Jakie są koszty budowy basenu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jakie są koszty budowy basenu?

Odpowiedź eksperta: Zbudowanie basenu to zwykle 60% kosztów całej inwestycji. Pozostałe 40% to cena urządzeń i akcesoriów do czyszczenia wody, preparatów dezynfekujących oraz kosztów oświetlenia, ogrzewania i wielu basenowych atrakcji oraz koszty zakupu i montażu przesłony basenu.

Porównując oferty cenowe różnych firm należy zwracać uwagę na koszt nie tylko wybudowania niecki, ale również niezbędnego wyposażenia: rur doprowadzających wodę, filtrów, urządzeń do podgrzewania wody.

Istotne jest, gdzie będzie umieszczona cała instalacja z pompą i filtrami - czy w oddzielnym budynku "technicznym", czy w domu (np. w piwnicy) - oraz, czy zdecydujemy się na wybudowanie wokół basenu tzw. obejścia; jest to rozwiązanie wygodne, ponieważ w razie awarii pozwala na dostęp do basenu z każdej strony, bez konieczności rozkopywania ziemi dookoła i demontażu fragmentów niecki. Niestety, może znacznie zwiększyć koszty.

Prywatne baseny kąpielowe zazwyczaj mają wymiary od 4x6 do 5x10 m i głębokość ok. 1,5 m. Większy basen oznacza większe koszty, i to nie tylko wybudowania, ale też utrzymania - wodę trzeba przecież oczyszczać, dezynfekować, filtrować i podgrzewać. Kosztowne jest zwłaszcza podgrzewanie, szczególnie jeśli korzystamy z energii elektrycznej. Dużo tańsze w eksploatacji jest zamontowanie kolektora słonecznego; możemy również w ogóle zrezygnować z podgrzewania wody.

Gdy nie mamy miejsca na zainstalowanie prawdziwego basenu, lub nie dysponujemy wystarczającymi środkami na ten cel, alternatywą może być minibasen z hydromasażem.

 Joanna Dąbrowska
fot. Polder

Zdaniem naszych Czytelników

time image

Gość Liza

30 Sie 2019, 15:02

no i jakie sa koszty??????

time image

Gość Eryk

21 Cze 2019, 12:32

Super artykuł... "Jakie są koszty budowy basenu?" i ani słowa o kwotach. Brawo..

time image

21 Maj 2019, 08:44

Zobaczcie nasz film o tym, jak można ogrzać wodę w basenie. Jak? Basenową powietrzną pompą ciepła PCWB Hewalex.    

time image

14 Wrz 2017, 11:27

Ja znalazłem informacje, że najdroższy w wykonaniu jest basen betonowy. Musimy zatrudnić wykwalifikowanych robotników, którzy wykonają wykopy, wybetonują nieckę, nałożą izolację, nakleją płytki ceramiczne oraz zamontują filtry i instalację wodną. Koszty zależą od stopnia ...

time image

Gość Marcin

20 Sie 2017, 13:28

W 2014 roku zdecydowalismy o budowie basenu, rozwazalismy wersje z poliestru lecz po glebszym przewertowaniu opini na temat tych niecek zniechecilem sie trwale po artykulach zamieszczonych na niemieckich forach i zdjeciach jak wyglada taki basen po 3 latach, dramat. Zaczolem szukac niecek ...

time image

Gość gówno

03 Maj 2016, 10:02

To gdzie te koszty? Straciłem tylko czas wchodząc tu i czytając ten tandetny artykuł bez uzyskania podstawowych informacji..

time image

Gość rolnik

18 Sty 2015, 17:26

w tym artykule nie ma nic konkretnego

time image

04 Lip 2013, 10:37

Koszt basenu zależy od technologii i wyposażenia, podstawowego i opcjonalnego.

time image

Gość Ewa

04 Lip 2013, 06:21

To ile kosztuje basen? Koszt 60% pozostałe 40% to cena urządzeń.. Chyba autor artykułu nie wie ile kosztuje budowa basenu. Chcących budować basen interesują pieniądze n: basem 8x10 kosztuje 80 tys. % nie są ważne ważny jest całkowity koszt budowy.

time image

Gość ZC

12 Wrz 2010, 18:04

Po co pisać coś co nie zawiera żadnej przydatnej informacji!!!!!!!!!!!!!!!!!! Takie pisanie to w kobiecych pismach a nie na stronie o budowie domu!!!!!!!!!!!!!!.

time image

04 Mar 2009, 11:12

Orientacyjne ceny basenów znajdują się na cozaile.pl

time image

Gość rogal

04 Mar 2009, 10:34

wypracowanie super ale nic o pieniążkach nie ma

time image

Gość wiktor

20 Sty 2009, 13:23

fajnie, artykuł o kosztach a tu niczego się nie dowiadujemy..

Wiecej na Forum BudujemyDom.pl
Pokaż wszystkie komentarze

Dodaj komentarz

time image
time image
Budowa basenu w ogrodzie
Budowa basenu w ogrodzie
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom lipiec - sierpień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje