KINZO namiesza na budowie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2008-06-09 13:00:15
KINZO namiesza na budowie
Nowa mieszarka KINZO 49S9000 o mocy 1200 W to narzędzie przystosowane do wykonywania ciężkich i brudnych zadań – przygotowywania dużych ilości (do 30 kg) jednorodnej masy szpachlowej, spoinowej czy tzw. wylewki.

Nowa mieszarka KINZO 49S9000 o mocy 1200 WMieszarka przeznaczona jest do pracy z dużymi mieszadłami i może z powodzeniem pracować długo i pod znacznym obciążeniem. Najważniejszym elementem, który zasadniczo różni mieszarkę od zwykłej wiertarki, jest reduktor. To rodzaj przekładni, która pozwala maksymalnie wykorzystać moc silnika.

Dzięki reduktorowi, przy niewielkich obrotach mieszadła, mieszarka generuje wystarczająco duży moment obrotowy, aby z powodzeniem wymieszać dużą ilość bardzo gęstej substancji. Dla zwiększenia wygody użytkowania, mieszarka KINZO została wyposażona w reduktor o dwóch zakresach prędkości.

Niższy bieg (100–400 obrotów min-1) służy do mieszania bardzo gęstych substancji (szpachli, tynku, zaprawy cementowej itp.) lub rzadszych substancji o dużej objętości (z zastosowaniem dużych mieszadeł).

Na wyższym biegu mieszarka pracuje w zakresie 100–700 obrotów min-1. Generowany na tym biegu moment obrotowy jest mniejszy, ale umożliwia dużo szybsze rozrabianie płynnych substancji takich jak farby, kleje czy np. lakiery.

 

Warto dodać, że mieszarce KINZO 49S9000 zastosowano układ elektronicznej kontroli prędkości obrotowej, gwarantujący łagodny rozruch narzędzia. Zwiększa on trwałość urządzenia i bardzo ułatwia pracę (eliminuje gwałtowne szarpnięcia mieszadła podczas uruchamiania narzędzia).

Wygodę pracy podnoszą też uchwyty mieszarki - szeroko rozstawione – pozwalają stabilne operować urządzeniem. Producent pamiętał, że duży moment obrotowy, podczas mieszania gęstych mas sprawia, iż na ręce operatora przenoszone są znaczne siły. Solidne uchwyty dla obu rąk oraz ich duży rozstaw pozwalają w każdej sytuacji zachować kontrolę nad narzędziem.

Urządzenie ma ma łatwe w obsłudze, duże przyciski oraz wygodne pokrętło, którym ustawia się prędkość obrotową. Można nimi swobodnie operować nawet wtedy, gdy pracujemy w rękawicach ochronnych.

W budowlanych warunkach mieszarka z pewnością nie będzie zbyt delikatnie używana, dlatego obudowa jej skrzyni przekładniowej została wykonana w całości z metalu. W mieszarce zastosowano ponadto standardowe mocowanie mieszadła - M14. Pasuje ono do wielu mieszadeł dostępnych na rynku. To ważne, ponieważ umożliwia łatwe dobranie końcówki odpowiedniej do rodzaju i gęstości substancji, którą przygotowujemy.

 

Cena produktu:  399,90 zł

{mosloadmodule mod_firmy}

Firma powiązana:
KINZO

Zdaniem naszych Czytelników

time image

27 Lis 2011, 18:06

Cena adekwatna do jakości towaru. Kupić robić a jak się zepsuje to do kosza. Miałem tej firmy pilarkę elektryczną przeciąłem 5 desek świerkowych 2,5 cm X 10 cm i tylko dym z silnika poleciał. Oddałem na gwarancję i po miesiącu dostałem zwrot pieniążków .

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny