Nowe klucze udarowe Bosch

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
aktualizacja: 2009-08-12 11:22:38
Nowe klucze udarowe Bosch
Nowe klucze udarowe GDR/GDS 14,4 V-LI oraz 18 V-LI są wyjątkowo wydajne dzięki nowym bateriom litowo-jonowym „Premium” o pojemności 3,0 Ah. To pierwsze produkty w ofercie profesjonalnych, bezprzewodowych narzędzi Bosch zasilane bateriami Li-lon o pojemności 3,0 Ah.

Nowe klucze udarowe Bosch Atutem nowych kluczy jest wysoki moment obrotowy i duża liczba udarów (3.200 min-1), które gwarantują szybkie tempo wkręcania w metalu (do M16) oraz drewnie. Narzędzia dostępne są w sprzedaży od czerwca.

 

Trudno wyobrazić sobie efektywny montaż np. dużych konstrukcji stalowych bez odpowiedniego klucza udarowego, który z odpowiednią mocą dokręci śrubę. Z takim zadaniem na pewno poradzi sobie nowy klucz udarowy Boscha GDR lub GDS dostępny w dwóch napięciach 14,4 oraz 18 V.

Liczy się wydajność

Dzięki wysokiemu momentowi obrotowemu i dużej liczbie udarów (3.200 min-1) nowe, bezprzewodowe klucze udarowe gwarantują szybkie tempo i komfort pracy. Zwarta konstrukcja zapewnia wygodę manewrowania narzędziem podczas pracy w miejscach trudno dostępnych oraz w sytuacjach wymagających trzymania urządzenia w górze.

Modele GDR i GDS różnią się od siebie uchwytem narzędziowym (GDR – chwyt wewnętrzny sześciokątny ¼, GDS – chwyt zewnętrzny czworokątny ½) i wartością maksymalnego momentu obrotowego.

 

Nowe klucze udarowe Bosch Nowe klucze udarowe, to pierwsze tego typu narzędzia w ofercie Boscha, które zostały zaopatrzone (w obu klasach napięciowych 14,4 i 18 V) w wydajny akumulator litowo-jonowy „Premium” o pojemności 3,0 Ah.

Kolejną nową cechą jest diodowy wskaźnik stanu naładowania w akumulatorach Premium. Wskazuje on użytkownikowi dostępny zapas energii. Pozwala to zaoszczędzić czas i zapobiega zbyt wczesnemu, a przez to niepotrzebnemu doładowywaniu akumulatora, gwarantując większą efektywność pracy.

 

Urządzenia stosowane do montażu dużych konstrukcji na wysokościach, powinny być wytrzymałe, gdyż narażone są na upadki. Nowe klucze Boscha zachowują pełną sprawność nawet po upadku na beton z wysokości 2 metrów. Wszystko dzięki elastycznej obudowie Dura Shierd, która zapewnia narzędziom maksymalną wytrzymałość.

Dostępność i serwis

Narzędzia można nabyć w specjalistycznych sklepach z narzędziami. Nowe produkty, podobnie jak wszystkie narzędzia z linii niebieskiej Bosch, objęte są trzyletnią gwarancją (pod warunkiem rejestracji pod adresem w ciągu 4 tygodni od daty zakupu). W wyposażeniu standardowym dostępne są 2 akumulatory Li-lon 3,0 Ah oraz szybka ładowarka AL 1860 CV.

 

Sugerowana cena detaliczna brutto (lipiec 2009):
- GDS 14,4 V-LI – 2073 zł
- GDS 18 V-LI – 2317 zł
- GDR 14,4 V-LI – 1951 zł
- GDR 18 V-LI – 2195 zł

 

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Piła łańcuchowa - konserwacja
Piła łańcuchowa - konserwacja
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2020

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2020

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze kwiecień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom marzec 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje