Otwarcie Europejskiego Centrum Stolarki to największa inwestycja w historii firmy. Budowa obiektu podzielona została na dwa etapy, z czego pierwszy dotyczy 54% powierzchni produkcyjno- biurowej, drugi zaś pozostałe 46%. Oprócz wzrostu potencjału produkcyjnego, ECS oznacza także większą automatyzację, wzrost wydajności i optymalizację procesu produkcji.
Jedną z najważniejszych innowacji w ramach ECS stanowi nowoczesny system do załadunku, rozładunku i logistyki szkła. Halę wyposażono w najnowocześniejsze maszyny do szlifowania i hartowania szkła z własnym systemem obiegu powietrza. Nowoczesny park maszynowy tworzy również inteligentny system podawczy typu FlyOver, który umożliwia przyspieszony pobór oraz bezpośredni dostęp do asortymentu szkła. Druga część hali, o długości 194 i szerokości 120 metrów, to kolejny krok milowy w rozwoju DRUTEX-u. Łączna powierzchnia wszystkich hal produkcyjnych firmy wynosi 91 000 m2 i rozciąga się na terenie 35 hektarów.
W skład ECS, poza powierzchnią produkcyjną, wchodzą pomieszczenia biurowe wraz z częścią konferencyjną i odpowiednią infrastrukturą towarzyszącą. Koszt powstania ECS wynosi ponad 200 mln zł. Po zakończeniu całości inwestycji, Europejskie Centrum Stolarki, będzie dysponowało większymi mocami produkcyjnymi, pozwalającymi na wytwarzanie do 10 000 okien dziennie i umożliwi uzupełnienie obszernej już palety produktów o nowe rozwiązania.