Zestawienie 82 modeli zmywarek

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 49-60 minut
aktualizacja: 2018-09-28 11:25:36
Zestawienie 82 modeli zmywarek

Dzisiejsze zmywarki są ciche, pojemne, wygodne w obsłudze, oszczędne, bezpieczne, czyste, bezwonne i skuteczne. Jeśli nasz model nie ma którejś z wymienionych powyżej zalet, warto rozejrzeć się za nowocześniejszym; jeśli zaś nigdy nie zaznaliśmy wygody korzystania ze zmywarki - najwyższy czas spróbować.

Czy warto? – przewaga nad zmywaniem ręcznym

Zmywarka do zabudowy z widocznym panelem sterującym (fot. Miele)
Zmywarka do zabudowy z widocznym panelem sterującym (fot. Miele)

Co tracą tradycjonaliści w porównaniu do posiadaczy zmywarek? Przede wszystkim czas. Trzy razy po 10 minut zmywania ręcznego dziennie po zsumowaniu oznacza ponad tydzień z każdego roku na zmywaku, nie wyłączając nocy. Choć może się to wydawać dziwne, wybór zmywarki oznacza na dłuższą metę również oszczędność pieniędzy.

Większość nowoczesnych urządzeń jest w stanie pozmywać po pełnym obiedzie pięcioosobowej rodziny, zużywając na to mniej niż 10 litrów wody. Kto z nas podjąłby się tego ręcznie? Kolejna przewaga zmywarek to ich skuteczność.

Dzięki stosunkowo wysokiej (70°C) temperaturze pracy usuwają zabrudzenia efektywniej niż ludzkie ręce, zdolne znieść temperaturę jedynie około 40°C, zaś zautomatyzowany proces suszenia nie tylko zaoszczędzi miejsce na blacie, ale również doprowadzi szkło do pozbawionego zacieków połysku. Wreszcie – podczas ręcznego zmywania, na skutek temperatury i detergentów, cierpi skóra naszych dłoni.

Zmywarka zmywarce nierówna

Współczesne zmywarki pod wieloma względami różnią się od siebie. Niekoniecznie jednak skutecznością działania, zróżnicowanie ma przede wszystkim na celu trafienie w potrzeby klienta. Mamy zatem zmywarki przeznaczone do zabudowy lub wolno stojące, różniące się wymiarami, miejscem umieszczenia panelu sterującego czy dostępnymi funkcjami (np. połowa wsadu, mycie strefowe). Są też jednak cechy związane bezpośrednio z jakością wykonania i zastosowanymi technologiami, takie jak poziom głośności, skuteczność zmywania i suszenia czy też – stopień zaawansowania automatyki. Poniżej zostały opisane te najistotniejsze.

Razem czy osobno?

Trzy razy po 10 minut zmywania ręcznego dziennie po zsumowaniu oznacza ponad tydzień z każdego roku na zmywaku, nie wyłączając nocy
Jedną z najważniejszych decyzji przy wyborze zmywarki, jest określenie miejsca, w którym chcemy ulokować nasze urządzenie. Gdy jest przeznaczone do zabudowy, może w naszej kuchni zupełnie zniknąć, niczym z zewnątrz nie różniąc się od szafek (zmywarki całkowicie zintegrowane – panel staje się widoczny dopiero po otwarciu drzwiczek); może sygnalizować swoją obecność zewnętrznym panelem sterowania (zmywarki częściowo zintegrowane) bądź też stanowić niezależne urządzenie (zmywarki wolno stojące).

W przypadku tych ostatnich niezwykle istotny jest ich wygląd. Najpopularniejsze są modele o wyglądzie neutralnym, w kolorze białym lub stalowym (inox), niekiedy jednak spotkać można prawdziwe arcydzieła sztuki użytkowej. Większość urządzeń wolno stojących pozwala na zamontowanie ich pod blatem kuchennym.

Wymiary zmywarek

Najczęściej spotykane modele zmywarek mają wysokość dostosowaną do standardowej zabudowy (około 80 cm plus regulacja wysokości nóżek), zaś ich szerokość to 45 lub 60 cm. Wybór szerszego urządzenia wiąże się oczywiście z jego większą pojemnością, a także – statystycznie mniejszym kosztem umycia jednego kompletu naczyń, przy pełnym załadunku. Co przez ten termin należy rozumieć? Otóż przyjęto, że jeden komplet naczyń to talerz głęboki, talerz płaski, mały talerzyk, kubek oraz sztućce – widelec, nóż, łyżka i łyżeczka.

Dostępne na rynku zmywarki o szerokości 45 cm mieszczą od 8 do 10, zaś te o szerokości 60 cm – od 12 do 15 kompletów naczyń. Wartości te nie oddają jednak możliwości załadunku w sposób całkowicie miarodajny, ponieważ nie zawsze urządzenia o jednakowej ładowności są równie wygodne w użyciu – ze względu na różny sposób zagospodarowania ich wnętrz.

Zwyczajowo w komorze zmywania znajdują się dwa kosze na naczynia, jednak część współczesnych modeli jest wyposażona w trzeci kosz, a właściwie szufladę – na sztućce i np. niewielkie filiżanki. Innym przydatnym, stosowanym w wielu modelach, rozwiązaniem jest możliwość regulacji wysokości koszy, pozwalająca na wygodne załadowanie dużych garnków. Te ostatnie sprawiają wiele problemów użytkownikom wąskich zmywarek, jeśli więc nasze urządzenie służyć ma na co dzień więcej niż dwóm osobom, a mamy wystarczająco dużo miejsca, by móc zainstalować szerszy model – warto zdecydować się na jego zakup.

Zmywarka szufladowa (fot. Siemens)
Zmywarka szufladowa (fot. Siemens)

Istotnym czynnikiem przy tym wyborze jest również nasz styl życia. Gdy w domu często bywają goście, to nawet jeśli zmywarka o szerokości 45 cm zaspokoiłaby potrzeby domowników, wygodniejsza okazać może się sześćdziesiątka. Dla singli natomiast rozsądną propozycję stanowią zmywarki kompaktowe, o wysokości od 40 do 50 cm i szerokości wynoszącej zazwyczaj 60 cm. Zmieścimy w nich od 4 do 6 kompletów naczyń.

Warto wiedzieć, że coraz więcej współczesnych zmywarek jest wyposażanych w regulację wysokości umożliwiającą ich wykorzystanie w tzw. wysokiej zabudowie, o blacie kuchennym na poziomie około 90 cm; a także przystosowywanych do zabudowy słupkowej, która pozwala na odciążenie kręgosłupa podczas umieszczania naczyń w koszach.

Mało popularną, choć ciekawą alternatywą dla „zwykłych” zmywarek są przeznaczone do zabudowy zmywarki szufladowe, w których zmywanie odbywa się – zamiast w jednej komorze – w dwóch lub więcej niezależnych szufladach.

Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!

Połowa wsadu, mycie strefowe, automatyka

Ze względu na fakt, iż intensywność, z jaką codziennie korzystamy z naczyń, jest zmienna, komora zmywarki zapełniana bywa szybciej lub wolniej. Aby uniknąć sytuacji, w której długo musimy czekać na ponowną dostępność umieszczonych w niej naczyń, producenci zaimplementowali w części urządzeń funkcję „połowa wsadu”, służącą do uruchamiania ekonomicznego zmywania w urządzeniu załadowanym jedynie w połowie.

Zmywarki pracujące z głośnością mniejszą niż 48 dB można już określać mianem cichych
Alternatywnym rozwiązaniem tego problemu jest funkcja mycia strefowego, pozwalająca na wybieranie niezależnych ustawień mycia dla każdego z koszy zmywarki, lub – na wykorzystanie wyłącznie jednego z nich. Podobną funkcjonalność oferują zmywarki szufladowe. Nowoczesne urządzenia (inteligentne) do pewnego stopnia potrafią, bez wybierania specjalnych programów, uczynić ekonomicznym cykl zmywania niepełnego wsadu naczyń.

Automatyka (program „auto”) na podstawie zabrudzenia wody dobiera parametry i czas zmywania, a w niektórych modelach zamontowano nawet detektory pozwalające określić, czy naczynia znajdują się w obu koszach, czy wyłącznie w jednym.

3 przewagi AAA nad BBB

Zmywarki klasyfikowane są według trzech cech ich działania: zużycia energii, efektywności zmywania oraz skuteczności suszenia. Każdej z nich odpowiada, właściwa uzyskanym przez urządzenie wynikom, litera łacińskiego alfabetu: od A (najlepiej) do G (najsłabiej).

Klasa energetyczna jest cechą bardzo precyzyjnie określoną, przyznawaną według normy UE nr 94/2/E (podane w tabeli wartości dotyczą zmywarek o pojemności 12 kompletów): Zazwyczaj jednak, oprócz liter, producenci podają dokładną wartość liczbową. Klasa efektywności zmywania pozwala zorientować się we właściwym zmywarce zużyciu wody. Przyjmuje się, że urządzenia klasy A potrzebują jej nie więcej niż litr na komplet naczyń, jednak nowoczesne modele schodzą wyraźnie poniżej tego wyniku: niektórym 7 litrów wody wystarcza na nawet 14 kompletów.

Klasa suszenia jest już natomiast wartością całkowicie orientacyjną: ze zmywarek klasy A naczynia wyjmujemy zupełnie suche, podczas gdy z tych klasy G zazwyczaj – wilgotne. Choć większość współczesnych urządzeń spełnia normy AAA, warto zainteresować się dokładnymi danymi zużycia wody i energii, zaś w przypadku suszenia – zastosowaną technologią.

Niektórzy producenci np. umieszczają w swoich urządzeniach minerały z grupy zeolitów, mające zdolność pochłaniania wilgoci i wydzielania przy tym ciepła, co przyspiesza proces suszenia, a także pozwala oszczędzać energię. Nie ma przy tym potrzeby ich wymieniania, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury panującej podczas zmywania zeolity oddają wilgoć i stają się ponownie gotowe do użycia.

Co to znaczy „cicha zmywarka”?

W przeciwieństwie do pralek, zmywarki nie mają funkcji wirowania, co jednak nie wystarcza, by były bezgłośne. Woda ma prawo w nich chlupać i bulgotać, zaś pompa – buczeć. Jednakże, w przypadku nowoczesnych urządzeń, poziom natężenia tych odgłosów potrafi być tak niski, że na co dzień ich nie zauważamy.

Zmywarki pracujące z głośnością mniejszą niż 48 dB można już określać mianem cichych i, jeśli nasza kuchnia jest otwarta, nie powinno się kupować modeli bardziej hałaśliwych. Chociaż większość producentów wyraża parametr informujący o głośności pracy ich zmywarek w decybelach skorygowanych charakterystyką A (uwzględniającą właściwości ludzkiego ucha; oznaczenie dB(A)), niektórzy utrudniają konsumentom świadomy wybór, rezygnując ze stosowania tej korekty. Niestety nie ma prostego wzoru, który pozwalałby przeliczać decybele na decybele (A) i odwrotnie.

Mnogość funkcji, czyli „i tak ustawisz na auto”

Zmywarki oferują bardzo wiele różnych programów zmywania. Podstawowe to: delikatny, normalny, szybki, intensywny, ekologiczny oraz mycie wstępne. Od kiedy w większości urządzeń pojawił się program automatyczny, te powiązane ze stopniem zabrudzenia naczyń przestały być niezbędne.

Przydatne jednak wciąż bywają: mycie wstępne (płukanie naczyń, które muszą chwilę poczekać w zmywarce na uruchomienie właściwego cyklu), program szybki (gdy naprawdę się spieszymy i możemy zrezygnować z suszenia) oraz, ewentualnie, program ekologiczny – niższa temperatura pozwala oszczędzać energię i jest mniej inwazyjna dla wrażliwych na nią naczyń.

Wielu producentów proponuje też swoje autorskie programy specjalne, jak np.: mycie plastików, mycie kryształów, mycie z odkażaniem, tryb nocny. Prawdopodobnie jednak szybko przekonamy się, że w praktyce rzadko kiedy wybierać będziemy program inny niż „Auto”.

Opóźniony start

Obecnie większość zmywarek pozwala na zaprogramowanie czasu zmywania na chwilę odległą o od kilku do nawet 24 godzin. Dzięki temu może się ono rozpocząć, kiedy nie ma nas w domu – unikamy w ten sposób hałasu; albo w dowolnym innym momencie, który uznamy za dogodny – np. w nocy, kiedy prąd jest tańszy.

Filtr samoczyszczący

Systemem, który niezwykle upraszcza eksploatację zmywarki, jest system automatycznego czyszczenia filtra. Zasada działania tego systemu jest prosta – wypompowywana z urządzenia woda obmywa filtr i oczyszcza go z resztek jedzenia, które odpływają do kanalizacji.

Woda to za mało

Zmywarki zazwyczaj potrzebują do działania trzech substancji chemicznych: detergentu (tabletki lub proszek), soli oraz płynu do płukania. Sól służy do zmiękczania wody, celem zwiększenia wydajności zmywania – jej ilość uwalniana podczas zmywania zależy od twardości wody w naszym domu, którą zwykle musimy uprzednio wprowadzić za pomocą stosownego pokrętła bądź przycisków.

Płyn do płukania nadaje naczyniom połysk i wspomaga proces suszenia – zarówno przeciwników chemikaliów, jak i zwolenników lśniącego szkła ucieszy wiadomość, że jego ilość, jaka znajdzie się na naszych naczyniach, również podlega regulacji. Na każdą z ww. substancji jest osobny pojemnik i, o ile do każdego mycia należy dodawać nową tabletkę, konieczność wymiany pozostałych zachodzi rzadko i jest sygnalizowana na panelu urządzenia.

Dla tych, którzy pragną uprościć sobie życie, stworzone zostały tabletki i żele 3 w 1 (oraz 4,5 i więcej w 1), zawierające wszystkie te substancje. Aby móc z nich korzystać, zmywarka musi mieć funkcję 3 w 1 albo All-in-1, zaś wadą takiego rozwiązania jest oczywiście brak możliwości regulacji proporcji dodawanych do zmywania chemikaliów.

Systemy bezpieczeństwa

Większość współczesnych zmywarek jest wyposażona w niezbędne zabezpieczenia, jednak warto o nich wspomnieć. Podstawowym jest zawór bezpieczeństwa, chroniący mieszkanie przed zalaniem. Ma on za zadanie odciąć dopływ wody do urządzenia, gdy dojdzie do wycieku, jednocześnie zaś uruchomiona zostaje pompa, która opróżnia komorę zmywarki. Zależnie od producenta, system ten miewa różne nazwy: Aqua Stop, Aqua Safe, Waterblock, Water Stop – to tylko niektóre z nich. Urządzenia z zewnętrznym panelem zazwyczaj mają funkcję blokady programu, aby dziecko nie mogło go zmienić w trakcie działania zmywarki. Innym zabezpieczeniem jest zabezpieczenie przed otwarciem urządzenia w trakcie pracy – zazwyczaj polega na tym, iż czynność ta wymaga wówczas dużo więcej siły, niż gdy zmywarka jest wyłączona.

Lepiej niż świetnie

Wielu producentów, aby zachęcić klientów do swoich produktów, nie tylko stara się wyśrubować parametry swoich zmywarek, ale również tworzy systemy mające wyeliminować najmniejsze nawet niedogodności związane z ich eksploatacją. I tak część modeli ma obecnie podświetlane komory zmywania, urządzenia zintegrowane oświetlają podłogę podczas swojej pracy, aby użytkownik wiedział, czy zmywanie nadal trwa; zaś inne przyciągają wzrok jakością wyświetlaczy i panelami dotykowymi. Można zwrócić uwagę na te funkcje, o ile będziemy mieć trudność z wybraniem jednego z kilku spełniających nasze wymagania modeli.

Co znajdziemy w sklepach?

Zapoznawszy się z podstawowymi informacjami dotyczącymi zmywarek, możemy już świadomie spojrzeć na parametry dostępnych na rynku modeli. W zamieszczonych poniżej tabelach przedstawiamy modele o standardowej wysokości (około 80 cm) oraz szerokości 60 i 45 cm (osobno), ze względu na największą popularność tego rodzaju sprzętu. Są to wyłącznie urządzenia klasy AAA, inteligentne (z programem automatycznym), nie głośniejsze niż 48 dB i mające zabezpieczenie przed zalaniem. Niezależnie od ich parametrów, warto zobaczyć je na własne oczy przed zakupem, by móc ocenić jakość ich wykonania.

Producent Zmywarki wolno stojące, szerokość 45 cm
Hotpoint Ariston Whirlpool Bosch Electrolux AEG-Electrolux Electrolux Bosch Siemens AEG-Electrolux Siemens
Model LSF 835 EU/HA ADP 688 WH SRS 55M72EU ESF46710W F54861 ESF47005X SRS 46T48EU SF 24 T 860EU F64760M SF 24 T 257EU
Liczba kompletów 10 10 9 9 9 9 9 9 9 9
Zużycie energii [kWh] 0,92 1301 0,8 0,8 12 0,8 0,8 0,8 12 0,8
Zużycie wody [l] 9 12 11 12 0,8 12 11 11 0,8 11
Poziom hałasu 47 dB 47 dB(A) 47 dB 47 dB(A) 46 dB(A) 45 dB(A) 44 dB 47 dB 45 dB(A) 45 dB
Filtr samoczyszczący bd nie tak bd bd bd tak tak bd tak
Opóźniony start [h] 24 24 19 19 19 19 19 19 19 19
Funkcja 3w1 / All-in-1 All-in-one nie 3w1 All-in-one All-in-1 All-in-one 3w1 3w1 All-in-1 3w1
Kolor biały biały biały biały biały stalowy srebrny srebrny stal biały
Podświetlenie wnętrza bd nie nie nie nie nie nie nie tak nie
Programy i funkcje Namaczanie, Automatyczny Normalny, Delikatny, Ekonomiczny, Szybki, Super Wash Antybakteria, Wstępne, Delikatny 40°C, Szybki 40°, Eco 50°, Normalny 55°C, Intensywny 70°, Połowa ładunku Garnki 70°C, Auto 55–65°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, VarioSpeed Auto 45-70°C, Intensywny 70°C, Szybki 60°C, Godzinny, Szkło 45°C 5, w tym automatyczny 45-70°C, Szkło 45°C Auto 45-70°C, Intensywny 70°C, Szybki 60°C, Godzinny, Bio 50°C z płukaniem wstępnym, Płukanie i wstrzymanie Garnki 70°C, Auto 55–65°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, VarioSpeed Garnki 70°C, Auto 55-65°C, eco 50°C, Szybki 45°C, VarioSpeed 6, w tym Automatyczny 45-70°C, Szkło 45°C Garnki 70°C, auto 55-65°C, Eco 50°C, Szybki 45°C, VarioSpeed
Wymiary [cm] 85 x 45 x 60 85 x 44,8 x 57 89 x 45 x 60 85 x 44,6 x 62 85 x 44,6 x 62 85 x 44,6 x 62 87 x 45 x 60 89 x 45 x 60 85 x 44,6 x 62 89 x 45 x 60
Cena [zł]* 1199 1244 1265 1305 1449 1506 1627 1633 1719 1899

* Podane najniższe ceny brutto wg serwisu Ceneo.pl

Producent Zmywarki do zabudowy, szerokość 45 cm
Hotpoint Ariston Hotpoint Ariston Whirlpool Zanussi AEG-Electrolux Electrolux Electrolux Siemens AEG-Electrolux Gorenje Bosch Siemens Bosch Smeg Smeg Miele
Model LST 328 A/HA LST 329 AX/HA AGD 789 ZDTS401 F65410IM ESL47020 ESI47020X SF 64 T 354EU F88420VI GI54321X SRV 55T33EU SF 54 T 554EU SRI 45T35EU ST4108 PLA4645X7 G 4670 SCVi
Liczba kompletów 10 10 10 9 9 9 9 9 9 10 9 9 9 10 10 9
Zużycie energii [kWh] 0,92 0,92 1,01 0,8 0,8 0,8 0,8 0,8 0,8 0,95 0,8 0,8 0,8 1,01 1,01 1,08
Zużycie wody [l] 9 9 12 12 12 12 12 11 12 13 11 11 11 13 13 9
Rodzaj panelu zintegrowany zintegrowany zintegrowany zintegrowany odkryty zintegrowany odkryty zintegrowany zintegrowany odkryty zintegrowany odkryty odkryty zintegrowany odkryty zintegrowany
Poziom hałasu 47 dB 44 dB 48 dB(A) 47 dB(A) 45 dB(A) 45 dB(A) 45 dB(A) 45 dB 45 dB(A) 48 dB(A) 45 dB 45 dB 45 dB 46 dB(A) 45 dB(A) 45 dB(A)
Filtr samoczyszczący bd bd bd bd bd bd bd tak bd tak tak tak tak bd bd bd
Opóźniony start [h] 9 9 24 19 19 19 19 19 19 12 19 19 19 9 12 24
Funkcja 3w1 / All-in-1 bd bd All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 3w1 3w1 All-in-1 3w1 3w1 3w1 bd
Kolor panelu zewn. nd nd nd nd stalowy nd stalowy nd nd stalowy nd stalowy stalowy nd stalowy nd
Podświetlenie wnętrza bd bd bd bd nie tak tak nie tak bd nie nie nie bd bd bd
Programy i funkcje Namaczanie, Automatyczny Normalny, Delikatny, Ekonomiczny, Zmywanie Energiczne, Szybki 25 min Namaczanie, Automatyczny Normalny, Delikatny, Ekonomiczny, Zmywanie Energiczne, Szybki 25 min Auto 55-65°, Antybakteria, Mycie wstępne, Delikatny 40°C, Szybki 35°, Eco 50°, Normalny 55°Intensywny 70°, Połowa ładunku Auto 45°-70°, Bio 50° z pł. wst., Eat-Load-Run 60°, Szkło 45°, Intensywny 70° (89 min), Normal 65° z pł. wst., Szybki 50°, Płukanie i zatrzymanie 5, w tym automatyczny AUTO 45°C-70°C, Eco 50°C, Szybki 60°C, Szkło 45°C, Intensywny 70°C, Jednogodzinny 55°C, Płukanie i wstrzymanie AUTO 45°C-70°C, Eco 50°C, Szybki 60°C, Intensywny 70°C, Jednogodzinny 55°C, Płukanie i wstrzymanie auto 55-65°C, eco 50°C, szybki 45°C, mycie wstępne, varioSpeed 8, w tym automatyczny Program Auto ,ECO, Namaczanie Garnki 70°C, Auto 55–65°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, VarioSpeed, Strefa Intensywna Garnki 70°C, Auto 55-65°C, Eco 50°C, Szybki 45°C, VarioSpeed Garnki 70°C, Auto 55-65°C, Eco 50°C, Szybki 45°C, VarioSpeed Spłukiwanie, ECO, Auto 60-70, Intensywany i szybki, Bardzo intensywny Spłukiwanie, Szybki, ECO, Auto 40-60, Intensywny, Delikatny Automatic, Delikatny, Łagodny 50°C, Krótki 40°C, Energooszczędny, Intensywny 75°C
Wymiary [cm] 82 - 90 x 44,5 x 55 82 - 90 x 44,5 x 55 82 x 44,8 x 55 81,8 x 44,6 x 55 81,6 - 88 x 44,6 x 57 81,6 - 88 x 44,6 x 55 81,6 - 88 x 44,6 x 57 81 - 87 x 44,8 x 55 81,8 - 88 x 44,6 x 55 81,8 x 44,8 × 57 81 - 87 x 44,8 x 55 81 - 87 x 44,8 x 57 81 - 87 x 44,8 x 57 81,8 - 86,8 x 44,8 x 55 81,8 - 86,8 x 44,8 x 57 80,5 - 87 x 44,8 x 57
Cena [zł]* 989 1052 1178 1325 1496 1501 1682 1758 1775 1860 1910 2051 2151 2946 3660 4839

* Podane najniższe ceny brutto wg serwisu Ceneo.pl

Producent Zmywarki wolno stojące, szerokość 60 cm
Electrolux Whirlpool Mastercook Whirlpool Hotpoint Ariston Mastercook Electrolux AEG-Electrolux Bosch Siemens Electrolux Candy Bosch AEG-Electrolux Siemens Bosch Siemens Smeg De Dietrich Smeg
Model ESF65710W ADP 6839 IX ZWE-9277X ADP 6949C WH LDF 12314 X EU/HA ZWE-4670 X ESF67060WR F87000MP SMS 58M38EU SN 25 M 882EU ESF68070WR CDF8 853 X SMS 69N02EU F99000P SN 26 T 890EU SMS 69T25EU SN 26 T 592EU LSA13X DQF754XE1 BLV2
Liczba kompletów 12 12 13 13 14 12 12 12 13 14 12 15 14 12 14 14 14 13 12 13
Zużycie energii [kWh] 1,05 1,05 0,85 1,05 1,08 1,05 1 1,03 0,96 0,97 1 0,99 0,97 0,99 0,98 0,86 0,86 0,86 1,05 0,86
Zużycie wody [l] 12 12 11 11 13 13 10 11 7 7 10 10 10 10 10 10 10 10 14 10
Poziom hałasu 47 dB(A) 47 dB(A) 46 dB(A) 42 dB(A) 42 dB 45 dB(A) 45 dB(A) 44 dB(A) 46 dB 46 dB 41 dB(A) 45 dB(A) 44 dB 39 dB(A) 40 dB 41 dB 41 dB 43 dB(A) 44 dB(A) 42 dB(A)
Filtr samoczyszczący bd tak bd tak bd bd bd bd tak tak bd nie tak bd tak tak tak bd bd bd
Opóźniony start [h] bd 24 bd 24 24 bd bd 24 24 24 bd 24 24 24 24 24 24 24 24 9
Funkcja 3w1 / All-in-1 All-in-1 All-in-1 3w1 All-in-1 All-in-1 bd All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 bd All-in-1
Kolor biały inox stal biały inox stal biały stal srebrny srebrny biały inox biały biały srebrny stal stal inox czarno-stalowy różne; lata '50
Podświetlenie wnętrza nie bd bd bd bd bd nie nie nie nie tak bd nie tak nie tak tak bd bd bd
Programy i funkcje Auto 45-70°C, Intensywny 70°C, Szybki 60°C, Bio 50°C z płukaniem wstępnym, Płukanie i wstrzymanie Power Clean, Auto normalny, Auto AquaSteam, Antybakteria, Overnight, Wstępne, Delikatny 40°C, Szybki 40°, BIO 50°, MULTIZONE automatyczny 55-65°C, intensywny 70°C, ekonomiczny 55°C, OptiA 60 - efektywny program codzienny Power Clean, Auto AquaSteam, Antybakteria, Overnight, Wstępne, Delikatny 40°C, Szybki 40°, BIO 50°, MULTIZONE Namaczanie, Automatyczny Duo Wash, Automatyczny Normalny, Automatyczny Super Wash, Delikatny, Ekonomiczny, Codzienny 60', Speed 27' automatyczny 55-65°C, mycie wstępne, higienizer 75°C, ekspresowy 40°C, intensywny 70°C, ekonomiczny 55°C Auto 45-70°C, Intensywny 70°C, Szybki 60°C, Godzinny, Bio 50°C z płukaniem wstępnym, Płukanie i wstrzymanie 5, w tym Automatyczny 45-70°C, Szkło 45°C Garnki 70°C, Auto 45–65°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed garnki 70°C, auto 45-65°C, eco 50°C, szybki 45°C, mycie wstępne, varioSpeed, Strefa Intensywna Auto 4 5-70°C, Intensywny 70°C, Szybki 60°C, Godzinny, Bio 50°C z płukaniem wstępnym, Płukanie i wstrzymanie, Podgrzewanie talerzy, Szkło 45°C Hignieniczny 75 °C, Intensywny 75 °C, Szybki i wzmocniony 65 °C, Auto uniwersalny, Auto codzienny, Nocny 55 °C, ECO 45 °C, Delikatny 45 °C, Szybki, Mycie wstępne Garnki 70°C, Auto 45–65°C, Eco 50°C, Delikatny 40°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, HygienaPlus, Strefa Intensywna 8, w tym Automatyczny 45-70°C, Szkło 45°C Auto 65-75°C, Auto 45-65°C, Auto 35-45°C, Eco 50°C, Szybki 45°C, Mycie wstępne, VarioSpeed, Strefa Intensywna, HalfLoad, Funkcja Higiena Auto 65–75°C, Auto 45–65°C, Auto 35–45°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, HygienaPlus, Strefa Intensywna, Suszenie EcoZeolith 5 programów + 4 programy szybkie (QUICK TIME: Speed 27 min, ECO Quick, Normal Quick, Forte & Veloce) Bio, Szybki, Intensywny, Delikatny, Tylko jeden koszyk 5 podstawowych + 4 szybkie
Wymiary [cm] 85 x 59,6 x 62 85 x 59,7 x 59,6 85 x 60 x 60 85 x 59,7 x 59,6 85 x 60 x 60 85 x 59,5 x 60 85 x 59,6 x 62 85 x 59,6 x 62 60 x 57,3 x 84,5 60 x 57,3 x 84,5 85 x 59,6 x 62 85 x 60 x 60 60 x 57,3 x 84,5 85 x 59,6 x 62 60 x 57,3 x 84,5 60 x 57,3 x 84,5 60 x 57,3 x 84,5 85 x 59,8 x 59,3 85 x 60 x 60 88,5 x 59,8 x 62,7
Cena [zł]* 1246 1290 1377 1416 1444 1599 1630 1790 1800 1985 2031 2069 2162 2249 2534 3003 3023 4935 5699 5895

* Podane najniższe ceny brutto wg serwisu Ceneo.pl

Producent Zmywarki do zabudowy częściowo zintegrowane, szerokość 60 cm
Zanussi Gorenje Hotpoint Ariston Gorenje Electrolux Zanussi Electrolux AEG-Electrolux Bosch Siemens AEG-Electrolux Siemens Bosch Siemens Miele De Dietrich Smeg
Model ZDI311X GI64324X LFZ 3384 A IX/HA GI64321X ESI66010X ZDI431X ESI67070XR F88040IMP SMI 69N15EU SN 56 M 592EU F99000IMP SN 56 T 590EU SMI 69T25EU SN 56 T 592EU G 5100 SCi DVH940XE1 PL338X
Liczba kompletów 12 12 14 12 12 12 12 12 14 14 12 14 14 14 14 13 14
Zużycie energii [kWh] 1,05 1,05 1,08 1,05 1,05 1,05 1 1,03 0,98 0,97 0,99 0,98 0,86 0,83 1,02 1,05 1,06
Zużycie wody [l] 14 12 13 14 12 13 10 11 10 7 10 10 10 10 13 10 12
Poziom hałasu 48 dB (A) 47 dB(A) 45 dB 45 dB(A) 45 dB(A) 47 dB(A) 43 dB(A) 41 dB(A) 42 dB 42 dB 39 dB(A) 41 dB 42 dB 42 dB 46 dB(A) 42 dB(A) 45 dB(A)
Filtr samoczyszczący bd tak bd tak bd bd bd bd tak tak bd tak tak tak bd bd bd
Opóźniony start [h] 9 12 24 12 19 19 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24
Funkcja 3w1 / All-in-1 All-in-1 3w1 bd 3w1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 bd bd All-in-1
Kolor panelu zewn. stalowy stalowy stalowy stalowy stalowy stalowy stalowy stalowy stalowy stalowy stalowy stalowy stalowy stalowy stalowy stalowy stalowy
Podświetlenie wnętrza bd bd bd bd nie bd tak tak nie nie tak nie tak tak bd bd bd
Programy i funkcje Auto 45-70°C, Bio 50 z płukaniem wstępnym, Eat-Load-Run 65°C, Szkło 45°C, Intensywny 70°C Auto, Delikatny, Super, BIO, ECO, Szybki intensywny, Namaczanie Namaczanie, Automatyczny Normalny, Automatyczny Super Wash, Delikatny, Ekonomiczny, Codzienny 60 min, Speed 27 min Auto, Delikatny, Super, BIO, ECO, Szybki intensywny, Szybki, Mycie wstępne Auto 45°C-70°C, Eco 50°C, Szybki 60°C, Szkło 45°C, Intensywny 70°C Auto 45-70, Bio 50 z płukaniem wstępnym, Eat-Load-Run 65, Szkło 45, Intensywny 70, Płukanie i zatrzymanie Auto 45°C-70°C, Eco 50°C, Szybki 60°C, Intensywny 70°C, Jednogodzinny 55°C, Płukanie i wstrzymanie 7, w tym automatyczny Garnki 70°C, Auto 45–65°C, Eco 50°C, Delikatny 40°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, HigienaPlus, Strefa Intensywna Garnki 70°C, Auto 45-65°C, Eco 50°C, Delikatny 40°C, Szybki 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, Strefa Intensywna, Funkcja Higiena 9, w tym automatyczny Auto 65-75°C, Auto 45-65°C, Auto 35-45°C, Eco 50°C, Szybki 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, Funkcja Higiena, Strefa Intensywna Auto 65–75°C, Auto 45–65°C, Auto 35–45°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, HigienaPlus, Strefa Intensywna; Suszenie EcoZeolith Auto 65-75°C, Auto 45-65°C, Auto 35-45°C, Eco 50°C, Szybki 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, Strefa Intensywna, EnergySave; Turbosuszenie Zeolith Automatic, delikatny, łagodny 50°C, krótki 40°C, energooszczędny, intensywny 75°C

 

Auto, Bio, Szybki, Intensywny, Szkło, Tylko jeden koszyk Nabłyszczanie, delikatny, ECO, Auto 60-70, Super (QUICK TIME: Speed 27 min, ECO Quick, Normal Quick, Forte & Veloce)
Wymiary [cm] 81,6 x 59,6 x 57,6 59,8 × 81,8 × 57 82 x 59,6 x 57 59,8 × 81,8 × 57 81,8 - 89,8 x 60 x 57 81,6 x 59,6 x 57,5 81,8 - 89,8 x 60 x 57 81,8 - 89,8 x 60 x 57 81,5 - 87,5 x 59,8 x 57,3 81,5 - 87,5 x 59,8 x 57,3 81,8 - 89,8 x 60 x 57 81,5 - 87,5 x 59,8 x 57,3 81,5 - 87,5 x 59,8 x 57,3 81,5 - 87,5 x 59,8 x 57,3 80,5 - 87 x 59,8 x 57 81,8 x 59,6 x 57,2 81,8 - 88,8 x 59,8 x 57
Cena [zł]* 1109 1249 1364 1599 1619 1975 2137 2178 2376 2525 2693 2841 3485 3535 3598 3819 4200

* Podane najniższe ceny brutto wg serwisu Ceneo.pl

Producent Zmywarki do zabudowy w pełni zintegrowane, szerokość 60 cm
Indesit Zanussi Hotpoint Ariston Whirlpool AEG-Electrolux Mastercook Candy Electrolux Siemens Gorenje Electrolux Bosch Smeg AEG-Electrolux Bosch Siemens Miele Smeg De Dietrich
Model DIFP 48 ZDT311 LFT 3214 HX/HA ADG 9199 F60010VI ZBI-083 IT CDI 5153 E10 ESL67070R SN 64 M 001EU GV 64331 ESL68070R SMV 69M20EU ST316 F99000VIP SMV 69T20EU SN 66 T 092EU G 5170 SCVi ST339 DQH740JE1
Liczba kompletów 12 12 14 12 12 12 15 12 13 13 12 13 13 12 14 14 14 14 12
Zużycie energii [kWh] 1,05 1,05 1,08 1,05 1,05 1,05 0,99 1 1,05 1,05 1 0,97 1,06 0,99 0,86 0,86 1,02 1,08 1,05
Zużycie wody [l] 13 14 13 12 12 13 10 10 12 12 10 7 12 10 10 10 13 12 14
Poziom hałasu 47 dB(A) 47 dB (A) 42 dB 48 dB (A) 46 dB(A) 45 dB(A) 45 dB(A) 43 dB(A) 46 dB 46 dB (A) 41 dB(A) 44 dB 45 dB(A) 39 dB(A) 42 dB 42 dB 46 dB(A) 42 dB(A) 44 dB(A)
Filtr samoczyszczący bd bd bd tak bd bd tak bd tak tak bd tak bd bd tak tak bd bd bd
Opóźniony start [h] 24 9 9 9 19 bd 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 bd 24 24
Funkcja 3w1 / All-in-1 All-in-1 All-in-1 bd All-in-1 All-in-1 3w1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 3w1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 All-in-1 bd All-in-1 bd
Podświetlenie wnętrza bd bd bd bd nie bd bd tak nie bd tak nie bd tak tak tak bd bd bd
Programy i funkcje Namaczanie, Automatyczny Normalny, Automatyczny Super Wash, Delikatny, Ekonomiczny, Intensive Speed+, Normal Speed Plus, Szybki Auto 45-70, Bio 50 z płukaniem wstępnym, Eat-Load-Run 65, Szkło 45, Intensywny 70 Namaczanie, Automatyczny Duo Wash, Automatyczny Normalny, Automatyczny Super Wash, Delikatny, Ekonomiczny, Codzienny 60', Speed 27' Auto 50°-65°, Antybakteria, Szybki 40°, ECO 50°, Intensywny 70° 5, w tym automatyczny auto 55-65°C, mycie wstępne, higienizer 75°C, intensywny 70°C, ekonomiczny 55°C Higieniczny 75 °C, Intensywny 75 °C, Szybki i wzmocniony 64 °C, Auto uniwersalny, Auto codzienny, Nocny 55 °C, Eco 45 °C, Delikatny 45 °C, Szybki, Mycie wstępne Auto 45°C-70°C, Eco 50°C, Szybki 60°C, Szkło 45°C, Intensywny 70°C, Jednogodzinny 55°C, Płukanie i wstrzymanie Garnki 70°C, auto 45-65°C, eco 50°C, szybki 45°C, halfLoad, varioSpeed Auto; Intensywny; Eko; Szybki Auto 45°C-70°C, Eco 50°C, Szybki 60°C, Szkło 45°C, Intensywny 70°C, Podgrzewanie talerzy, Jednogodzinny 55°C, Płukanie i ws Garnki 70°C, Auto 45–65°C, Eco 50°C, Delikatny 40°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, Strefa Intensywna, HigienaPlus Nabłyszczanie, delikatny, ECO, Auto 60-70, Super (QUICK TIME: Speed 27 min, ECO Quick, Normal Quick, Forte & Veloce) 9, w tym Program Automatyczny i Tryb cichy Auto 65–75°C, Auto 45–65°C, Auto 35–45°C, Eco 50°C, Skrócony 45°C, Mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, HigienaPlus, Strefa Intensywna; Suszenie EcoZeolith Auto 65-75°C, auto 45-65°C, auto 35-45°C, eco 50°C, szybki 45°C, mycie wstępne, HalfLoad, VarioSpeed, Strefa Intensywna, EnergySave; Turbosuszenie Zeolith Automatic, delikatny, łagodny 50°C, krótki 40°C, energooszczędny, intensywny 75°C Nabłyszczanie, delikatny, ECO, Auto 60-70, Super (QUICK TIME: Speed 27 min, ECO Quick, Normal Quick, Forte & Veloce) Auto, Bio, Szybki, Delikatny, Tylko jeden koszyk
Wymiary [cm] 82 x 59,5 x 57 81,8 x 59,6 x 55,5 82 x 59,5 x 57 82 x 59,7 x 55,5 81,8 - 89,8 x 59,6 x 55 82 x 59,5 x 54,5 82 x 59,6 x 55 81,8 - 89,8 x 60 x 57 81,5 - 87,5 x 59,8 x 55 59,8 × 81 × 55 81,8 - 89,8 x 60 x 57 81,5 - 87,5 x 59,8 x 55 81,8 - 88,8 x 59,8 x 55 81,8 - 89,8 x 60 x 57 81,5 - 87,5 x 59,8 x 55 81,5 - 87,5 x 59,8 x 55 80,5-87 x 59,8 x 57 81,8 -88,8 x 59,8 x 55 81,8 x 59,6 x 54,7
Cena [zł]* 1194 1232 1272 1300 1352 1692 1743 1838 1875 2058 2318 2419 2800 3195 3276 3349 4299 4420 4619

* Podane najniższe ceny brutto wg serwisu Ceneo.pl

Krzysztof Chrząszcz

Zdaniem naszych Czytelników

Gość Waldek Be

06 Jun 2017, 08:48

Fajny artykuł, choć w tabeli dot. zmywarek wolnostojących 45cm jest chyba błąd, bo wynika z niej, że zużycie prądu w jednym cyklu zmywania jest bardzo wysokie dla Whirpoola. Nie che mi się wierzyć, że na 1 cykl ta zmywarka zużywa 1,3 Mega Watów mocy (?). To raczej nie mieści się ...

Gość Czesiu

23 Jul 2016, 19:42

Z doświadczenia wiem, że często włącza się zmywarkę na noc - czyli po posprzątaniu wieczornym kuchni (oczywiście w domach gdzie 2 osoby pracują). Ja wybieram na podstawie stosunku decybeli i ceny.Program i tak się używa "auto" a z czasem jak niedomywa to program "najmocniejszy".

Gość mhtyl

05 Mar 2016, 17:39

Cytat Kto to pisał? Co mam porównywać i wybierać jak tam tylko BD, BD, BD, BD, BD, BD.Niechlujstwo, byle jak całkiem po polskiemu. Tylko to potrafimy. Ludzie weźcie się do roboty i zróbcie coś do końca. Nie pyskuj bo nawet ...

05 Mar 2016, 15:14

Cytat Kto to pisał? Co mam porównywać i wybierać jak tam tylko BD, BD, BD, BD, BD, BD.Niechlujstwo, byle jak całkiem po polskiemu. Tylko to potrafimy. Ludzie weźcie się do roboty i zróbcie coś do końca. no to dałaś czadu........10 ...

Gość Adzia

05 Mar 2016, 13:42

Kto to pisał? Co mam porównywać i wybierać jak tam tylko BD, BD, BD, BD, BD, BD.Niechlujstwo, byle jak całkiem po polskiemu. Tylko to potrafimy. Ludzie weźcie się do roboty i zróbcie coś do końca.

27 May 2015, 21:40

Też jestem przywiązany do jednej marki i większość sprzętu agd mam electroluxa, zmywarkę też mam od nich, model ESL8525RO . Faktycznie tych modeli w rankingu jest całkiem sporo ale wszystko zależy od parametrów jakie preferujesz. Mianowicie jeśli ma być do zabudowy czy wolno stojąca, ...

03 Apr 2015, 11:41

Kuchnia już dawno nie miała remontu, więc przyda jej się odświeżenie, głównie chodzi o malowanie, ale także nowe umeblowanie. Dlatego pomyśleliśmy również o drobnej zmianie - wymiana zlewu na jednokomorowy i obok zmywarka, której wcześniej nie mieliśmy. Teraz zastanawiamy nad ...

30 Mar 2015, 22:36

Użyłem skrótu myślowego. Wszystkie to nie, ale te główne typu lodówka, piekarnik czy zmywarka - tak. Arlekin, a co masz w planie wymieniać?

24 Mar 2015, 11:57

Cytat Jeśli chodzi o mnie to ja kieruję się jedną konkretną marką, do której jestem przywiązany, i której jestem w stanie zaufać, że posłuży mi na lata. Wszystkie AGD jednej marki?Planuję "maly" remont kuchni i myślę ...

20 Mar 2015, 15:11

Jeśli chodzi o mnie to ja kieruję się jedną konkretną marką, do której jestem przywiązany, i której jestem w stanie zaufać, że posłuży mi na lata.

20 Mar 2015, 11:53

Cytat Dzisiejsze zmywarki są ciche, pojemne, wygodne w obsłudze, oszczędne, bezpieczne, czyste, bezwonne i skuteczne. Jeśli nasz model nie ma którejś z wymienionych powyżej zalet, warto rozejrzeć się za nowocześniejszym; jeśli zaś nigdy ...

Gość POSZUKUJĄCY

09 Mar 2015, 11:04

BRAK MOCY PRZYŁĄCZENIOWEJ.

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły