Salon glamour z płytkami lustrzanymi

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Salon glamour z płytkami lustrzanymi

Na słowa "salon glamour" przed oczami staje zwykle pokazowy luksus i blask. Błyszczące dodatki i kapiące przepychem żyrandole mogą przyprawiać o lekki zawrót głowy. Aranżacja w tym stylu nie musi być jednak tylko trudnym do uzyskania bez wrażenia sztuczności, powierzchownym szykiem. Być może przeszła Ci już przez głowę myśl urządzenia tak salonu w swoim domu. Nie lubisz nadmiaru i przesady, a może obawiasz się zbytniego patosu? Poniżej zamieszczamy garść porad, jak urządzić go estetycznie i ze smakiem.

aktualizacja: 2020-08-06 10:45:50

Tips & tricks

  1. Choć w aranżacjach glamour często pojawia się eklektyzm, postaraj się uniknąć kiczu. Klucz to zachowanie odpowiednich proporcji między ozdobami a jednolitymi, przygaszonymi barwami otoczenia. Wprowadź atmosferę przytulności za pomocą puszystego dywanu typu shaggy, a nie licznych, rzucających się w oczy deseni. Analogicznie - w razie wątpliwości wybierz dodatkową poduszkę w pastelowym kolorze zamiast kolejnego kandelabru.

  2. Gustowne połączenia ze szkłem i stalą oddalają wnętrze od sentymentów retro i nadają mu ciekawy styl modern glamour. Klasyczne, lejące zasłony nabiorą powagi oprawione grafitowymi, srebrnymi lub innymi metalicznymi dodatkami. W kolekcji płytek lustrzanych Luxformat™ znajdziesz odpowiednie ku temu kolory - m.in. wysmakowaną miedź, ponadczasowe złoto czy szlachetny grafit.

  3. Ekskluzywny interior świetnie podkreślą geometryczne dodatki nawiązujące do art deco. Mieniące się romby Luxformat™ na ścianach przywodzą na myśl styl klas wyższych, jakby przed chwilą wyszedł stąd Wielki Gatsby. Zręczne łączenie elementów lustrzanych w przestrzeni nadaje pomieszczeniu lekkości oraz wprowadza grę światła. Wykorzystuj zdobne lustra w różnych kształtach jak mozaikę, twórz wrażenie trójwymiarowości!

  4. Celuj w stonowane, klasyczne ornamenty: jeden wyróżniający się wzór wystarczy w zupełności. Zastosuj go na dywanie, ścianie, parze aksamitnych zasłon lub pikowanym obiciu. Na większych powierzchniach dobrze sprawdzi się pudrowy róż, rozbielona brzoskwinia czy przygaszony pomarańcz w towarzystwie bieli. W ten sposób duży pokój zachowa ciepły, przyjazny charakter.

Jeśli spodobały Ci się nasze wskazówki, dowiedz się więcej na stronie: https://luxum.pl/luxformat-plytki-lustrzane/

W poszukiwaniu kolejnych pomysłów odwiedź blog Inspiracje: https://luxum.pl/inspiracje/

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Wykonanie dekoracyjnej wnęki z oświetleniem LED
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje