Kiedy warto rozważyć zastosowanie prefabrykowanej więźby dachowej?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Kiedy warto rozważyć zastosowanie prefabrykowanej więźby dachowej?

Nawet trudno sobie wyobrazić, jak wysokie byłyby dziś koszty... i jak długi czas produkcji towarów przemysłowych, gdyby nie prefabrykacja.

aktualizacja: 2018-10-16 05:17:26

Dla każdego jest oczywiste, że jest to współczesny standard wytwarzania samochodów, pralek, mebli... i niezliczonej liczby innych produktów, które wykorzystujemy na co dzień. W przemyśle drzewnym w Europie jest podobnie - prefabrykacja jest po prostu standardem, dzięki któremu skraca się czas i obniża koszty produkcji konstrukcji dachowych.

Wyższy też jest - od tradycyjnych ręcznych metod przygotowania więźby - poziom jakości całej konstrukcji i wszystkich elementów składowych. Całość konstrukcji, jej wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania są optymalnie zaprojektowane przez inżynierów konstruktorów, a każdy z elementów przygotowany maszynowo z niemożliwą do uzyskania w inny sposób precyzją.

Zarówno indywidualni inwestorzy, jak i wykonawcy - cieśle i dekarze, planując wykonanie tradycyjnej więźby dachowej mogą skorzystać z prefabrykowanych elementów. Elementy więźby wykonane są z czterostronnie struganego, wysuszonego i zaimpregnowanego drewna wysokiej jakości o klasie wytrzymałości C24 potwierdzonej deklaracją właściwości użytkowych CE.

Dokładność połączeń przygotowanych maszynowo elementów jest niemal idealna - mniejsza niż 0,5 mm. Oczywiście więźba jest precyzyjnie zaprojektowana przez firmowe biuro konstrukcyjne wraz z wizualizacją 3D, a odbiorca otrzymuje nie tylko projekt konstrukcji dachu ale też wykonawczy. Montaż tak przygotowanej i dostarczonej na budowę więźby dachowej oszczędza czas i pieniądze zarówno inwestorów, jak i wykonawców.

Marcin Burkietowicz
Właściciel
WIĄZARY BURKIETOWICZ
fot. Wiązary Burkietowicz

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze luty 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom styczeń - luty 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny