Baumit: Właściwości potwierdzone certyfikatem - znak jakości natureplus

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Baumit: Właściwości potwierdzone certyfikatem - znak jakości natureplus

Wewnątrz budynków spędzamy średnio 90% naszego życia, dlatego warto zwrócić uwagę na to, z jakich materiałów są one wykonane. Problemy zdrowotne takie jak bóle głowy, przewlekłe zmęczenie i osłabienie mogą być spowodowane szkodliwymi substancjami wydobywającymi się np. z farb, wykładzin czy innych elementów wykończeniowych. Toteż przygotowując się do budowy lub remontu dobrze jest zweryfikować dostępną ofertę produktową także pod kątem bezpieczeństwa dla środowiska oraz naszego zdrowia.

aktualizacja: 2019-09-26 11:16:56

Jak mieć pewność, że materiały, których planujemy użyć są w stu procentach ekologiczne?

- Najlepiej szukać pozycji posiadających certyfikat świadczący o ich wysokich standardach jakości oraz bezpieczeństwie. Kupując wyroby z takim oznaczeniem, możemy mieć pewność, że nie zaszkodzą one naszemu zdrowiu - przekonuje ekspert.

Jednym z takich certyfikatów jest natureplus, przyznawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Budownictwa produktom budowlanym spełniającym najostrzejsze kryteria ekologiczne. Natureplus to najtrudniejszy do zdobycia atest w tej branży – artykuły starające się o tę certyfikacje muszą składać się aż w 85% z surowców odnawialnych. Weryfikacja tych wymagań przeprowadzana jest przez ekspertów i akredytowane laboratoria, biorące pod uwagę międzynarodowe normy oraz trzy najważniejsze dla stowarzyszenia kwestie: środowisko, zdrowie i funkcjonalność. Co więcej, certyfikat natureplus to europejska etykieta ekologiczna oparta na ścisłych kryteriach naukowych.

Zweryfikowane produkty

Certyfikat natureplus jest rozpoznawalny i ceniony w całej Europie - zarówno przez specjalistów budowlanych, jak i organizacje ochrony środowiska. Wśród produktów rekomendowanych przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Zrównoważonego Budownictwa znalazły się m.in. produkty z linii Baumit Klima, wyróżniające się bezpiecznym dla zdrowia składem oraz jakością.

Pochodzące z tej serii biały tynk wapienny KlimaWhite i gładzie wapienne KlimaFinish oraz KlimaFino są świetnym regulatorem wilgotności powietrza wewnątrz pomieszczeń, a dzięki naturalnym składnikom użytym do produkcji, nie emitują szkodliwych substancji. Dodatkowo ich wysoki współczynnik pH minimalizuje ryzyko rozwoju grzybów-pleśni. To natomiast cechy niezwykle istotne z perspektywy tworzenia przyjaznego mieszkańcom mikroklimatu.

Niezależni eksperci, którzy poddali analizie wyniki testów prowadzonych w największym w Europie parku badawczym materiałów budowlanych Baumit VIVA są zgodni. Wykończenie ścian wewnętrznych regulujące poziom wilgoci w pomieszczenia wraz z właściwym ociepleniem oraz solidną konstrukcją przegród zewnętrznych, stanowi trzy filary, na których opiera się filozofia zdrowego mieszkania. Spełniając te warunki, mamy gwarancję, że nasz dom stanie się bezpieczną przestrzenią.

Twórcom znaku jakości natureplus zależy na tym, aby konsumenci byli świadomi swoich wyborów oraz kierowali się zrównoważonym budownictwem, dobrem środowiska oraz własnym zdrowiem. Planując zakup artykułów budowlanych, warto zwracać uwagę na to, czy posiadają one certyfikaty, ponieważ produkty o niskiej jakości nie tylko mogą okazać się nietrwałe, ale również szkodliwe dla naszego samopoczucia.

Firma powiązana:
Baumit

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
15 sposobów, które ułatwią pracę z drewnem
15 sposobów, które ułatwią pracę z drewnem
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze marzec 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje