Dlaczego warto wybrać ogrodzenie betonowe?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 6-9 minut
Dlaczego warto wybrać ogrodzenie betonowe?

Beton należy do grupy materiałów niezwykle trwałych i odpornych na niszczycielski wpływ warunków atmosferycznych. Nie szkodzą mu zawieruchy, ulewy, a nawet śnieżyce. Dobrze dobrane ogrodzenie, postawione z zachowaniem wszelkich zasad sztuki budowlanej, będzie służyć przez długie lata. Nie bez znaczenia jest również jakość materiału, z którego wykonane są elementy systemu ogrodzeniowego. Beton betonowi nierówny! Co więcej, jest to materiał, który pozwala na realizację bardzo ambitnych, a przede wszystkim estetycznych wizualnie projektów.

aktualizacja: 2020-07-09 10:59:07

Betonowe ogrodzenie wcale nie musi być szarym murem kojarzącym się z zapleczem fabryki lub magazynu. Dzisiejsze ogrodzenia tego typu dostępne są w wielu opcjach kolorystycznych i różnych fakturach.

Korzystając z najnowszych rozwiązań, możemy stworzyć atrakcyjną aranżację przydomowej przestrzeni, wykorzystując elementy systemu ogrodzeniowego nie tylko do wyznaczenia granic posesji ale również jako elementy małej architektury tworząc z nich murki i donice. A wszystko przy tym będzie wyglądało spójnie stylistycznie.

Chcąc uzyskać efekt pełnej harmonii warto sięgnąć po produkty z serii Bradtsone Travero, gdzie oprócz elementów ogrodzeniowych w ofercie dostępne są również płyty tarasowe oraz stopnie schodowe.

Ogrodzenie Semmelrock Bradtsone Travero piaskowy melanż
Ogrodzenie Semmelrock Bradtsone Travero piaskowy melanż

Na rynku dostępnych jest wiele systemów, dzięki którym dopasujemy nasze ogrodzenie do architektury naszego domu i jego otoczenia. Ogrodzenia betonowe Semmerlock łączą w sobie użyteczność i atrakcyjny design.

Przykładem ultranowoczesnego rozwiązania jest ogrodzenie Paretti. Za tą nazwą kryje się propozycja przygotowana dla klientów, którzy szczególnie upodobali sobie surowy, industrialny styl. Paretti łączy w sobie charakter w pełni nowoczesnego ogrodzenia z prawdziwą elegancją. To ogrodzenie będzie zatem doskonałym wyborem dla osób, które ponad przepych stawiają klasę i umiar, nie obawiając się przy tym śmiałego spojrzenia w przyszłość.

Ogrodzenie Paretti wykonane jest w technologii WetCast, która pozwala na wierne odwzorowanie struktury produktu, w tym przypadku betonu architektonicznego. Wygląda to niezwykle elegancko i zwraca uwagę swoim stonowanym szykiem.

Paretti - ogrodzenie z betonu architektonicznego
Paretti - ogrodzenie z betonu architektonicznego

Rozmawiając o modnym i nowoczesnym designie, trudno nie wspomnieć o ogrodzeniach z gładką strukturą naturalnego betonu. System ogrodzeniowy Lordio choć utrzymany jest w podobnej konwencji, co Paretti, wykonany jest w technologii wibroprasowanej. Doskonale komponuje się z budynkami zaprojektowanymi wedle najnowszych trendów architektonicznych.

Lordio to dobry wybór dla klientów zainteresowanych oszczędnym, nowoczesnym budownictwem, które rezygnuje z mnogości elementów na rzecz prostej, eleganckiej formy. Uniwersalny design stawia na ponadczasowość i wytrzymałość, a prostota jest gwarancją osiągnięcia sukcesu na tym polu. Podobnie jak w przypadku Paretti, duży format produktów z serii Lordio znacznie ułatwia i przyspiesza budowę. Przekłada się to również na opłacalność inwestycji.

System ogrodzeniowy Lordio
System ogrodzeniowy Lordio

Dla miłośników klasycznych rozwiań odpowiednim wyborem będzie ogrodzenie łupane, którego poszczególne elementy przypominają bloki skalne. Dzięki temu konstrukcje z ich użyciem wyglądają naturalnie i ponadczasowo.

Ogrodzenia łupane Semmelrock

Decydując się na ogrodzenie betonowe zwróćmy uwagę na jakość materiałów oraz stylistykę, która będzie tworzyła spójną całość z architekturą budynku oraz otoczeniem.

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!