Firmy łączą swoje kompetencje i doświadczenie zdobyte podczas 15 lat współpracy w celu rozwoju zbrojenia z włókna szklanego. 75% udziałów spółki należy do firmy Schöck, pozostałe 25% jest w posiadaniu firmy Fiberline. W ramach aliansu strategicznego Fiberline zapewnia wiedzę w zakresie procesu produkcji oraz jest odpowiedzialna za zakupy i proces technologiczny. Z kolei firma Schöck skupia się na produkcji, przetwórstwie i wprowadzaniu rozwiązań na rynek. Partnerzy wspólnie pracują nad rozwojem produktów.
Nowa spółka będzie miała siedzibę w Halle/Salle, gdzie do tej pory były produkowane rozwiązania Schöck, a także komponenty z tworzyw sztucznych oraz betonu. Produkcja ma zostać przeniesiona w 2019 roku, a do tego czasu prowadzona będzie w Danii.
Wspólne przedsięwzięcie firm Schöck i Fiberline jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie branży budowlanej na rozwiązania wykorzystujące włókno szklane. Jest to materiał odporny chemicznie, nieprzewodzący, odporny na korozję oraz łatwy do obróbki. Warto zauważyć, że posiada on również niezwykle niski wskaźnik przewodzenia ciepła (λ = 0,7 W/m•K) w porównaniu do stali czarnej λ = 60 W/m•K) czy stali nierdzewnej (λ = 15 W/m•K).
Materiał odpowiada na rosnące wymagania dotyczące energooszczędności i spełnia standardy dla domów pasywnych. Zbrojenia z włókna szklanego nie tylko przyczyniają się do efektywności energetycznej budynku, ale mają również wpływ na ochronę klimatu ze względu na przyjazny środowisku proces produkcji. Emisja CO2 podczas wytwarzania zbrojeń z włókna szklanego jest o wiele niższa niż w przypadku tradycyjnego betonu czy stali nierdzewnej.