Ogrodzenie z betonu - reprezentacyjne i trwałe

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Ogrodzenie z betonu - reprezentacyjne i trwałe

Zależało mi na trwałym i reprezentacyjnym ogrodzeniu, nie wymagającym konserwacji. Chciałam je raz dobrze postawić i już nie wracać do tego tematu. - mówi Agnieszka, czytelniczka Budujemy Dom, która budowała ogrodzenie w 2012 r.

Ogrodzenie od frontu wzniesiono z pustaków, jednostronne łupanych o wym. 390 x 190 x 198 mm

Wymiary działki: 24,5 x 41 m.

 

Parametry ogrodzenia:

 • od frontu dł. 24,5 m, wys. 1,6 m, wykonane z gotowych betonowych elementów i stalowych kątowników; z pozostałych 3 stron tradycyjne ogrodzenie z ocynkowanej siatki na słupkach. 
 • Fundament liniowy o gł. 0,6 m. i szer. 40 cm. 
 • Podmurówka na froncie o wys. dwóch gotowych elementów. 
 • Słupki do siatki rozstaw 3 m. 
 • Furtki ze stali, jedna o szer. 0,9 m oraz 3 furtki do śmietnika i wiaty, szer. 0,8 m. 
 • Brama o szer. 4,8 m, ze stali, przesuwna, samonośna. 
 • Napęd firmowy.

Decyzja: zależało mi na trwałym i reprezentacyjnym ogrodzeniu, nie wymagającym konserwacji. Chciałam je raz dobrze postawić i już nie wracać do tego tematu.

 

Spodobały mi się dwa ogrodzenia z gotowych elementów, a ponieważ jestem dociekliwa, dopytałam właścicieli, co to za materiał i jak się sprawdza. Opinie były dobre. Zastosowałam więc podobne elementy z betonu, bo pasują do bryły mojego nowego domu i są nowoczesnym trwałym produktem.

 

Mieszkam przy gruntowej kurzącej się drodze, więc zależało mi na możliwości umycia ogrodzenia myjką ciśnieniową. Ogrodzenie jest celowo niewysokie, ponieważ chcę, by sąsiedzi widzieli, co dzieje się na mojej działce. To najlepszy monitoring posesji. Ja również chcę mieć kontakt z otoczeniem domu.

Trzy pozostałe boki działki ogrodzone są ocynkowaną siatką Napęd do bramy

Ogrodzenie z betonu - rady i przestrogi:

 • Przedstawiciel firmy zmierzył działkę, wyliczył dokładną ilość elementów i skonfigurował z nich murowane części. Czekałam 2 tygodnie na ich wyprodukowanie, pod moje konkretne zapotrzebowanie. Precyzyjne obliczenia elementów są ważne, bo firma nie uznaje zwrotu materiału. I odwrotnie, gdy jakiegoś zabraknie, budowa staje do momentu jego wytworzenia.

   

  Zrezygnowałam z jednospadowych czap do zwieńczenia słupków, murków, podmurówki. Wolałam zaczekać aż rok na wdrożenie do produkcji ładniejszych, moim zdaniem, czap dwuspadowych. Ponieważ elementy, wykonane w technologii wibroprasowania betonu, mają dożywotnią gwarancję i można je myć myjką ciśnieniową, we frontalnym narożniku posesji zleciłam zbudowanie z nich również wiaty gospodarczej ze śmietnikiem i drewutnią o wymiarach 1,8 x 3,5 m.

   

  Po pierwszym roku użytkowania umyłam ogrodzenie z betonu i zaimpregnowałam je szkłem wodnym. Polecam, bo porowata powierzchnia ogrodzenia z betonu mniej się teraz brudzi.

   

 • Żeby frontalne ogrodzenie nie wyglądało zbyt masywnie, zamówiłam u okolicznego ślusarza ażurowe przęsła z certyfikowanej stali. Pomalowałam je antykorozyjną farbą w czarnym kolorze. Dach domu pokryłam dachówką w grafitowym kolorze, dlatego ogrodzenie zbudowałam z jednostronnie łupanych elementów z szarego betonu

   

 • Jestem zadowolona z funkcjonalności samonośnej, przesuwnej bramy z napędem. Cofnęłam ją o 1,8 m w głąb działki, więc wygodniej się w nią wjeżdża. Gorzej sprawuje się jedynie napęd, a raczej pilot sterujący. Działa tylko w bardzo bliskiej odległości od celu. Muszę podejść, albo podjechać samochodem pod samą bramę, żeby się uruchomiła. To uciążliwe i szybko muszę to zmienić. Monter zabezpieczył napęd przed kradzieżą, co w mojej okolicy jest konieczne.
Z takich samych pustaków zbudowano gospodarczą wiatę ze śmietnikiem Brama wykonana na zamówienie ma wygodną szerokość 4,80 m

Ogrodzenie z betonu - koszty:

 • Ogrodzenie i wiata z betonowych elementów – 5500 zł, 
 • materiał na przęsła ze stali, bramę i furtkę 1800 zł, 
 • robocizna ślusarza 3600 zł, 
 • napęd 1600 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA