Drzwi tarasowe z ruchomym słupkiem czy przesuwne?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Drzwi tarasowe z ruchomym słupkiem czy przesuwne?

Obecnie na rynku dostępna jest szeroka gama rozwiązań i typów drzwi tarasowych, co daje gwarancję znalezienia produktu odpowiadającego naszym potrzebom zarówno w zakresie funkcjonalności, designu, jak również możliwości finansowych. Szereg nowoczesnych mechanizmów umożliwia otwieranie skrzydeł drzwi balkonowych na rozmaite sposoby, zapewniając przy tym komfort wynikający z precyzyjnego działania nawet w przypadku dużych elementów.

aktualizacja: 2021-07-23 08:43:43

Jeżeli zależy nam na przestronnym przejściu przez otwarte drzwi balkonowe, bądź możliwości wyniesienia większych przedmiotów przez nie, praktycznym rozwiązaniem będą drzwi balkonowe z ruchomym słupkiem. Występujący w tym rozwiązaniu słupek ruchomy tworzy efekt podziału okna w pionie przy zamkniętych drzwiach, a po ich otwarciu daje swobodę korzystania z nieprzedzielonej przestrzeni, jaką stanowi światło drzwi. Rozwiązanie to może być szczególnie wskazane przy mniejszej szerokości otworu, gdzie zastosowanie drzwi przesuwnych byłoby mniej efektowne i bardziej kosztowne.

Drzwi przesuwne są natomiast jedynymi konstrukcjami okiennymi, które pozwalają na tworzenie wielkogabarytowych przeszkleń, zapewniając jednocześnie duży komfort ich obsługi. Przesuwne okna tarasowe zacierają granicę między domem i ogrodem. To z jednej strony zapewnia doskonałe doświetlenie pomieszczeń, a z drugiej optycznie dodaje im przestronności.

Przykładowo najpopularniejsze drzwi unoszono-przesuwne HST górują nad wszystkimi pozostałymi rozwiązaniami drzwi trasowych przede wszystkim maksymalnymi, możliwymi do wykonania wymiarami całkowitej konstrukcji i pojedynczych skrzydeł (konstrukcje o całkowitej rozpiętości do 6,5 metra oraz maksymalne wymiary skrzydeł, które osiągają wartości 3000 x 2500 mm), wieloma wersjami i układami skrzydeł (dwu- lub czterokwaterowych) oraz możliwością praktycznie całkowitego "ukrycia" progu.

Marcin Szewczuk
Marketing Manager ALUPLAST
Na zdjęciu otwierającym: Duże przeszklenia to potencjalnie duża powierzchnia, która generuje straty ciepła, jeśli nie zainwestujemy w energooszczędną stolarkę. (fot. Aluplast)

Dodaj komentarz

time image
time image
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2021

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje

Copyright © AVT 2020 Sklep AVT
Współpraca w zakresie SEO: Grupa iCEA S.A. ICEA