Jak wygodnie i bezpiecznie sterować bramą wjazdową i garażową? 

Artykuł promocyjny
Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut
Jak wygodnie i bezpiecznie sterować bramą wjazdową i garażową? 

Brama wjazdowa to pierwsza rzecz, jaką widzą nowoprzybyli do nas goście. O tym, jak ważny jest jej odpowiedni dobór, wie każdy właściciel domu. Warto zadbać, by brama była nie tylko estetyczna, ale również wygodna w obsłudze i bezpieczna. Jak połączyć te wszystkie cechy? Z Somfy to bardzo proste!

aktualizacja: 2021-10-04 09:17:26

Napęd elektryczny do bramy wjazdowej to rozwiązanie, które bez wątpienia może ułatwić nam życie. Jest zdecydowanie wygodniejszy od zwykłej bramy, która do otwierania i zamykania wymaga od nas użycia siły. Nie inaczej wygląda sytuacja z bramą garażową. Codzienne ręczne otwieranie wymaga czasu i energii. I choć może się to wydawać błahostką, to wszyscy wiemy, że rano, gdy śpieszmy się do pracy, każda minuta jest na wagę złota. W obu przypadkach z pomocą przychodzą napędy elektryczne i komfortowe opcje sterowania od Somfy.

Produkty Somfy pomogą zapewnić bezpieczeństwo

W połączeniu z wideodomofonem brama z napędem elektrycznym stworzy duet idealny, a dodatkowo - ułatwi życie. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy oczekiwani przez nas goście zjawili się chwilę za wcześnie, a my nie zdążyliśmy jeszcze wszystkiego przygotować.

Za pomocą wideodomofonu V500 Pro io od Somfy możemy sterować nie tylko furtką, ale też bramą wjazdową. Wpuszczamy więc na podjazd naszych gości, którzy na wspólny wieczór przyjechali samochodem, a sami uzyskujemy parę dodatkowych minut na dopracowanie stroju czy nakrycia stołu. Spotkanie uratowane! Wideodomofon przydaje się także wtedy, gdy nie ma nas w domu. Jeśli pod naszą nieobecność ktoś zechce złożyć nam wizytę lub przy bramie zjawi się kurier z paczką - wideodomofon wykona zdjęcie, a po powrocie do domu będziemy mogli sprawdzić, kto dzwonił do naszych drzwi.

Wideodomofon V500 Pro io (fot. Somfy)
Wideodomofon V500 Pro io (fot. Somfy)

Bramami z napędami w dwukierunkowej technologii io-homecontrol można sterować również dzięki centrali TaHoma i połączonej z nią aplikacji mobilnej. Co zyskujemy - oprócz możliwości otwierania i zamykania jednym kliknięciem na smartfonie?Z dowolnego miejsca możemy również sprawdzić, czy dostęp do naszej posesji został zabezpieczony. A jeśli okaże się, że wychodząc z domu zapomnieliśmy zamknąć bramę? Z łatwością zdołamy to zrobić z poziomu telefonu.

Bramą z napędem elektrycznym od Somfy możemy sterować również za pomocą głosu. To wygodne rozwiązanie sprawdza się, gdy chcemy płynnie wjechać na posesję, nie blokując ruchu na drodze dojazdowej.. Wystarczy wydać komendę głosową za pomocą np. asystenta Google, a brama otworzy się bez potrzeby wysiadania z auta. Dla bezpieczeństwa każdą komendę należy potwierdzić kodem PIN.

Bramę wjazdową i garaż otwieramy napędem elektrycznym (fot. Somfy)
Bramę wjazdową i garaż otwieramy napędem elektrycznym (fot. Somfy)

Za nasze bezpieczeństwo odpowiada też szereg innych urządzeń od Somfy, które stworzą pełen ekosystem dla naszego bezpieczeństwa. To między innymi klawiatura numeryczna. Za jej pomocą możemy ustawić kod, bez którego otwarcie bramy będzie niemożliwe.

Somfy oferuje też fotokomórki, które zatrzymają bramę w przypadku wykrycia przeszkody w świetle wjazdu i lampy ostrzegawcze, które zapewniają bezpieczeństwo pieszych, przechodzących w pobliżu wjazdu. A co, gdy wystąpi awaria u dostawcy prądu? Z akcesoriami od Somfy niestraszny jest także brak zasilania.

Dzięki specjalnemu kluczykowi można wysprzęglić, a następnie ręcznie otworzyć bramę. Drugim rozwiązaniem są akumulatory awaryjne, które umożliwiają sterowanie bramą w sytuacji zaniku zasilania. Trzecia możliwość, dodatkowo ekologiczna, to autonomiczne zestawy napędowe z panelem fotowoltaicznym do bram, które są niezależne od źródła zasilania.

Sterowanie bramą garażową (fot. Somfy)
Sterowanie bramą garażową (fot. Somfy)

W Somfy wiemy, że dobór właściwego napędu do bramy, a także akcesoriów, które pozwolą cieszyć się pełnią funkcjonalności naszych rozwiązań, może okazać się wyzwaniem. Dlatego klienci Somfy zawsze mogą liczyć na ekspertów, którzy chętnie udzielą porad. Pomogą także w doborze najlepszego rozwiązania, dopasowanego do danej bramy, naszych potrzeb i budżetu, jakim dysponujemy. Dodatkowo już na samym początku warto też rozważyć zakup akcesoriów i czujników do bram w specjalnie przygotowanych pakietach. Takie rozwiązania są bardziej korzystne cenowo.


www.somfy.pl

Dodaj komentarz

time image
time image
Zobacz inne artykuły
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Instrukcja montażu segmentowej bramy garażowej
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Budujemy Dom
11,90 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2021

Dom Energooszczędny Vademecum

ABC Budowania 2021

ABC Budowania

Jak budować bez błędów

Wnętrza 2021

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze październik 2021

Czas na Wnętrze

Magazyn wnętrzarski pełen inspiracji

Twój Dom Twój Styl 2021

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom wrzesień 2021

Budujemy Dom

Czasopismo budowlane dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2022

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2021

Nowoczesne Instalacje