Współczynnik izolacji cieplnej płyty bramy wynosi U=1 W/(m²K), natomiast zamontowanej bramy u=1,8 W/(m²K). Jej izolacyjność możemy zwiększyć o ok. 15% montując między ościeżnicą a ścianą zestaw przekładek termicznych.
Brama segmentowa tego rodzaju jest wyposażona w trwałe i elastyczne uszczelki, odporne na działanie warunków atmosferycznych, które są umieszczone na całym jej obwodzie oraz między segmentami. Brama ta nie potrzebuje dużo przestrzeni podczas otwarcia, co jest szczególnie ważne gdy mamy krótki podjazd lub garaż znajduje się przy ulicy.
Wewnątrz garażu też oszczędzamy dużo miejsca, ponieważ brama podnosi się pionowo i pozostaje pod stropem. Ważne też jest by zaplanować odpowiedni wymiary bramy. Dla garażu jednostanowiskowego zalecamy szerokość min. 2,5 m, a dla dwustanowiskowego min. 5 m. Jeśli myślimy o użytkowaniu garażu dla auta typu SUV i w dodatku z bagażnikiem dachowym, należy zaplanować wysokość min. 2,25 m.
Gdy garaż znajduje się w bryle budynku, warto zatroszczyć się również o odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe. Proponujemy tutaj bramę segmentową, która posiada szynę napędu dodatkowo wyposażoną w automatyczne ryglowanie, skutecznie zapobiegające przed podważeniem.
Leszek Brandebura
Doradca techniczno-handlowy NEXBAU
fot. Hörmann