Funkcjonalne połączenia w kuchni i łazience

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Funkcjonalne połączenia w kuchni i łazience

Wbrew pozorom kuchnia i łazienka to najważniejsze pomieszczenia w domu. Korzystamy z nich często, więc muszą być funkcjonalne, ale co z estetyką? Sprawdź nasze porady, które pomogą Ci połączyć elegancję z pragmatyzmem.

aktualizacja: 2021-09-21 08:42:46

KUCHNIA

Może być połączona z salonem, jadalnią, tarasem czy ogrodem. Dobrze zaprojektowana kuchnia jest gwarancją zadowolenia przez lata.

Z salonem

Popularne obecnie rozwiązanie, integrujące domowników, sprawiające, że czasy „izolacji” gospodyń w zamkniętych kuchniach minęły. Aneksy kuchenne bywają oddzielone od pokoju za pomocą wyspy, stołu, koloru, oświetlenia... Jest to symboliczna granica.

Bateria zlewozmywakowa stojąca Retro New
Bateria zlewozmywakowa stojąca Retro New

W przykładowej aranżacji z kanapą w kolorze fuksji aneks kuchenny powstał przy ścianie z oknem. Biała dolna zabudowa meblowa praktycznie wtapia się w tło białej ściany. Niemal niewidoczne są lekkie półki wiszące. Elementy z drewna i naczynia w odcieniu pudrowego różu nawiązują do stylistyki i kolorystyki salonowej. Uwagę zwraca efektowna bateria zlewozmywakowa. To stojący model Retro New o dekoracyjnych pokrętłach i chromowanym wykończeniu. Urządzenie wyposażono w głowice ceramiczne zapewniające mu trwałość i niezawodność. Ulokowanie strefy zmywania pod oknem nie jest przypadkowe. Projektant zadbał, by tę prozaiczną czynność umilał ładny widok.

Z jadalnią

Bardzo wygodne połączenie. Nie musimy daleko nosić przyrządzonych potraw. Nakrywanie do stołu trwa krócej, gdy w pobliżu mamy wszystko, co potrzebne.

Toledo - bateria zlewozmywakowa podokienna
Toledo - bateria zlewozmywakowa podokienna

W aranżacji z solidnym stołem i kompletem tapicerowanych krzeseł z podłokietnikami, nawiązujących do foteli typu muszelka, zabudowa kuchenna zajmuje jedną ścianę. Stanowią ją pojemne półki wiszące, półki dolne, szafa z wbudowanym piekarnikiem. W wysokim słupku z ukośnie przedzielonymi szafkami powstała winiarnia. Lokalizacja ta sprawdza się podczas przyjęć, spotkań towarzyskich przy stole.

Strefa zmywania znajduje się pod oknem. Tworzą ją dwukomorowy zlewozmywak i bateria Toledo. Jest to specjalny model podokienny, ze składaną obrotową wylewką i blokadą (po złożeniu ma tylko 7,5 cm). Baterię wyposażono w regulator ceramiczny.

Z wyjściem na taras i ogród

Urządzenie jadalni na świeżym powietrzu to jak wprowadzenie wyjątkowego klimatu wakacji do domu.

Algeo Square - bateria zlewozmywakowa stojąca
Algeo Square - bateria zlewozmywakowa stojąca

Duże okna i drzwi tarasowe sprawiają, że kuchnia jest jasna i dobrze doświetlona. Wydaje się też przestronniejsza niż w rzeczywistości. Przeźroczyste tafle szkła zacierają granicę między tym, co wewnątrz i na zewnątrz. W aranżacji o turkusowej zabudowie taras pełni funkcję wygodnego salonu. Szklana „ściana”, dzieląca go od kuchni, jest praktycznie niewidoczna. To miejsce pełne słońca, którego promienie odbijają się we frontach mebli i chromowanej powłoce smukłej baterii Algeo Square.

ŁAZIENKA

Łazienka ma być nie tylko piękna. Ma być przede wszystkim wygodna. Estetykę trzeba pogodzić z pragmatyzmem, szczególnie wtedy, gdy nie dysponujemy zbyt dużym metrażem. Rozwiązaniem jest przemyślane łączenie stref funkcjonalnych.

Prysznic z deszczownią

Marzymy o relaksującej kąpieli, ale powierzchnia łazienki nie pozwala na wstawienie wanny? Dobrym pomysłem może okazać się zamontowanie zestawu prysznicowego z deszczownią.

Rondo Black - zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Algeo Black - bateria umywalkowa stojąca Algeo Black - bateria natryskowa ścienna
Rondo Black - zestaw natryskowy przesuwny z deszczownią Algeo Black - bateria umywalkowa stojąca Algeo Black - bateria natryskowa ścienna

Do aranżacji o białych płytkach projektant wybrał przesuwny zestaw natryskowy z deszczownią Rondo Black. Jest to elegancki model w odważnym, czarnym kolorze, który dodaje spokojnej stylizacji zdecydowanego charakteru.

Deszczownia wyposażona jest w okrągłą głowicę talerzową o średnicy 20 cm. Na zestaw składa się też wygodna rączka natryskowa o trzech funkcjach strumienia – nie zawsze przecież mamy czas na relaks w strugach deszczu, często chcemy wziąć szybki prysznic bez moczenia włosów. Metalowy drążek przesuwny o długości 106 cm pozwala dostosować wysokość urządzenia do wzrostu kąpiącej się osoby. Rondo Black wyposażony jest w system łatwego usuwania kamienia wapiennego (easy clean).

Do czarnej deszczowni z prysznicem projektant dobrał ścienną baterię Algeo Black.

Wanna z kabiną

Fiesta - deszczownia z natryskiem i baterią wannową
Fiesta - deszczownia z natryskiem i baterią wannową

W aranżacji z turkusową mozaiką mamy przykład takiego właśnie multifunkcyjnego rozwiązania. Wannie towarzyszy zestaw Fiesta z natryskiem, deszczownią i baterią. Deszczownia ma okrągłą, metalową głowicę o średnicy 25 cm. Umieszczona jest na metalowym drążku o regulowanej wysokości od 107,6 do 170 cm, którą dostosujemy do wzrostu użytkownika. Rączka natryskowa posiada trzy funkcje: deszczu, masażu i strumienia mieszanego. Zarówno deszczownia, jak i rączka wyposażone są w system łatwego usuwania kamienia wapiennego.

W zestawie jest bateria wannowa z trzyfunkcyjnym ceramicznym przełącznikiem (wanna/natrysk/deszczownia) i metalowym uchwytem. Posiada regulator ceramiczny zapewniający trwałość urządzenia.

Wanna z widokiem

Algeo - bateria umywalkowa stojąca z obrotową wylewką_Algeo - bateria wannowa ścienna
Algeo - bateria umywalkowa stojąca z obrotową wylewką Algeo - bateria wannowa ścienna

Kąpiel z widokiem na niebo? Taką przyjemność gwarantuje łazienka na poddaszu. To aranżacyjne wyzwanie, bo skosy nie ułatwiają projektowania. Ale efekt wart jest zachodu. Okno, oprócz wspomnianego widoku, dobrze wpływa na wentylację, pozwala uniknąć klaustrofobicznej atmosfery i doświetla pomieszczenie. W przykładowej stylizacji dużo naturalnego światła przydaje się też w pobliskiej strefie umywalki. To specjalne miejsce codziennej pielęgnacji – z lustrem, stolikiem w roli toaletki i odpowiednimi akcesoriami, jak pojemnik kosmetyczny Metalia 1 ze szkła i chromu. Chromem zresztą połyskują również ścienna bateria wannowa Algeo i stojąca bateria umywalkowa (też Algeo) z wygodną obrotową wylewką.

FERRO, www.ferro.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Projekt nowoczesnej kuchni w praktyce
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje