Dlaczego warto wybrać ciepłą bramę garażową?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Dlaczego warto wybrać ciepłą bramę garażową?

Bramy ocieplone montuje się w garażach, w których ważna jest dobra izolacja termiczna, czyli szczególnie tych usytuowanych w bryle budynku i ogrzewanych.

aktualizacja: 2022-11-29 09:17:18

Bardzo często garaż to nie tylko stanowisko parkowania samochodu, ale również miejsce domowego warsztatu czy pomieszczenie magazynowo-gospodarcze. Zastosowanie ciepłej bramy wpływa na wyższy komfort termiczny przebywania w tym pomieszczeniu, jak również w samym domu.

Zgodnie z przepisami, od roku 2021 maksymalny współczynnik przenikania ciepła U dla segmentowych bram garażowych wynosi 1,3 W/(m²·K). Taką wartość osiągają jedynie bramy ocieplone. Należy zwrócić uwagę, że wartość ta dotyczy całej bramy, a nie pojedynczego panelu, jak niejednokrotnie podają producenci.

W celu jeszcze lepszej izolacji termicznej można zastosować dodatkowe, energooszczędne rozwiązanie zwane ciepłym montażem. Polega to na wyizolowaniu elementów bramy stycznych z murem. Zastosowane dodatkowe uszczelki poprawiają uszczelnienie po obwodzie bramy, a wykorzystywany przy montażu twardy styropian EPS pozwala na poprawę izolacji dla węzła o około 30%, co daje w praktyce lepszą izolację cieplną całej bramy do 20%. Zanim więc zdecydujemy się na zakup bramy, należy wziąć pod uwagę nie tylko samą cenę zakupu, ale też pamiętać o konsekwencjach nieprzemyślanego wyboru.

Tomasz Nadolny
Kierownik Działu Badań i Rozwoju KRISPOL
fot. otwierająca: Krispol

Dodaj komentarz

Skomentuj artykuł
time image
time image