Cegła na ścianach i podłodze

Cegła na ścianach i podłodze

Pokrycie ścian czy podłóg cegłą nie zawsze się sprawdza z powodu jej wagi oraz wielkości. Świetną alternatywą są płytki cementowe Stara Cegła, które imitują prawdziwą cegłę.

Zastosowanie płytek ma wiele korzyści. Między innymi atrakcyjna cena czy możliwości samodzielnego ułożenia na wybranej powierzchni. Kolejną zaletą jest fakt, że płytki Stara Cegła mogą mieć zastosowanie w różnych przestrzeniach. Po odpowiednim zabezpieczeniu płytek mogą być on położone na ścianie, na podłodze w domu jak również na elewację zewnętrzną czy udoskonalić przestrzeń ogrodową i tarasową. Mogą być położone również na schodach i parapetach. Bez obawy płytki Stara Cegła można wykorzystać w przestrzeni zewnętrznej, ponieważ są odporne na zmienne warunki atmosferyczne przez co nie tracą na wyglądzie i wytrzymałości.

Płytki Stara Cegła w ogrodzie
Płytki Stara Cegła w ogrodzie

Płytki Stara Cegła podłogowe/tarasowe

Wyłożenie tarasu czy podłogi zwykłą cegłą może powodować wiele problemów. Wykruszenie, rozwarstwianie, czy tzw. Lasowanie się zwykłej cegły powoduje, że po niedługim czasie podłoga źle wygląda. Płytki Stara Cegła jest świetną alternatywą, ponieważ są trwałe, twarde i estetyczne.

Estetycznie wyglądająca cegła podłogowa oraz tarasowa stanowi doskonały element wykończeniowy powierzchni poziomych. Szczególnie dobrze sprawdza się na zewnątrz. Starannie wykonana cegła na taras, patio, ścieżkę, ganek czy schody jest bowiem nie tylko wysoce estetyczna, ale również odporna na wszelkie czynniki zewnętrzne. Nie ulega łatwo uszkodzeniom mechanicznym, nie niszczy się na skutek oddziaływania warunków atmosferycznych (wilgoci, opadów, zmian temperatury).

Swoim wyglądem nawiązuje do starych kamienic, dworków i pałacyków, dlatego doskonale uzupełnia budynki utrzymane w dawnym stylu. Taras ze starej cegły dzięki niezwykle ciepłemu charakterowi idealnie pasuje również do budowli w stylu śródziemnomorskim. Będzie się świetnie prezentować szczególnie w zestawieniu z białą elewacją i tradycyjną dachówką. Dostępność kilku wariantów płytek różniących się rozmiarami, kształtem i kolorem pozwoli wybrać idealny wariant do każdej aranżacji.

Estetyczna cegła podłogowa nadaje się również do wnętrz. W ten sposób najchętniej wykańczane są kuchnie, przedpokoje czy hole. Wyjątkowy urok cegły szczególnie dobrze prezentuje się w aranżacjach rustykalnych i wspomnianych już śródziemnomorskich. Niezależnie od tego, czy Twoją inspiracją wnętrzarską są greckie wyspy, Prowansja czy Hiszpania, płytki ceglane odnajdą się idealnie w takich pomieszczeniach. Do cegły doskonale pasuje drewno, szczególnie to w ciemniejszych odcieniach, surowe i postarzane oraz inne tradycyjne materiały i formy. Można też przełamać jej rustykalny charakter, wybierając na wskroś nowoczesne dodatki.

Poza wyjątkowymi walorami estetycznymi cegła na taras i podłogę ma również wiele innych atutów. Jednym z podstawowych jest wspomniana już solidność oraz trwałość. Na uwagę zasługuje też łatwość utrzymania - można ją czyścić zwykłą wodą, a najlepsze rezultaty daje zastosowanie myjki ciśnieniowej. Płytki ceglane nie wchłaniają zanieczyszczeń, a zaimpregnowane będą się świetnie prezentować przez bardzo długi czas.

Płytki Stara Cegła mają dwie grubości. Kafel 1,5 cm grubości oraz płytka tarasowa o grubości 3,5 cm. Płytki te mogą mieć kształt prostokąta, rombu czy kwadratu. W przypadku obu płytek, które mają różna formę i wielkość dochodzi dodatkowy aspekt, czyli kolorystyka, która jest charakterystyczna i niepowtarzalna.

Płytki Stara Cegła podłogowe/tarasowe
Płytki Stara Cegła na podłodze
Płytki Stara Cegła na podłodze

Płytki ścienne

Fascynacja płytkami ozdobnymi na ścianę inspirowanymi cegłą retro trwa już od jakiegoś czasu, co doskonale widać na rynku materiałów wykończeniowych. Jednak nie każda imitacja cegły na ścianę prezentuje się tak, jak wyglądałaby stara cegła. Jeśli zależy nam na uzyskaniu realistycznego, a zarazem estetycznego efektu warto wybrać płytki ozdobne na ścianę zamiast wielkoarkuszowych okładzin ściennych, dla których inspiracją była cegła retro. Wypór płytek oraz ich odpowiednie ułożenie pozwoli nam uzyskać efekt wizualny bardzo zbliżony do tego, jaki daje stara cegła na ścianę... Płytki są naturalnie nierówne, mają poszczepione rogi oraz inne niedoskonałości, dzięki którym wyglądają realistycznie i pięknie zarazem.

Dostępna jest imitacja starej cegły w wielu wariantach różniących się m.in. rozmiarem płytek czy kolorem. Dzięki temu stworzenie wymarzonej aranżacji jest bardzo proste. Popularnością cieszą się zarówno płytki w odcieniu naturalnym, jak i biała cegła dekoracyjna. Ciekawy efekt pozwolą też uzyskać materiał w odcieniu grafitowym lub szarym. Krótkie lub długie lico umożliwia też dobór odpowiednich proporcji płytek do powierzchni ściany i charakteru pomieszczenia. To wszystko sprawia, że retro cegła pięknie prezentuje się w każdym wnętrzu, niezależnie od jego architektury czy wystroju.

Poszukując oryginalnych materiałów do wystroju wnętrz, z pewnością warto zwrócić uwagę na walory, jakimi wykazuje się stara cegła. Płytki wykonywane są z najwyższą starannością w zakresie odwzorowania naturalnej struktury cegieł, dlatego ściana nimi pokryta zachwyca unikalnym wyglądem. Cegła cementowa nie tylko świetnie się prezentuje, ale również odznacza się bardzo dobrą trwałością i odpornością na uszkodzenia.

Tradycyjna cegła zachwyca unikalnym połączeniem surowości i ciepła. Jest nostalgiczna, a jednocześnie industrialna. Nic więc dziwnego, że coraz częściej traktuje się ją ja dekorację. Stara cegła może być wydobyta spod tynków jedynie w tradycyjnym budownictwie, jednak nie oznacza to, że właściciele domów lub mieszkań wykonanych w nowoczesnych technologiach nie mogą zaprosić jej do wnętrz. Płytki imitujące starą cegłę zapewniają świetny efekt wizualny, a jednocześnie są trwałe i łatwe w montażu. Dzięki nim unikalny klimat starej kamienicy może zagościć w każdym wnętrzu. Retro cegła to doskonały wybór zarówno do przestrzeni mieszkalnych, jak i użytkowych.

Płytki z cegły doskonale komponują się zarówno z tradycyjnym, jak i nowoczesnym wystrojem mebli. Stanowią wspaniałe tło w zasadzie dla wszystkich barw i form. Dzięki temu, że cegiełka ozdobna ma ciekawą fakturę, pokryta nią ściana sama w sobie stanowi element dekoracyjny. Dlatego płytki ceglane świetnie pasują m.in. do tak popularnych aranżacji minimalistycznych, którym dodają ciepła i dodatkowego wymiaru. Imitacja cegły na ścianie będzie rewelacyjnie wyglądać również z meblami i dodatkami w stylu retro - np. z coraz chętniej wybieranym designem inspirowanym latami 60. i 70. ubiegłego wieku. Płytki stara cegła to również fantastyczne tło dla mebli i dodatków industrialnych, które pomoże uzyskać efekt loftu w każdej przestrzeni.


Więcej informacji na: elkaminodom.pl
Komentarze

Eksperci Śnieżka
07-07-2023 11:34
Szanowni Państwo, cegła dobrze komponuje się ze ścianami w kolorze białym. Do wykończenia ścian można użyć gładzi Śnieżka Acryl-Putz ST10 Start, która łatwo się szlifuje i pozwala uzyskanie śnieżnobiałej powierzchni, gotowej do dalszych prac wykończeniowych, np. malowania. ...
zychumax789
20-06-2023 10:35
Położyłem szarą cegłę w sypialni i jestem mega zadowolony, chciałem sobie zrobić coś w stylu loftowym i dla mnie najlepsza była taka:
alka11
22-08-2022 11:48
Cegła cięta to nic innego, jak ręcznie formowana płytka, wolna od zabrudzeń i pozostałości farb lub tynków. Płytki ceglane są doskonałym wyborem dla każdej osoby, która ceni sobie mieszankę klasycznego klimatu, połączonego z nowoczesnym designem. Cegła cięta występuje w ...
Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Czytaj tak, jak lubisz
W wersji cyfrowej lub papierowej
Moduł czytaj tak jak lubisz