Nowe drzwi tarasowe vetrex AluSlide

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Nowe drzwi tarasowe vetrex AluSlide

Vetrex rozszerzył swoją ofertę drzwi tarasowych podnoszono-przesuwnych o model vetrex AluSlide na profilach aluminiowych. Nowy produkt wykonywany jest na systemie DP 180 firmy Yawal, z którą Vetrex nawiązał współpracę.

aktualizacja: 2022-11-24 09:23:18

Drzwi vetrex AluSlide umożliwiają tworzenie konstrukcji z bardzo dużymi taflami szkła i wąskimi ramami. W wersji standardowej osiągają do 6,5 m szerokości i 2,7 m wysokości, a na zamówienie są dostępne w wymiarach do 6,5 m x 3 m. Model ten składa się z przeszklenia stałego i skrzydła przesuwnego. Nieruchomy element może być szklony bezpośrednio w ramie, dzięki czemu powierzchnia szyby jest większa. W tym przypadku instalacja pakietu szybowego odbywa się od zewnętrznej strony budynku, co ułatwia i przyspiesza prace montażowe. W wariancie szklonym od wewnątrz stosuje się specjalny profil adaptacyjny.

By zminimalizować dostrzegalność aluminiowych profili, można wybrać drzwi z wąskim słupkiem środkowym. Jego szerokość wynosi zaledwie 47 mm, podczas gdy standardowo jest to 125 mm. Nowoczesny design i wysoka jakość wykończenia sprawia, że drzwi prezentują się bardzo efektownie.

Model vetrex AluSlide wyróżnia się doskonałymi parametrami technicznymi. Współczynnik Uw wynosi od 0,7 W/(m²·K), przepuszczalność powietrza jest w najwyższej klasie 4, a wodoszczelność osiąga poziom do 7A. Możliwość wykonania progu zlicowanego z wysokością wewnętrznej podłogi budynku zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Z kolei zastosowany system uszczelnienia i wysokiej klasy okucia sprawiają, że nawet wielkoformatowe skrzydła o dużej wadze poruszają się lekko i płynnie.

Firma powiązana:
Vetrex

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Instrukcja wymiany uszczelki w ramie okna dachowego
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!