Polska premiera Husqvarna Automower

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2008-06-06 07:41:44
Polska premiera Husqvarna Automower
Pod koniec maja firma HUSQVARNA zorganizowała prasową majówkę, na której po raz pierwszy w Polsce przedstawiono mediom automatyczne kosiarki z serii AUTOMOWER™ oraz nowość 2008  na rynkach światowych  - AUTOMOWER™ SOLAR HYBRID.

W ogrodach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego kilkudziesięciu gości uczestniczyło w niekonwencjonalnym spotkaniu prasowym firmy Husqvarna. Przedstawiciele mediów mogli w miłej atmosferze majówki zapoznać się m.in.: z najnowszą ofertą produktową z serii kosiarek automatycznych Automower™ firmy Husqvarna.

HUSQVARNA AUTOMOWER™ to pierwsze na świecie w pełni zautomatyzowane kosiarki, które łagodnie wprowadzają nowoczesność do życia codziennego. Inteligentne kosiarki zostały tak skonstruowane, aby same realizowały koszenie niezależnie od kształtu trawnika, obecności przeszkód (np.: rośliny, mała architektura ogrodowa), ukształtowania terenu czy pogody.

Zastosowane rozwiązania techniczne spowodowały, że kosiarki te są: ekonomiczne, ciche, bezpieczne w użytkowaniu oraz lekkie i o niewielkich rozmiarach. Przeznaczone są do pielęgnacji małych (do 500m²) oraz dużych ogrodów (do 3000m²). Są to produkty o estetycznych i nowoczesnych kształtach.

HUSQVARNA AUTOMOWER™
Husqvarna od ponad 300 lat uważnie obserwuje rynek konsumentów dóbr. Sztab doświadczonych specjalistów nieustannie pracuje nad nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi i materiałowymi.

Regularnie zlecamy badania marketingowe i elastycznie reagujemy na sygnały o zachodzących na rynku zmianach. W odpowiedzi na zachowania, zwyczaje i potrzeby konsumentów udoskonalamy maszyny, będące już w sprzedaży i wprowadzamy zupełnie nowe. Taką właśnie światową nowością są kosiarki Husqvarna Automower™, które stworzyliśmy dla tych, którzy cenią zarówno nowoczesny design otoczenia, jak i wolny czas - powiedział Piotr Stański, Manager ds. Marketingu i Sprzedaży firmy Husqvarna.

 

HUSQVARNA AUTOMOWER™ SOLAR HYBRIDPrezentowany sprzęt jest w pełni profesjonalną i nowoczesną maszyną dbająca o systematyczną pielęgnację trawnika oraz o środowisko naturalne, ponieważ nie wydziela do atmosfery niepożądanego dwutlenku węgla ani szkodliwych spalin. Tegoroczna nowość AUTOMOWER™ SOLAR HYBRID wyposażona jest w baterie słoneczne.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom zwiększona została także wydajność koszenia. Przez 24 godziny ten inteligentny przyjaciel ogrodu kosi ponad 2000 m² powierzchni - dodał Jerzy Banaszczyk, Menedżer ds. Produktu w firmie Husqvarna Poland.

Husqvarna Automower™
– historia ogrodnika w pigułce

1992

Husqvarna AB pomysł na kosiarkę nazywaną SolarMower odkupiła w 1992 roku od wynalazcy i konstruktora pierwszego prototypu - Belga André Colensa.

1995

Prace nad kosiarką prowadzono w centrali firmy, w szwedzkim mieście Huskvarna. Ich efektem było wprowadzenie w 1995 roku na rynek pierwszej kosiarki SolarMower.

1998

Kolejna kosiarka Husqvarna Automower™ z akumulatorem i stacją ładującą pojawiła się w sprzedaży już w 1998 roku.

2008

W tym roku wprowadzono światową nowość: Husqvarna Automower™ Solar Hybrid.

 

Obecnie Husqvarna jest właścicielem kilku patentów na samobieżne kosiarki.

Więcej informacji o kosiarkach Husqvarna Automower™ znajduje się na stronie

{mosloadmodule mod_firmy}

Firma powiązana:
HUSQVARNA

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny