Firma Kärcher już 25 lat obecna na polskim rynku!

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Firma Kärcher już 25 lat obecna na polskim rynku!

24 października 2018 r. firma Kärcher Sp. z.o.o. obchodziła jubileusz 25 lat obecności na polskim rynku. W tym dniu, w pięknych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zgromadzili się niemal wszyscy, dzięki którym firma Kärcher z sukcesem już od ćwierćwiecza działa w Polsce.

aktualizacja: 2018-10-30 12:27:32

Honorowymi gośćmi gali jubileuszowej był p. Johannes Kärcher, właściciel i równocześnie syn założyciela firmy Kärcher oraz p. Hartmut Jenner, Prezes Zarządu firmy Alfred Kärcher w Niemczech.

W gronie gości nie zabrakło zarówno dyrektorów i zarządzających ważnymi dla Krakowa i Polski, instytucjami kultury i sportu, które jako mecenas lub sponsor Kärcher Sp. z o.o. wspiera od lat, jak i przedstawicieli wszystkich instytucji, agencji, usługodawców i dostawców wspomagających firmę w codziennej działalności biznesowej.

Specjalnie witani byli właściciele i dyrektorzy firm, z którymi Kärcher Sp. z o.o. wiąże współpraca handlowa i dzięki którym produkty Kärcher trafiają do rąk polskich odbiorców. Nade wszystko uhonorowani zostali pracownicy Kärcher Sp. z o.o., niektórzy już na zasłużonej emeryturze, którzy są najważniejszymi budowniczymi sukcesów Kärcher w Polsce.

Podczas uroczystości nie zabrakło niespodzianek. Jedną z nich było pierwsze na świecie wykonanie utworu na orkiestrę symfoniczną i ...myjkę wysokociśnieniową. Gmach teatru wypełniły dźwięki Kaerchertino XXV opus 1., który to utwór specjalnie na tę okazję skomponował utalentowany kompozytor młodego pokolenia Pan Kamil Kruk.

Orkiestra symfoniczna i myjka wysokociśnieniowa

Uroczystość rozpoczęła się w samo południe, granym na żywo, z III piętra widowni Teatru Słowackiego, hejnałem mariackim doskonale znanym każdemu odwiedzającemu Kraków i przemierzającemu Rynek Główny o pełnych godzinach dnia. Gdy wybrzmiał hejnał, a zabytkowa kurtyna H. Siemiradzkiego uniosła się w górę rozpoczęła się emisja filmu, raczej impresji filmowej "25 lat Kärcher w Polsce", prezentującej zaangażowanie firmy w mecenat kultury i sponsoring wydarzeń sportowych poprzez ukazanie wspólnych wartości, jakie łączą firmę Kärcher ze wspomaganymi instytucjami.

Gala "25 lat Kärcher w Polsce"

W dalszej części głos zabrał Dyrektor Kärcher Sp. z o.o. p. Jacek Olko. W swoim wystąpieniu podkreślił rolę pracowników w sukcesie firmy i z nostalgią wspomniał o jej początkach, gdy w 1993 startowała zatrudniając wówczas tylko trzy osoby i zajmując jedno wynajęte pomieszczenie.

Wystąpienie wygłosił także CEO firmy Alfred Kärcher SE & Co. KG p. Hartmut Jenner. Odniósł się on do wyjątkowych, wymagających uwarunkowań społecznych i historycznych, w których powstała i zaczynała się rozwijać firma. Docenił wkład i zaangażowanie pracowników. Pochwalił ich entuzjazm i pasję z jaką wykonują swoją pracę. Podkreślił także, że firma w 2017 już po raz czwarty z rzędu wygrywała rywalizację i okazała się najlepszą ze wszystkich spółek Kärcher na świecie.

Orkiestra symfoniczna i myjka wysokociśnieniowa - koncert

Podczas dalszej części gali wyróżnienia odebrali pracownicy z długoletnim stażem: 25 i 10 lat w firmie. Wśród uhonorowanych znalazł się także, pełniący funkcję Dyrektora Zarządu od początku istnienia spółki, p. Jacek Olko.

Uroczystość uświetnił koncert w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod batutą maestro Pawła Przytockiego. W monumentalnych wnętrzach Teatru rozbrzmiewały działa takich klasyków jak: Bach, Schumann, Vivaldi, Mozart czy Moniuszko.

Wyjątkową postawę firmy, jej otwartość na nowe idee pokazał najlepiej utwór, który tego dnia miał swoją światową premierę. Był to pierwszy na świecie utwór na orkiestrę symfoniczną i myjkę wysokociśnieniową. Urządzenie K7 Full Control zabrzmiało wraz ze skrzypcami, wiolonczelami i altówkami tworząc niesamowitą, porywająca i nowatorską muzykę. Kompozytorem Kearchertino XXV opus 1 jest pan Kamil Kruk, reprezentant młodego pokolenia twórców, który zdobył już uznanie i liczne wyróżnienia za swoje kompozycje (m.in. podczas Festiwalu Warszawska Jesień).

Jubileuszową galę uzupełnił bankiet w foyer Teatru, przygotowany przez, znaną nie tylko krakowskim koneserom smaku, Restaurację Willa Decjusza.

Gala "25 lat Kärcher w Polsce"

Zapewniając już od ćwierćwiecza polskim użytkownikom rozwiązania służące utrzymaniu czystości w domach, firmach, obiektach i przestrzeniach użyteczności publicznej, a także w wielkich zakładach przemysłowych, Kärcher Sp. z o.o. czyni to w sposób zrównoważony, w zgodzie z istotnymi dla wszystkich odbiorców wartościami.

Firma powiązana:
Kärcher Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny