Jak najlepiej ocieplić poddasze nieużytkowe?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty
Jak najlepiej ocieplić poddasze nieużytkowe?

Odpowiedź eksperta: Ochrona budynku przed stratami ciepła jest tematem bardzo często poruszanym w środowisku budowlanym. Najczęściej jednak rozważania te ograniczają się do odpowiedniej termoizolacji ścian zewnętrznych. Dlatego ważne, aby nie zapominać o właściwej izolacji cieplnej pozostałych elementów obiektu.

aktualizacja: 2017-07-14 05:19:45

Prawidłowe docieplenie poddasza zależne jest od wielu czynników. Wśród nich możemy wymienić m.in. jakość i rodzaj materiału termoizolacyjnego, jak również sposób użytkowania tej przestrzeni. To właśnie on niejako decyduje, jaki materiał, o jakich właściwościach, może być zastosowany. W przypadku poddaszy nieużytkowych szare płyty Austrotherm EPS Fassada Premium najczęściej układane są na stropie w mijankowym układzie dwuwarstwowym. Charakteryzują się one najlepszym współczynnikiem przewodzenia ciepła (λD ≤ 0,031 W/mK) oraz odpowiednio wysoką gęstością.

 

Co w przypadku, gdy chcemy jednak umożliwić sobie swobodne poruszanie się po tej powierzchni (dojście do wyłazu dachowego i wykonanie obsługi kominiarskiej, sprawdzanie szczelności pokrycia dachowego itd.) bez ryzyka uszkodzenia materiału termoizolacyjnego? W tej sytuacji najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest ułożenie na powierzchni produktu Austrotherm EPS Dach/Podłoga Premium drewnopochodnych płyt kompozytowych (np. OSB) o grubości nie mniejszej niż 8 mm.

Grzegorz Jędra
Doradca Techniczny
AUSTROTHERM
fot. Austrotherm

Dodaj komentarz

time image
time image
Montaż systemu rynnowego PVC
Montaż systemu rynnowego PVC
Zadaj pytanie ekspertowi Masz wątpliwości lub dodatkowe pytania? Napisz do nas!
expert image
Akceptowane formaty plików: 'jpg', 'jpeg', 'gif', 'bmp', 'png'. Dodawanie wielu plików - wciśnij CTRL.
Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Administrator danych osobowych: AVT-Korporacja sp. z o.o. z siedzibą: ul. Leszczynowa 11, 03-197 Warszawa. Cel przetwarzania danych: udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Okres przetwarzania danych: Twoje dane przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania – czyli w tym konkretnym przypadku, do czasu udzielenia odpowiedzi. Masz prawo do: dostępu do Twoich danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych lub ich przenoszenia. Możesz: odwołać zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych, zażądać, by Twoje wszystkie dane zostały usunięte. Podstawy prawne: art. 5, 6, 12, 13 Ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Czytaj więcej
Dodano plik do wysłania
Poradnik
Cenisz nasze porady? Możesz otrzymywać najnowsze w każdy czwartek!
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego Budujemy Dom! Całkowicie za darmo!
Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny