Młot udarowo-obrotowy PBH 2100 Universal firmy Bosch

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2012-12-09 23:00:00
Młot udarowo-obrotowy PBH 2100 Universal firmy Bosch
Linia "Compact Generation" firmy Bosch powiększyła się o nowe produkty: wyjątkowo poręczne i kompaktowe młoty udarowo-obrotowe PBH 2100 RE i PBH 2100 SRE.

Młot udarowo-obrotowy PBH 2100 Universal firmy BoschNowe modele są o 10% mniejsze od swoich poprzedników, należą do klasy "Universal" i są przeznaczone do średniozaawansowanych i zaawansowanych prac związanych z wierceniem z udarem i bez udaru oraz dłutowaniem.

Urządzenia różnią się od siebie uchwytem wiertarskim, a tym samym elastycznością zastosowań; oba są wyposażone w uchwyt SDS-plus, który umożliwia beznarzędziową wymianę wierteł i dłut. W wersji SRE znajduje się jeszcze dodatkowy zębaty uchwyt wiertarski, który umożliwia stosowanie wierteł z chwytem cylindrycznym – najpowszechniejszych na rynku narzędzi do wiercenia w drewnie i metalu – a także końcówek wkręcających.

 

Młoty udarowo-obrotowe ważą zaledwie 2,2 kg i są wyposażone w pneumatyczny mechanizm udarowy. Oferując moc 550 W i energię pojedynczego udaru 1,7 J zapewniają o 15% większą siłę uderzenia niż poprzednie modele. Prędkość obrotowa bez obciążenia wynosząca 2 300 obr./min oraz liczba udarów dochodząca do 5 800 gwarantują wysokie tempo pracy. Dzięki tym parametrom narzędzia te są dwa razy szybsze od konkurencyjnych produktów.

 

Młoty PBH 2100 RE i PBH 2100 SRE stosuje się do popularnych prac, takich jak wiercenie otworów w betonie i murze, a z wykorzystaniem zębatego uchwytu wiertarskiego, także w drewnie i metalu oraz do wkręcania i wykręcania wkrętów. Maksymalne średnice wiercenia wynoszą 20 mm dla betonu, 30 mm dla drewna i 13 mm dla stali. Przy pomocy pokrętła nastawczego użytkownik wybiera tryb wiercenia z udarem lub bez udaru. W taki sam sposób można wybrać tryb dłutowania, który umożliwia np. skucie starych płytek ze ścian w łazience czy kuchni lub wykucie bruzd na kable instalacyjne.

Funkcjonalne wyposażenie gwarancją elastyczności pracy

Uchwyt wiertarski SDS-plus z systemem „Vario-Lock” zapewnia szybką wymianę wierteł i dłut. Pozwala on na dobór pozycji dłuta (36 pozycji) do konkretnej sytuacji. Inne zalety to: włącznik z regulacją prędkości pracy ułatwiający precyzyjne nawiercanie ‒ opcja konieczna w przypadku pracy z delikatnymi materiałami, takimi jak płytki, smukła konstrukcja i okładzina Softgrip, dzięki której urządzenie bezpiecznie i wygodnie leży w dłoni.

 

W wyposażeniu standardowym znajduje się: uchwyt wiertarski SDS-plus, rękojeść dodatkowa, ogranicznik głębokości i walizka. Wersja SRE posiada dodatkowo zębaty uchwyt wiertarski.

Najlepsze rezultaty wiercenia w murze i betonie (także zbrojonym) można uzyskać stosując wiertła S4L SDS-plus lub - do wyjątkowo ciężkich zastosowań - wiertła X5L SDS-plus. Ponadto w ofercie osprzętu Bosch znajduje się szeroka gama dłut SDS-plus o wydłużonej żywotności.

 

Sugerowana cena na sprzdaży brutto:

  • PBH 2100 RE – 469 zł
  • PBH 2100 SRE – 649 zł
Dane technicznePBH 2100 RE (zastępuje PBH 2000 RE)PBH 2100 SRE (zastępuje PBH 2000 SRE)
Moc nominalna550 W550 W
Prędkość obrotowa bez obciążenia0 – 2 300 min-10 – 2 300 min-1
Liczba udarów0 – 5 800 min-10 – 5 800 min-1
Energia pojedynczego udaru zgodnie z dyrektywą EPTA1,7 J1,7 J
Maks. średnica wiercenia w betonie20 mm20 mm
Maks. średnica wiercenia w drewnie30 mm (z adapterem)30 mm
Maks. średnica wiercenia w stali13 mm (z adapterem)13 mm
Waga2,2 kg2,2 kg

 {mosloadmodule mod_firmy}

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny