Rolety elewacyjne sterowane ręcznie

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Rolety elewacyjne sterowane ręcznie

Choć mieszkam w 3-poziomowym bliźniaku, nie chciałam mieć sterowania elektrycznego, dlatego że w przypadku braku prądu (a u nas często tak się zdarza) nie zamknę i nie otworzę rolet. Po drugie, przy wysokim mrozie zamarza silnik elektryczny w wale rolet i też nie można ich unieść... - mówi Dorota, Członkini Klubu Budujących Dom, która rolety zewnętrzne użytkuje od 4 lat.

Kolorystykę rolet dopasowano do elewacji
Kolorystykę rolet dopasowano do elewacji

Dom: powierzchnia 172 m2, piętrowy z użytkowym poddaszem i garażem, ściany z pustaków ceramicznych ocieplonych styropianem o gr. 15 cm.

 

Rolety:

  • Elewacyjne, wykonane z anodowanego aluminium, kolor brązowy. 
  • Pancerz – z profili 40 mm, wypełnionych żywicą. Prowadnice – o szer. 5,3 cm. 
  • Skrzynki – o przekroju kwadratowym. 
  • Klapa rewizyjna – na zewnątrz, od czoła skrzynki. 
  • Lokalizacja – na dwóch piętrach. 
  • Liczba – 8, w tym dwie o wymiarach 200 x 230 cm w oknach tarasowych na parterze. 
  • Gwarancja – 2 lata.

Sterowanie: ręczne, z nawijaczami z korbką i z grubą linką. Choć mieszkam w 3-poziomowym bliźniaku, nie chciałam mieć sterowania elektrycznego, dlatego że w przypadku braku prądu (a u nas często tak się zdarza) nie zamknę i nie otworzę rolet. Po drugie, przy wysokim mrozie zamarza silnik elektryczny w wale rolet i też nie można ich unieść. Sąsiadka ma rolety z automatycznym sterowaniem i czasami w zimie stoi z suszarką i ogrzewa mechanizm, aby otworzyć rolety.

 

Montaż: rolety zamówiłam w specjalistycznej firmie. Od pomiaru okien, na realizację zamówienia czekałam 2 tygodnie. Obsługa była sprawna i szybka. Sam montaż trwał zaledwie dwie godziny na każdym piętrze. Gwarancja jest krótka, ale firma oferuje serwis pogwarancyjny, więc jestem spokojna na wypadek awarii.

 

Decyzja: rolety założyłam w trzecim i czwartym roku po przeprowadzce do bliźniaka na małym osiedlu pod miastem. Dlatego fachowcy użyli rolet elewacyjnych. Są już prawie w całym domu – jeszcze została łazienka na piętrze i sypialnia. Powody montażu rolet: bezpieczeństwo; wyciszenie; w zimie jest cieplej, w lecie chłodniej; w pokojach dzieci zamontowałam rolety również dlatego, żebym mogła w lecie, kiedy wieczorem długo jest jasno, opuszczać rolety i ułatwiać córkom zaśnięcie.

 

Kolorystykę rolet dobrałam do koloru elewacji i wnętrz. Brązowe są nawet nawijarki z korbką, i te na dole, i te na górze. To praktyczniejszy kolor, niż biały, lecz większość firm ma zwijacze tylko w kolorze białym. Jestem bardzo zadowolona z rolet. Zamontowałabym je jeszcze raz, znowu z mechanizmem ręcznym. Nie jest trudny w obsłudze!

Rolety wykonano z aluminium anodowanego, pomalowanego na brązowy kolor Elewacyjne rolety przymocowano do ram okiennych. Klapa rewizyjna – od czoła skrzynki, więc na wysokości piętra dostęp jest dość trudny
Rolety wykonano z aluminium anodowanego, pomalowanego na brązowy kolor Elewacyjne rolety przymocowano do ram okiennych. Klapa rewizyjna – od czoła skrzynki, więc na wysokości piętra dostęp jest dość trudny

Rolety elewacyjne sterowane ręcznie - rady i przestrogi:

  • Rolety można było osadzić na murze, lecz ja wolałam w oknie, bo wyglądają ładniej. Zabrały trochę światła, ale mnie to nie przeszkadza, gdyż wnętrza są dostatecznie jasne. Większość zwijaczy ma linki, a nie taśmy. Szkoda, bo łatwiej obsługuje się rolety z taśmą. Mam porównanie, bo przetestowałam takie, mieszkając za granicą. Firma, która montowała je u mnie, oferowała jedynie zwijacze z linką, twierdząc, że mechanizmy na taśmę psują się częściej.

Rolety elewacyjne sterowane ręcznie - koszty rolet i montażu:

  • ok. 7000 zł.

Lilianna Jampolska

Dodaj komentarz

time image
time image
Warto wiedzieć dodatkowo:
Zobacz inne artykuły
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Łukasz Piszczek podczas wyboru rolet w salonie KRISHOME
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny