WSZYSTKO na temat wanien i paneli z HYDROMASAŻEM

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 23-28 minut
WSZYSTKO na temat wanien i paneli z HYDROMASAŻEM

Mając w planach utworzenie łazienki, której częścią będzie domowe SPA, mamy dwie możliwości. Pierwszą z nich jest wanna wyposażona w hydromasaż, drugą - kabina prysznicowa o podobnych funkcjach. Szeroki wachlarz produktów dostępnych na rynku pozwala na dobór sprzętu dostosowanego do wielkości pokoju kąpielowego i zasobności naszego portfela.

Wyposażenie łazienki w zestaw do hydromasażu to bardzo popularne rozwiązanie, ale znacząco podnosi koszty jej aranżacji. Zanim podejmiemy ostateczne decyzje, warto zastanowić się nad opcjami sposobów masażu, wielkością wanny lub kabiny oraz wymogami dotyczącymi montażu i konserwowania instalacji.

Wanna z hydromasażem - rodzaje masażu

W wannie z hydromasażem do wyboru mamy trzy opcje: masaż wodny, wodno-powietrzy, powietrzy (tzw. perełkowy).

Masaż wodny polega na wypuszczaniu strumienia wodnego pod zwiększonym ciśnieniem przez umieszczone w ściankach wanny dysze (tzw. jety), natomiast masaż wodno-powietrzny to nic innego, jak wzbogacenie tego strumienia o cząsteczki powietrza, których zadaniem jest dotlenienie skóry podczas kąpieli. Hydromasaż powietrzny jest delikatniejszy od pierwszych dwóch opcji. Przy wyborze tego wariantu producenci oferują dwie możliwości rozmieszczenia dysz - w ściankach wanny, podobnie jak przy zabiegu wodnym i wodno-powietrznym, lub na jej dnie.

Dysze do hydromasażu
Masaż wodny i powietrzny (fot. Victory Spa)

W przypadku masażu wodnego oraz wodno-powietrznego, wodę do dysz dostarcza agregat pompowy, który zasysa wodę z wanny, po czym wtłacza ją przez dysze z powrotem do jej wnętrza. Agregaty takie najczęściej mają moc 1 kW, zaś przy większych modelach nawet 1,5 kW. Przy masażu powietrznym różnica polega na urządzeniu wtłaczającym, którym jest kompresor, umieszczony bezpośrednio pod dnem wanny. Powietrze jest jednocześnie wtłaczane przez dysze i może być podgrzewane, jeśli w wyposażeniu jest nagrzewnica.

Budowa wanny z hydromasażem
Budowa wanny z hydromasażem (fot. Technic Indrustry Victory Spa)

Wyposażenie wanien z hydromasażem

Wanny z hydromasażem mogą mieć liczne funkcje i dodatki, które podnoszą komfort użytkowania. Standardowym wyposażeniem jest pompa, sterowanie pneumatyczne, system rur i węży rozprowadzających wodę i podstawowy zestaw dysz.

Dodatkowo można dokupić większą liczbę dysz, w grzałkę, dodatkową pompę, urządzenie do automatycznego osuszania przewodów i dezynfekcji, zagłówki, uchwyty, matę antypoślizgową, dozownik do olejków do aromaterapii, a nawet system audio i telewizor. Czasem producenci dają możliwość zaprojektowania wanny z hydromasażem od podstaw, jednak to rozwiązanie wiąże się z wyższą ceną. Możemy również doposażyć naszą wannę w nowoczesne oświetlenie LED, które zużywa mało energii i jest trwałe, co właściwie wyklucza konieczność wymiany.

Zagłówek na wannie z hydromasażem
Wannę warto doposażyć w zagłówki, które poprawią komfort długich, relaksujących kąpieli. (fot. Villeroy&Boch)

Akrylowa powierzchnia wanien z hydromasażem

Najpowszechniejszym materiałem do wyrobu wanien jest akryl, który z zewnątrz wzmacnia się włóknem szklanym lub poliestrem. Materiał zyskał na popularności przede wszystkim ze względu na plastyczność, dzięki której nadaje się wannom różnorodne kształty oraz wzbogaca je w takie elementy, jak zagłówek i siedzisko. Akryl jest odporny na uderzenia i przebarwienia. Tworzy przyjemną, ciepłą w dotyku powierzchnię, ale podatną na zarysowania.

Liczba i rodzaj dysz do hydromasażu

Od tego, jak dużą wannę wybierzemy, a także od jej kształtu uzależniona jest liczba dysz, w które będzie wyposażona. Poszczególne modele mogą mieć jety z funkcją wirowania, co pogłębia efekt masażu. Należy pamiętać, że rozmieszczenie dysz decyduje o masowaniu konkretnych partii ciała (karku, pleców, ramion, bioder, nóg), warto więc zwrócić na to większą uwagę przy doborze wanny.

Najczęściej zestawy do hydromasażu mają od 4 do 12 dysz, jednak na rynku znajdziemy też modele z 30. Standardowo, przy masażu wodnym umieszcza się po 2 dysze na stopy oraz od 4 do 6 po bokach i na oparciu. Przy zabiegu wodno-powietrznym zalecana liczba dysz to 14. Wanny z masowaniem powietrzem mają płaskie otwory na dnie (30-50), przez które jest ono wpompowywane.

W poszczególnych systemach rozróżniamy następujące dysze:

 • ruchome - kierunkowe (z regulacją kierunku) oraz obrotowe (obracają się o 360°);
 • nieruchome - kaskada (na wysokości karku) i tzw. shiatsu (układ dysz wzorowany na japońskiej technice masażu);
 • szampańskie, w których woda wypływa pod kątem 45° pod dużym ciśnieniem, a powietrze rozbijane jest na mnóstwo bąbelków.

Zarówno dysze ruchome, jak i nieruchome mogą być jednopunktowe, co oznacza, że woda wypuszczana jest przez nie jednym strumieniem, ale dostępne są też warianty 3-, 5-, nawet 7-punktowe, które rozbijają wodę na mniejsze strumienie wzmacniające efekt relaksacyjny.

Sterowanie hydromasażem

Producenci oferują dwie wersje regulowania hydromasażem. Pierwsza to sterowanie pneumatyczne, czyli ręczne, w którym pompa włączana jest za pomocą przycisku pneumatycznego. Rozwiązanie jest niestety dość ograniczone pod względem funkcjonalności, ale stosunkowo tanie. Drugi wariant to sterowanie elektroniczne. Sterownik zainstalowany jest na obrzeżu wanny i jeśli ma programator, umożliwia zadanie czasu zabiegu, wybranie ulubionego programu, a także temperatury wody.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Programator znajdujący się na brzegu wanny z hydromasażem
Programator znajdujący się na brzegu wanny z hydromasażem ułatwia sterowanie pracą dysz. (fot. Poolspa)

Istotnym elementem wyposażenia wanny z hydromasażem, ułatwiającym sterowanie, jest czujnik poziomu wody, który pozwala na uruchomienie dysz dopiero wtedy, gdy zostaną one całkowicie przykryte wodą. Wcześniejsze uruchomienie układu mogłoby spowodować zalanie łazienki. Kolejnym zabezpieczeniem jest automatyczne wyłączenie systemu po pewnym czasie, co przewidziano na wypadek, gdyby osoba korzystająca z wanny zasnęła.

Kąpiel w zimnej, letniej lub gorącej wodzie

W trakcie kąpieli w wannie z hydromasażem możemy zastosować trzy rodzaje zabiegów:

 • w wodzie zimnej - 31°C, czas zabiegu maksymalnie 15 minut. Taki zabieg ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, ale także pobudza układ krążenia i oddechowy;
 • w wodzie letniej - 34°C, 20 minut. Masaż ten będzie wpływał rozluźniająco, uspokajająco oraz zmniejszał napięcie mięśni;
 • w wodzie ciepłej i gorącej - 38-42°C, 10-15 minut. Zabieg w takiej wodzie działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, zmniejsza napięcie mięśni, poprawia pracę układu krążenia.

Montaż wanny z hydromasażem - na co zwrócić uwagę?

Sposób montażu wanny z hydromasażem jest ogromnie istotny, ponieważ to od niego głównie zależy bezpieczeństwo jej użytkowania. Aby żywotność sprzętu nie uległa drastycznemu skróceniu, powinno się pamiętać o tym, że nie może ona być sztywno połączona ze ścianą lub podłogą. Powodem tego są drgania, które występują podczas działania systemu do hydromasażu. Wanna ustawiana jest na specjalnych stelażach aluminiowych albo nóżkach, natomiast jej przód osłonięty panelem, który ma być łatwy do zdemontowania na potrzeby konserwacji pompy bądź przewodów.

Niezależnie od tego, w jakim miejscu planujemy wannę oraz tego, czy będzie ona dostawała do ściany czy zostanie wpuszczona w podłogę, konieczne jest umożliwienie łatwego dostępu do urządzeń znajdujących się pod wanną, a także odpowiednia wentylacja.

Z uwagi na to, że do korzystania z wanny z hydromasażem niezbędny jest prąd, nie obejdzie się bez specjalistycznej wiedzy w zakresie prawidłowego podłączenia urządzeń elektrycznych, wchodzących w skład danego modelu. Zaleca się konsultację z fachowcem, który będzie w stanie określić wymagania instalacji zarówno elektrycznej, jak i wodociągowej dotyczące podłączenia sprzętu tego rodzaju. Co więcej, sama wanna powinna być zasilana z osobnego obwodu, zabezpieczonego wyłącznikiem różnicowoprądowym. Niektóre modele wymagają zasilania trójfazowego. Przy podłączaniu instalacji do hydromasażu trzeba zwrócić się o pomoc do osoby z serwisu lub fachowego elektryka.

Przy podłączania urządzeń wchodzących w skład wyposażenia wanny, należy zwrócić szczególną uwagę na kąt, pod jakim ułożone są przewody, którymi pompa zasysa i tłoczy wodę. Ma on być na tyle duży, aby woda nie zalegała w rurach, lecz spływała swobodnie do kanalizacji. Również pompa powinna być opróżniana z wody zaraz po zakończeniu kąpieli. Te dwie pozornie nieistotne sprawy mogą zapobiec rozwijaniu się w wodnych zastoiskach glonów i bakterii, które mogłyby zanieczyszczać wodę używaną podczas kąpieli.

Uwaga! Nie zapominajmy, że urządzenia te, bez względu na swoją cenę, działają dosyć głośno.

Wielkość łazienki i kształt wanny

Pokój kąpielowy, w którym planujemy montaż wanny z hydromasażem, nie powinien być mniejszy niż 6 m2. Jest to umowny metraż, który pozwala na odpowiednią wentylację podczas użytkowania wanny, dzięki czemu parująca woda nie będzie skraplać się na ścianach pomieszczenia.

Wanny wyposażone w system hydromasażu dzieli się na kilka rodzajów ze względu na miejsce montażu:

 • przyścienne - przylegają do ściany jednym bokiem lub dwoma;
 • narożne - przylegają dwoma bokami do ścian narożnych;
 • wolno stojące - ustawione w dowolnym punkcie w łazience;
 • do zabudowy - wpuszczone w podłogę albo specjalny podest.

Oprócz typowych modeli prostokątnych, mamy do wyboru wanny pięciokątne, sześciokątne ośmiokątne, owalne i okrągłe.

Hydromasaż pod prysznicem

Dla osób, których celem jest oszczędność zarówno miejsca w łazience, jak i czasu spędzanego w kąpieli, a jednocześnie chcących mieć możliwość korzystania z komfortu, jaki daje system hydromasażu, lepszy rozwiązaniem jest zakup kabiny prysznicowej wyposażonej w odpowiednią instalację masującą. Przy wyborze zestawu do zabiegów wodnych należy na początek rozważyć, czy naszym celem jest zakup całej kabiny wyposażonej w hydromasaż, czy zamierzamy założyć / podłączyć jedynie osobny panel mający dysze, który zostanie zamontowany w ścianie jako część prysznica.

Zamiast całej kabiny - panel z hydromasażem

Jeśli zdecydujemy się na doposażenie łazienki z prysznicem w system hydromasażu, warto zastanowić się nad zastosowaniem samego panelu. Jest to wygodna i mało inwazyjna opcja, bo panel możemy zamontować w niemal każdej kabinie prysznicowej, w ścianie lub w podłodze. Producenci oferują różne wielkości instalacji, od czego, w głównej mierze, zależy wyposażenie panelu. Mniejsze warianty mogą mieć kilka dysz (zazwyczaj od 3 do 8), jedną słuchawkę prysznicową i baterię, natomiast dłuższe egzemplarze mają również półki, lusterko czy siedzisko.

Dysze, podobnie jak w wannach, mogą zapewniać urozmaicony masaż, poprzez zmianę trybu strumienia. Możemy nabyć model z mieszaczem wody wzbogacony o termostat. Jest to trochę droższe rozwiązanie, jednak dzięki niemu, wypływająca woda będzie zawsze mieć tę samą temperaturę. Bateria w takiej instalacji ukryta jest pod urządzeniem, a na zewnątrz widoczne są jedynie pokrętła do ustawiania siły oraz temperatury strumienia. Wiele z najnowszych paneli prysznicowych jest też sterowanych elektronicznie.

W przypadku pryszniców mamy możliwość dowolnego ustawiania rodzaju strumienia, czyli zmianę sposobu masażu podczas kąpieli. Wariantów jest kilka. Podstawowym z nich jest strumień tradycyjny (naturalny), który wpływa na skórę równomiernie, w postaci strumienia przypominającego krople deszczu. Kolejnym rodzajem jest strumień miękki - woda wypływająca z dysz jest wzbogacana powietrzem.

Dla osób, które lubią mocniejsze doznania w trakcie kąpieli, lepszą opcją będzie bicz wodny, czyli silny strumień, który jest wypuszczany przez dyszę w postaci pojedynczej strugi pod dużym ciśnieniem, uderzające w wybrane miejsce na ciele. Ostatnim rodzajem zabiegu jest strumień masujący, który wypływa pod zmiennym ciśnieniem, co daje efekt silnego pulsowania. Uwalniany ze wszystkich dysz poprawia ukrwienie i rozluźnia mięśnie.

Panel prysznicowy z trzema dyszami
Panel prysznicowy z trzema dyszami (fot. Poolspa)
Panel prysznicowy z trzema dyszami i deszczownicą
Panel prysznicowy z trzema dyszami i deszczownicą (fot. New Trendy)

Kabina prysznicowa z dodatkowymi funkcjami

Kabiny prysznicowe z hydromasażem, analogicznie do paneli mogą mieć mniej albo więcej funkcji, w zależności od wybranego przez nas modelu. Najprostsze oferują co najwyżej kilka rodzajów zabiegu, jednak osoby decydujące się na zakup kabiny, na ogół robią to z uwagi na mnogość dostępnych w nich funkcji.

Kabiny mogą być wzbogacone o generatory pary, dysze masażowe oraz parowe, których może być aż kilkanaście. Z prysznica ręcznego przeważnie wypływa kilka rodzajów strumienia, podobnie jak ze słuchawki prysznicowej. Oprócz tego ma baterię termostatyczną i elektroniczny panel sterujący, za pomocą którego możemy regulować intensywność strumienia i jego temperaturę.

Kabiny prysznicowe mogą mieć zainstalowane takie dodatki, jak siedzisko, półka, odtwarzacz mp3, radio, oświetlenie, a nawet telefon.

W kabinie prysznicowej z hydromasażem mamy dostęp do innych rodzajów masażu niż pod prysznicem, w którym osadzony jest samodzielny panel. Przede wszystkim różnica polega na tym, że w przypadku panelu strumień wody wypływa jedynie z miejsca, w którym jest zamontowany, czyli mniej więcej na wysokości naszego tułowia. W kabinie prysznicowej, dysze mogą być ustawione w rozmaitych punktach, takich jak podłoga oraz na odmiennych wysokościach na ścianie kabiny.

Dzięki temu mamy dostęp do odmiennych rodzajów masażu, tj.:

 • ciągły - woda wylatuje strumieniami z kilku dysz jednocześnie;
 • limfatyczny - silne strumienie wody wylatują z kilku dysz za przemian, co korzystnie wpływa na krążenie krwi w organizmie;
 • masaż stóp - możliwy dzięki dyszom wbudowanym w dno kabiny;
 • aromaterapia - kuracja zapachem, którą można przeprowadzać jednocześnie z hydromasażem, jednak potrzebna jest do tego kabina wyposażona w dozownik do olejków zapachowych;
 • chromoterapia - terapia kolorami, odbywająca się dzięki zamontowanym w kabinie taśmom z oświetleniem LED, których kolor można dobrać do potrzeb lub też wybrać opcję ze zmianami koloru.

Jeśli zależy nam na pełnej gamie możliwości relaksacyjnych dostępnych w kabinach prysznicowych, warto zwrócić uwagę na te modele / wyroby, które mają system do kąpieli parowej. Potocznie nazywa się je łaźniami rzymskimi lub kabinami masażowo-parowymi. Odbyty w nich zabieg bardzo poprawia przemianę materii, odblokowuje pory oraz oczyszcza organizm z toksyn.

Narożna kabina prysznicowa z pełnym wyposażeniem do hydromasażu
Narożna kabina prysznicowa z pełnym wyposażeniem do hydromasażu. (fot. Poolspa)

Elementy składowe panelu z hydromasażem

Panel z hydromasażem (samodzielny i ten będący częścią kabiny) zawiera cztery główne elementy:

 • dysze - rozmieszczone są symetrycznie w dwóch rzędach po obydwu stronach panelu lub w jednym rzędzie na jego środku. Na panelu znajduje się regulator, którym możemy dowolnie zmieniać rodzaj i siłę strumienia. Dysze mogą tworzyć jeden albo kilka oddzielnych strumieni. Niektórzy producenci oferują modele, w których można ustawiać kąt wypływu wody;
 • górna głowica - potocznie nazywana deszczownicą, jest zamontowana na stałe, zazwyczaj można regulować jej położenie;
 • bateria - jej zewnętrzną część stanowią pokrętła, które służą do regulacji temperatury wody, siły strumienia oraz trybu masażu, natomiast cały mechanizm schowany jest pod panelem. Na rynku dostępne są baterie termostatyczne z funkcją podtrzymywania stałej temperatury wody, niezależnie od zmian ciśnienia w instalacji;
 • słuchawka - standardowe wyposażenie prysznica, zwykle ma jeden moduł strumienia wody, chociaż można zaopatrzyć się w model z kilkoma strumieniami. Zawieszona jest na drążku znajdującym się na panelu.

Montaż urządzeń z hydromasażem

Osoby, które czerpią wodę bezpośrednio ze studni, muszą dowiedzieć się, jaką wydajność ma zainstalowana w ich domu pompa i hydrofor. Optymalny efekt zapewni ciśnienie nie mniejsze niż 2,5 bara, a różnica między ciśnieniem zimnej i ciepłej wody nie może przekraczać 0,5 bara.

Pierwszą czynnością, która powinna zostać wykonana jeszcze przed założeniem kabiny i panelu z hydromasażem, jest zabezpieczenie ściany izolacją przeciwwodną oraz zaklejenie narożników i załamań wodoodporną taśmą izolacyjną. Potem warto sprawdzić jakość wody, z której korzystamy. Jeżeli woda jest twarda, może to prowadzić do nieprawidłowego działania dysz i w konsekwencji ich awarii. Oczywiście, może temu zapobiec montaż odpowiednich filtrów przed założeniem panelu.

Prysznic z zestawem dysz zamontowanych w ścianie kabiny
Prysznic z zestawem dysz zamontowanych w ścianie kabiny. (fot. Novellini)

Przy zakładaniu prysznica z hydromasażem, niezależnie od wyboru pomiędzy kabiną i samym panelem, powinno się pomyśleć wcześniej o podgrzewaczu, który mamy w domu. Przy tego typu instalacji, która jest dość wymagająca, przepływowy podgrzewacz lub kocioł dwufunkcyjny nie będzie wystarczający, zdecydowanie lepiej sprawdzi się pojemnościowy.

Sam montaż panelu polega na połączeniu wężyków z zaworami ciepłej i zimnej wody w ścianie i przykręceniu do niej panelu. Zbadajmy wcześniej, czy w naszej kabinie są odpowiednie wyprowadzenia wodne, w przeciwnym razie trzeba będzie zaopatrzyć się w panel podłączany do baterii prysznicowej.

Systematyczna konserwacja urządzeń z hydromasażem

Czyszczenie przewodów w wannach z hydromasażem nie należy do skomplikowanych czynności. Wystarczy napełnić wannę wodą, tak aby mogły zostać uruchomione dysze. Następnie dolewamy specjalny płyn do czyszczenia systemów hydromasażu i uruchamiamy obieg wody na kilka minut, po czym opróżniamy wannę. Czynność tę powtarzamy, ale już bez stosowania płynu. Jeśli wanna ma wbudowany dozownik płynu, wtedy czyszczenie odbywa się automatycznie. Za standardowy płyn do czyszczenia instalacji hydromasażu zapłacimy ok. 40 zł/l.

Pamiętajmy, że czyszczenie takiej wanny to dodatkowe koszty zużycia wody i odprowadzenia jej do kanalizacji, oczyszczalni lub szamba. Standardowe modele wanien mieszczą 180-240 l wody, najmniejsze 160-180 l, kilkuosobowe nawet 480 l. Zdecydowanie bardziej oszczędny jest prysznic, z którego wypływa średnio 100 l wody podczas 10-minutowej kąpieli. Przy czyszczeniu układu / systemu trzeba dwukrotnie napełnić wannę wodą, co oznacza (zależnie od wielkości wanny), że jednorazowo zużyjemy 400-500 l wody.

Właściciele większych modeli muszą liczyć się z jeszcze większym poborem. Poza tym może być to problematyczne dla osób mieszkających w budynkach jednorodzinnych z przydomowym szambem. Na ogół szamba mieszczą 10 m3 nieczystości, tak więc samo czyszczenie wanny z hydromasażem będzie wiązało się z jego szybszym zapełnieniem.

Dla posiadaczy wanny z masażem powietrznym bardzo ważne jest, aby cała instalacja była osuszana po każdym użyciu, w przeciwnym razie muszą oni liczyć się z namnażaniem w niej bakterii i grzybów. System osuszania włącza się automatycznie po każdym wypuszczeniu wody z wanny. Pompa powietrza osusza w ten sposób układ i usuwa z niego resztki wody. Droższe modele wanien wyposażone są w funkcję ozonowania lub lampę UV. Coraz częściej też producenci wykorzystują tworzywa antybakteryjne, które hamują rozwój pleśni i innych grzybów.

W przypadku paneli i kabin z hydromasażem, zachowanie higieny nie różni się niczym od dbania o tradycyjną kabinę bez dodatkowych funkcji. Z uwagi na to, że obieg wody pod prysznicem nie jest zamknięty, woda nie zalega w rurach, dzięki czemu nie ma możliwości rozwoju bakterii ani grzybów. Nie wolno zapomnieć o regularnym czyszczeniu kabiny i armatury. Najlepsze do tego celu są środki powierzchniowo czynne, które zawierają ocet i kwasek cytrynowy. Nie zapominajmy również o używaniu miękkich ściereczek, dzięki czemu unikniemy zarysowań na powierzchni brodzika i ścianach kabiny.

Maja Wychowaniec

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Koralinka

21 Lis 2010, 16:18

Fantastycznie wyglądają te wanny. Chociaż najlepszy jest sam hydromasaż. Ja mam swoją wanienkę, zakup w 100% udany i jestem baaardzo zadowolona:).

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Montaż sauny fińskiej w łazience
Montaż sauny fińskiej w łazience
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje