Dlaczego warto wybrać ogrodzenie betonowe?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego warto wybrać ogrodzenie betonowe?

Beton należy do grupy materiałów niezwykle trwałych i odpornych na niszczycielski wpływ warunków atmosferycznych. Nie szkodzą mu zawieruchy, ulewy, a nawet śnieżyce. Dobrze dobrane ogrodzenie, postawione z zachowaniem wszelkich zasad sztuki budowlanej, będzie służyć przez długie lata. Nie bez znaczenia jest również jakość materiału, z którego wykonane są elementy systemu ogrodzeniowego. Beton betonowi nierówny! Co więcej, jest to materiał, który pozwala na realizację bardzo ambitnych, a przede wszystkim estetycznych wizualnie projektów.

aktualizacja: 2020-07-09 10:59:07

Betonowe ogrodzenie wcale nie musi być szarym murem kojarzącym się z zapleczem fabryki lub magazynu. Dzisiejsze ogrodzenia tego typu dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych i różnych fakturach.

Korzystając z najnowszych rozwiązań, możemy stworzyć atrakcyjną aranżację przydomowej przestrzeni, wykorzystując elementy systemu ogrodzeniowego nie tylko do wyznaczenia granic posesji ale również jako elementy małej architektury tworząc z nich murki i donice. A wszystko przy tym będzie wyglądało spójnie stylistycznie.

Chcąc uzyskać efekt pełnej harmonii warto sięgnąć po produkty z serii Bradtsone Travero, gdzie oprócz elementów ogrodzeniowych w ofercie dostępne są również płyty tarasowe oraz stopnie schodowe.

Ogrodzenie Semmelrock Bradtsone Travero piaskowy melanż
Ogrodzenie Semmelrock Bradtsone Travero piaskowy melanż

Na rynku dostępnych jest wiele systemów, dzięki którym dopasujemy nasze ogrodzenie do architektury naszego domu i jego otoczenia. Ogrodzenia betonowe Semmerlock łączą w sobie użyteczność i atrakcyjny design.

Przykładem ultranowoczesnego rozwiązania jest ogrodzenie Paretti. Za tą nazwą kryje się propozycja przygotowana dla klientów, którzy szczególnie upodobali sobie surowy, industrialny styl. Paretti łączy w sobie charakter w pełni nowoczesnego ogrodzenia z prawdziwą elegancją. To ogrodzenie będzie zatem doskonałym wyborem dla osób, które ponad przepych stawiają klasę i umiar, nie obawiając się przy tym śmiałego spojrzenia w przyszłość.

Ogrodzenie Paretti wykonane jest w technologii WetCast, która pozwala na wierne odwzorowanie struktury produktu, w tym przypadku betonu architektonicznego. Wygląda to niezwykle elegancko i zwraca uwagę swoim stonowanym szykiem.

Paretti - ogrodzenie z betonu architektonicznego
Paretti - ogrodzenie z betonu architektonicznego

Rozmawiając o modnym i nowoczesnym designie, trudno nie wspomnieć o ogrodzeniach z gładką strukturą naturalnego betonu. System ogrodzeniowy Lordio choć utrzymany jest w podobnej konwencji, co Paretti, wykonany jest w technologii wibroprasowanej. Doskonale komponuje się z budynkami zaprojektowanymi wedle najnowszych trendów architektonicznych.

Lordio to dobry wybór dla klientów zainteresowanych oszczędnym, nowoczesnym budownictwem, które rezygnuje z mnogości elementów na rzecz prostej, eleganckiej formy. Uniwersalny design stawia na ponadczasowość i wytrzymałość, a prostota jest gwarancją osiągnięcia sukcesu na tym polu. Podobnie jak w przypadku Paretti, duży format produktów z serii Lordio znacznie ułatwia i przyspiesza budowę. Przekłada się to również na opłacalność inwestycji.

System ogrodzeniowy Lordio
System ogrodzeniowy Lordio

Dla miłośników klasycznych rozwiań odpowiednim wyborem będzie ogrodzenie łupane, którego poszczególne elementy przypominają bloki skalne. Dzięki temu konstrukcje z ich użyciem wyglądają naturalnie i ponadczasowo.

Ogrodzenia łupane Semmelrock

Decydując się na ogrodzenie betonowe zwróćmy uwagę na jakość materiałów oraz stylistykę, która będzie tworzyła spójną całość z architekturą budynku oraz otoczeniem.

Dodaj komentarz

time image
time image
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2020

Czas na Wnętrze

Magazyn pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje