Hydromasaż: wanna za 4900 zł, panel za 650 zł

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Hydromasaż: wanna za 4900 zł, panel za 650 zł

Panel kupiliśmy w markecie, bo akurat był w promocji, natomiast wannę wybraliśmy w salonie z wyposażeniem łazienek. W stosunku do wanny mieliśmy większe wymagania - niezbędne funkcje podpowiedzieli nam rodzice... - mówi Patrycja, Czytelniczka Budujemy Dom, która wannę i prysznic z hydromasażem użytkuje 2 lata.

Parametry łazienki: z wanną 9 m2 (na poddaszu), z prysznicem 6 m2 (na parterze; wentylacja grawitacyjna; c.w.u. w zasobniku o poj. 150 l podgrzewa kocioł kondensacyjny na gaz płynny; woda z wodociągu z odprowadzeniem do szamba.

Parametry urządzeń z hydromasażem:

 • Panel prysznicowy - chrom, dł. 170 cm. Wyposażenie - 6 dysz z masażem igiełkowym, manualna regulacja siły masażu i temperatury. 
 • Wanna - z akrylu, wymiary 185 x 110 x 67 cm. 
 • Wyposażenie - 16 dysz masażu wodnego, 16 dysz masażu powietrznego, antypoślizgowe dno, podgrzewanie wody, osuszanie orurowania, sterylizacja ozonowa, elektroniczny sterownik. 
 • Akcesoria - 2 zagłówki, diodowe oświetlenie w dnie, radio.

Liczba użytkowników: 4 osoby, w tym dwoje dzieci.

Bezwiedne naciśnięcie korka spustowego powoduje uciekanie wody podczas masażu
Bezwiedne naciśnięcie korka spustowego powoduje "uciekanie" wody podczas masażu

Decyzja: chociaż ścieki odprowadzamy do szamba, kupiliśmy do nowego domu urządzenia z hydromasażem. Rodzice zachwalali taką wannę, a my pomyśleliśmy, że dla dzieci kąpiel "w kolorowych bąbelkach" będzie atrakcyjna. W dolnej łazience zamontowaliśmy panel z hydromasażem, w łazience na poddaszu - wannę.

Panel kupiliśmy w markecie, bo akurat był w promocji, natomiast wannę wybraliśmy w salonie z wyposażeniem łazienek. W stosunku do wanny mieliśmy większe wymagania - niezbędne funkcje podpowiedzieli nam rodzice. Szukaliśmy modelu z podgrzewaniem wody, bo w dużej wannie szybko stygnie, oraz sterylizacją ozonową i osuszaniem orurowania, bo jest to ważne ze względów higienicznych. Chcieliśmy mieć wannę dość szeroką.

Nie wynajmowaliśmy monterów do zainstalowania urządzeń - mąż zrobił to samodzielnie. Ze względu na duży ciężar i rozmiar wanny, miał kłopot z jej wniesieniem do łazienki na poddasze.

Regulator elektroniczny, sterujący funkcjami wanny
Regulator elektroniczny, sterujący funkcjami wanny
Właściciele zadbali, żeby mieć łatwy dostęp do pomp i instalacji wanny (schowane są za osłoną z szybą)
Właściciele zadbali, żeby mieć łatwy dostęp do pomp i instalacji wanny (schowane są za osłoną z szybą)

Wanna i panel z hydromasażem - porady i przestrogi:

 • Dzieci kąpią się w wannie co 2 dni - tak ją polubiły, że nie odmawiamy im tej przyjemności. My kilkanaście razy w roku, bo masaż zajmuje dużo czasu. Na co dzień korzystamy z prysznica. Żeby zalać wszystkie dysze, do wanny wlewamy ok. 200 l wody. Ścieki z szamba musimy wybierać 2 razy w miesiącu, każdorazowo za 200 zł.

  Po każdej kąpieli myję dokładnie wannę i dysze, co zajmuje mi 5-10 minut. Wanna pracuje głośno. Masaż wodny jest cichszy od powietrznego. Ale masaż powietrzny jest przyjemniejszy i silniejszy.
   
  Dla mnie wanna jest zbyt długa i mimo antypoślizgowego dna - zsuwam się w niej do wody. Dla męża jest idealna. Przy dłuższej kąpieli dysze na dnie wanny, a nawet antypoślizgowe dno, odciskają się i wpijają w skórę. Nie jest to komfortowe. Korek odpływu działa na dotyk. Zdarzało się, że dzieci bezwiednie go dotykały i woda "uciekała". Musieliśmy je nauczyć, żeby go omijały.

 • Panel z hydromasażem jest super. Często włączamy funkcję masażu, bo uderzenia ciepłych "igiełek" przyjemnie rozluźniają mięśnie. Masaż trwa krótko, bo trzeba przy nim stać. Zalety: panel zużywa mniej wody niż wanna, łatwiej się go myje. Deszczownica w panelu prysznicowym nie ma regulacji, co powoduje, że muszę stawać tuż przy drzwiach kabiny, bo nie jestem wysoka. To jedyna wada panelu.

  Kupując oddzielnie kabinę prysznicową w Internecie, od razu zamówiliśmy 4 komplety uszczelek, żeby nie mieć problemu, kiedy model kabiny zniknie ze sprzedaży.
Panel ze stali ma 6 obrotowych dysz z masażem igiełkowym
Panel ze stali ma 6 obrotowych dysz z masażem igiełkowym

Koszty zakupu wanny i panelu z hydromasażem:

 • Panel prysznicowy 650 zł (przed rabatem 850 zł), kabina 1200 zł; wanna 4900 zł. 
 • Środek dezynfekujący ok. 100 zł.

Redaktor: Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Wanna z hydromasażem znajduje się w łazience przy sypialniach na poddaszu

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA