą, naturalnie przechodzącą w ogrodową pergolę. Może ona stanowić doskonałą konstrukcję dla roślin pnących, tworząc tym samym naturalne i komfortowe zadaszenie, które dodatkowo urozmaici wygląd zewnętrzny bryły.
Wykończenie elewacji podkreśla nowoczesny charakter "Domu w szyszkowcach". Zastosowane dwa kolory tynku - biel i szarość doskonale prezentują się w połączeniu z antracytową dachówką oraz dobraną pod kolor podbitką i stolarką okienną. Dopełnieniem projektu są wspaniale prezentujące się przeszklenia, które nie tylko zapewniają doskonałe doświetlenie wnętrz, ale również nadają bryle lekkości i efektownego designu. Szerokie, przesuwne okna płynnie łączą dom z ogrodem, dając wrażenie przenikania się stref. Na tarasie jest wystarczająco dużo miejsca, aby zaaranżować letnią jadalnię, przytulny kącik kawowy oraz strefę relaksu z ogrodowymi leżakami.
Pierwszym pomieszczeniem po przekroczeniu progu domu jest wiatrołap z zaprojektowanym miejscem na szafy ubraniowe oraz siedzisko do wygodnego zakładania i zdejmowania obuwia. Z wiatrołapu możliwe jest bezpośrednie przejście do jednostanowiskowego garażu i dalej do kotłowni.
Z holu rozpościera się widok na otwartą, skąpaną w słońcu strefę dzienną domu. Wnętrze zachwyca funkcjonalnością i nowoczesnym wyglądem. Konsekwentnie zaaranżowana w monochromatycznych kolorach przestrzeń przyciąga wzrok, sprawiając wrażenie lekkości i przestronności.
W kuchni zaprojektowana została wysoka zabudowa, ułatwiająca przechowywanie i utrzymanie porządku. W tej części kuchni znajduje się miejsce na sprzęty AGD - piekarnik, kuchenkę mikrofalową i lodówkę oraz strefa do gotowania. Duży półwysep kuchenny z obszernym blatem oraz miejscem do zmywania stanowi wygodną przestrzeń roboczą do przygotowywania posiłków, ale także pełni funkcję barku śniadaniowego.
Sąsiadująca z kuchnią jadalnia została zlokalizowana przy dużym narożnym oknie. Widok na ogród i zieleń umila spożywanie posiłków. Nowoczesny styl wnętrza podkreśla ciemny stół na stalowej podstawie, wiszące nad nim lampy oraz czarne krzesła. W części dziennej mieści się także komfortowy, przestronny salon z dużym, szarym narożnikiem, wygodną pufą oraz stolikiem kawowym. Zlokalizowany obok strefy telewizyjnej kominek dba o przytulny klimat oraz dogrzewa dom w chłodne dni. Duże, przesuwne przeszklenie w salonie umożliwia mieszkańcom bezpośrednie wyjście na taras, który powiększa przestrzeń wypoczynkową domu i zachęca do korzystania z uroków ogrodu. Program użytkowy parteru uzupełnia toaleta.
Komfortowy wypoczynek na poddaszu oferuje domownikom zaciszna strefa nocna. Należą do niej cztery ustawne pokoje, doskonale doświetlone dzięki szerokim portfenetrom. Sypialnia główna z łóżkiem małżeńskim oraz miejscem na toaletkę lub komody posiada dodatkowo prywatną garderobę. Trzy kolejne pokoje z zaaranżowaną strefą do odpoczynku, nauki lub pracy oraz powierzchnią do przechowywania to komfortowe sypialnie dla dzieci.
Zaprojektowana na osi schodów ogólnodostępna łazienka utrzymana jest czarno-białych kolorach. Dobór materiałów wykończeniowych zachwyca i wprowadza do wnętrza nutę elegancji, dzięki zastosowaniu marmurowej glazury oraz płytek podłogowych. W łazience zostało zaprojektowane miejsce na wannę, kabinę prysznicową, toaletę, bidet oraz dwie umywalki. Znajdujące się nad nimi duże lustro optycznie powiększa przestrzeń, a okno dachowe pięknie ją doświetla. Program funkcjonalny poddasza dopełnia sąsiadująca z łazienką pralnia.
Tutaj można sprawdzić aktualne koszty budowy "Domu w szyszkowcach".
Więcej informacji na temat zaprezentowanego projektu oraz inne projekty domów jednorodzinnych można znaleźć na stronie ARCHON+.
widzę, że ramy wokół domów stały się modne, odkąd wprowadził je HomeKoncept.
Oczywiście rama z betonu, bo w małym domku lepiej wylewać takie żelbetowe ramy za kilka tysięcy niż dodać kilka m2 sypialni.
Zimny garaż jest jakoś ocieplony od strony pom. mieszkalnych ...