Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych fantastycznie spełniają moje oczekiwania!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych fantastycznie spełniają moje oczekiwania!

Na początku sądziłam, że panele postoją tylko przez okres budowy domu. Teraz już wiem, że pozostaną na stałe. Po prostu fantastycznie spełniają moje oczekiwania! Skutecznie zasłaniają wnętrze działki od wiatru, kurzu, ruchliwej drogi... - mówi Mira, Czytelniczka Budujemy Dom, która ogrodzenie postawiła w 2015 r.

Ogrodzenie:

 • Z prefabrykowanych paneli betonowych; każde przęsło (złożone z 3,5 gotowych poziomych elementów) ma szer. 2 m i wys. 1,7 m. 
 • Fundament – stopy o gł. 70 cm tylko pod słupkami systemowymi. 
 • Podmurówka – brak.

Decyzja: ogrodzenie postawiłam jeszcze przed rozpoczęciem budowy domu. Musiało być pełne, bo działka leży na otwartym terenie w pobliżu pól. Kiedy jest orka i wiatr, w powietrze wzbija się kurz nie do opisania. Podobnie dzieje się w czasie pylenia uprawianych roślin i ich zbiorów. Wybrałam panele systemowe z betonu, bo łatwo się je stawia i szybko uzyskuje intymność na działce.

 

Postanowiłam mieć ogrodzenie dość wysokie, złożone z trzech i pół gotowych części między słupkami. Dolny pełny element, o wys. 25 cm, jest płytko zagłębiony w ziemi. Trzy kolejne mają wys. 50 cm. Nie chciałam żyć w szczelnej betonowej klatce, dlatego górny panel jest ażurowy i zakończony łukiem. Ponadto, dla dodania ogrodzeniu urody, kupiłam elementy naśladujące okładzinę z łupanego granitu. Imitacja kamienia znajduje się tylko po jednej stronie paneli, więc zwróciłam ją "twarzą" do wnętrza mojej działki.

 

Producenta tego typu ogrodzenia znalazłam w okolicy i zleciłam mu montaż. Zrobił to szybko i bardzo sumiennie.

W profile na systemowych słupkach wsunięto 3 panele o wys. 50 cm i 1 (dolny) – 25 cm.
W profile na systemowych słupkach wsunięto 3 panele o wys. 50 cm i 1 (dolny) – 25 cm.

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych - rady i przestrogi:

 • Montaż ogrodzenia trwał jedynie 2 dni, bo wszystkie elementy są prefabrykowane, więc do siebie pasują. Pod stopy betonowe trzej robotnicy wykopali doły o głębokości 70 cm. Potem osadzili słupki, a następnie wsuwali panele w fabryczne profile. To wszystko!

   

 • Na początku sądziłam, że panele postoją tylko przez okres budowy domu. Teraz już wiem, że pozostaną na stałe. Po prostu fantastycznie spełniają moje oczekiwania! Skutecznie zasłaniają wnętrze działki od wiatru, kurzu, ruchliwej drogi. Bez względu na pogodę przy domu jest zacisznie, intymnie i... ciepło. Fajne jest to, że elementy z betonu nagrzewają się od słońca i przyjemnie oddają ciepło.

   

  Nie zamierzam ich malować, bo na naturalnej jasnoszarej powierzchni betonu nie widać kurzu. Wystarcza, że spłucze go deszcz. Barwa ogrodzenia nawiązuje do kolorystyki domu i dobrze wpisuje się w otoczenie. Nie planuję również impregnowania paneli. Trzeci rok trzymają się w stanie idealnym – nie obrosły glonami, ani nie wypłowiały.

Ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych - koszty:

 • 66 mb ogrodzenia (materiały i montaż) 5300 zł.

Lilianna Jampolska
Na zdjęciu otwierającym: Do wietrznego otwartego terenu Mira dobrała wysokie ogrodzenie z prefabrykowanych paneli betonowych

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Jak postawić ogrodzenie modułowe Joniec®?
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny