Czy ogrodzenia betonowe należy impregnować?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Czy ogrodzenia betonowe należy impregnować?

Odpowiedź eksperta: Żyjemy w takiej strefie klimatycznej, w której pogoda nie należy do czynników sprzyjających utrzymaniu ogrodzenia w nienaruszonym stanie przez długie lata. Ogrodzenia wykonane z betonu mogą po kilku latach utracić swoją pierwotną świeżość wyglądu. Jest to naturalny proces, na który wpływ ma przede wszystkim środowisko naturalne, w którym żyjemy oraz codzienna eksploatacja. Zabrudzenia powodowane są przez warunki atmosferyczne (deszcz, śnieg), zanieczyszczenia pochodzą też z otoczenia (kurz, błoto, sadza). Co możemy z tym zrobić?

aktualizacja: 2019-07-18 11:41:30

Jedną z najbardziej popularnych metod jest oczyszczenie zabrudzeń poprzez przemycie powierzchni wodą pod ciśnieniem. Polecamy także wykorzystywanie różnego rodzaju środków chemicznych, które służą zabezpieczeniu przed negatywnym działaniem nieprzyjaznej aury, bądź też usuwaniu niszczących skutków jej działania, jeśli zawczasu nie uda nam się im zapobiec.

Występowaniu wykwitów możemy zapobiegać stosując np. "Impregnat do ogrodzeń" firmy JONIEC®, który blokuje wchłanianie przez beton wilgoci. Oczywiście, nie jest to jedyne jego przeznaczenie, gdyż jednocześnie zwiększa on odporność betonowej nawierzchni na zabrudzenia i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jeśli natomiast zdążą dopaść nas wykwity lub naloty na betonie, wówczas powinniśmy skorzystać z preparatu do ich usuwania.

Regularna pielęgnacja i odpowiednie zabezpieczanie betonowych powierzchni na pewno sprawi, że ich wygląd będzie cieszył nasze oko przez długi czas. Dodatkowo, koszt czynności pielęgnacyjnych jest na pewno mniejszy, niż koszt remontu czy przebudowy ogrodzenia.

Wiesław Łubik
Dyrektor Produkcji
Firma JONIEC®

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Damian

03 Sie 2020, 06:46

Witam. Wykonałem plot z bloczków betonowych miesiąc temu, czy zaimpregnowac je teraz czy odczekać dwa lata aż wszystkie wykwity wyjdą i dopiero wtedy impregnowac?

time image

Gość Jarek

18 Lis 2019, 14:49

Ja bazowałem akurat na tym artykule https://www.rybnik.com.pl/wiadomosci,betonowe-gazony-i-kwietniki-w-twoim-ogrodzie-dlaczego-warto-sie-nimi-zainteresowac,wia5-3266-42544.html, ale człowiek uczy się całe życie i dobrze czasem swoją wiedzę skonfrontować z innym źródłem jak to tutaj. ...

time image

Gość PRyVK

20 Maj 2013, 18:11

Cytat antis, cytuję bo nie doczytałeś: "Na rynku jest wiele środków do impregnacji, które nakłada się za pomocą pędzla lub natrysku z zachowaniem okresu 1 miesiąca od zakończenia budowy. Zabieg ten można wykonać samemu stosując się ...

time image

Gość Maks

20 Maj 2013, 10:21

antis, cytuję bo nie doczytałeś: "Na rynku jest wiele środków do impregnacji, które nakłada się za pomocą pędzla lub natrysku z zachowaniem okresu 1 miesiąca od zakończenia budowy. Zabieg ten można wykonać samemu stosując się do instrukcji zamieszczonej na opakowaniu."

time image

20 Maj 2013, 08:23

Czym należy ją przeprowadzić?

time image

Gość ziom

25 Kwi 2013, 18:57

Ja mam ogrodzenie drewniane z przęseł ryflowanych sosnowych, jest ono zabezpieczone impregnacją ciśnieniową i lakierowane i utwardzone po tym zabiegu. Ale wiadomo że trzeba będzie je pomalować kiedyś. Mam je drugi rok i z tego co widzę to nieźle się trzymają ale w przyszłym trzeba ...

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Budowa drewnianego płotu, kolorowanie drewna
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze wrzesień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje