Nowy design BELLA PLAST w dociepleniach

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Nowy design BELLA PLAST w dociepleniach

System dociepleń budynków - ETICS (ang. external thermal insulation composite system) popularnie nazywany metoda „lekka - mokra” - z wykorzystaniem okładzin termicznych typu styropian i wełna mineralna to najpowszechniejsza i wciąż pod względem ekonomicznym - najbardziej atrakcyjna metoda ocieplania ścian zewnętrznych budynków.

aktualizacja: 2022-04-22 04:57:24

Firma Bella Plast od ponad 25 lat jest liderem w produkcji listew i profili wykończeniowych do systemów dociepleń. Firma posiada kilkanaście zastrzeżonych Wzorów Użytkowych i wciąż opracowuje i wdraża nowe rozwiązania branżowe.

NOWOŚCI BELLA PLAST 2022

Wśród nowości przygotowanych na 2022 rok na uwagę zasługuje system profili elewacyjnych PVC, w skład którego wchodzą listwy o nazwie BP19 oraz BP11 HTS.

Listwa BP19 stanowi kształt stojącego zewnętrznego rąbka o przekroju trójkąta, natomiast listwa BP11 HTS jest negatywem listwy BP19, czyli odwróconym rąbkiem także o przekroju trójkąta.

Obydwa produkty gwarantują uzyskanie idealnie prostych linii podziałowych na powierzchni elewacji. Rozmieszczenie listew na powierzchni elewacji jest zupełnie dowolne - w zależności od przyjętego projektu.

Listwy BP19 i BP11 HTS mogą być montowane zarówno w pionie, jak i w poziomie oraz w każdym innym położeniu. Narzędzie to wpisuje się doskonale w oczekiwania projektantów i zapewnia uzyskanie nowych rozwiązań designerskich w wyglądzie elewacji. Listwy BP19 i BP11 HTS uzyskały ochronę w Urzędzie Patentowym RP. Rozwiązanie ma także dopuszczenie do stosowania w budownictwie w postaci Krajowej Oceny Technicznej wydanej przez Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie.

BP11 HTS - listwa PVC do boniowania trójkątna
BP11 HTS - listwa PVC do boniowania trójkątna - rąbek wklęsły.
BP19 PVC ozdobna - rąbek stojący zewnętrzny
BP19 PVC ozdobna - rąbek stojący zewnętrzny.
BP19 i BP11 HTS budynek usługowy - elewacja owalna
BP19 i BP11 HTS budynek usługowy - elewacja owalna.

KOMPLEKSOWE WYKOŃCZENIE KAŻDEJ KRAWĘDZI ELEWACJI

Ponadto w ofercie firmy Bella Plast znajdują się wszystkie podstawowe oraz specjalistyczne profile do systemów dociepleń - niezbędne do prawidłowego i trwałego wykonania elewacji:

  • listwy przyokienne dylatacyjne (seria BP13),
  • listwy okapnikowe (seria BP14),
  • listwy dylatacyjne elewacyjne (BP15, BP16),
  • listwy zakończeniowe - oddzielające masy tynkarskie (seria BP22),
  • kątowniki zbrojące z siatką szklaną (seria BP10),
  • listwy do boniowania (seria BP11) i wiele innych.

Warto dodać, że elewacja wykonana - nawet z najlepszych materiałów, tynków klejów itd. - bez zastosowania profili wykończeniowych PVC Bella Plast - nie uzyska odpowiedniej odporności na warunki atmosferyczne, w znaczącym stopniu będzie ograniczona jej żywotność i wytrzymałość. Dobrej jakości profile wykończeniowe gwarantują uzyskanie poprawnych wymiarów grubości kleju i tynku, prostoliniowości krawędzi czy uszczelnienia i dylatacji wokół okien: listwy PVC dylatacyjne przyokienne (seria BP13).


Bella Plast Sp. z o.o. Sp.j.
ul. Szczęśliwa 51, 05-074 Długa Kościelna
www.bellaplast.com.pl
biuro@bellaplast.com.pl
tel. +48 691 96 76 32, +48 607 110 217

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image
Zobacz inne artykuły
Profesjonalne wykonanie termoizolacji
Profesjonalne wykonanie termoizolacji